Chota

ZEFIR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czarek7340    107

Dokońca nie wiem jak jest z Zefirem ale w RPT trochę narzekali a to, że blokada jest żle zrobiona i że cięszko ją się wciska, hamulce też są jakieś inne itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

czytałem ten artykuł w RPT i to prawda, że jest źle wyprofilowany pedał od blokady, ale tego się tak często nie używa więc jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Po rocznej eksploatacji Zefira i zrobionych 160 mth muszę stwierdzić, że maszyna wiele potrafi i czy to pług 4 skiby kverneland, czy agregat uprawowo siewny czynny 3m, to daje spokojnie radę i na ciężkich ziemiach. Jedyny problem, ale bardzo istotny to części wstawiane przez pronar.

Tak więc:

- orbitrol- jest już trzeci i nie działa prawidłowo,pierwszy miał wyciek, a kolejne prawdopodobnie źle dobrane parametry

- wieniec koła zamachowego- zużycie zębów i trudności z odpalaniem praktycznie od początku eksploatacji, prawdopodobnie wykonany jest z plasteliny :lol:

- wyciek płynu z układu hamulcowego- dzięki wspaniale zarobionym przewodom hamulcowym

- pęknięte kolanko w układzie pneumatycznym- prawdopodobnie też plastelina (pronar stawia na jakość :P )

- wycieki na uszczelnieniu wału napędowego- uszczelnienie z grene lepsze od oryginału i to za jedyne 4 zł

- stukająca sprężarka - będzie rozbierana w najbliższym czasie,gdy części do serwisu dojadą, ale podejrzewam wszechobecną plastelinę

 

Gdyby nie te w sumie drobne defekty, oprócz oczywiście wieńca, którego wymiana wymagała rozpołowienia ciągnika to uznał bym, że ciągnik jest naprawdę dobry. Pomysłowość inżynierów z pronaru nie zna jednak granic i nie wiadomo czego się w tym sprzęcie spodziewać, a kontakt z serwisem trzeba mieć na bieżąco. Nawet katalog części już kupiłem ;), bo nie dołączyli do ciągnika.

Podsumowując, Zefir to dobry ciągnik, ale jakość montażu i osprzętu jest do d....py

Jakiej szerokości jest ten Twój czynny agregat? Mógłbyś wrzucić jego zdjęcia do galerii?


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Depex    9

Agregat to jest kongskilde rotor master 3000. Ma 3 metry. Jak mi się uda to zaraz wrzucę :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian23199    1

kolego szymon u mniwe ma gosciu zefira kladl mi gruz turem wsteczny skrxzypial gorzej jak w belarusie wyl pojechal raz i spuscil mu paliwo i wlal 25l rowno pojechal 20km z wozkiem w 1 strone pustym a w 2 strone mial 1000l wywaru i sostalo mu jakies 3 litry to chyba wiem co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosman    0

Czy w waszych zefirach przy ruszaniu z obciążeniem czy z dużego biegu słychać specyficzne zawycie sprzęgła? Dzwoniłem do Pronara i powiedzieli ze te typy tak mają to urok tarczy ceramicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Depex    9

Co do sprzęgła to nigdy żadnych odgłosów z jego strony nie słyszałem. Czy w orce, czy z przyczepami to chodzi bez głośnie. Pronar ma to do siebie, że wszystko zwalają na to, że "ten typ tak ma".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosman    0

Tylko że u mnie w Zefirku to prawie od początku tak jest ma 650 mtg,poślizgu niby niema a odzywa się czasem srzęgło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10

kolego szymon u mniwe ma gosciu zefira kladl mi gruz turem wsteczny skrxzypial gorzej jak w belarusie wyl pojechal raz i spuscil mu paliwo i wlal 25l rowno pojechal 20km z wozkiem w 1 strone pustym a w 2 strone mial 1000l wywaru i sostalo mu jakies 3 litry to chyba wiem co i jak

Oj chyba nie wiesz za bardzo co i jak bo w pierwszym poście piszesz ,że wlał 20 litrów i pojechał 10km. i z powrotem a zaraz potem ,że wlał 25l. i pojechał 20km. i z powrotem z jakimś wywarem.Z moich obserwacji wynika ,że w trzecim poście napiszesz ,że wlał 30l i pojechał 30km i z powrotem i w obie strony miał ostro z górki. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin94    0

A czy idzie zmniejszyć u zefira dawkę paliwa, czy ktoś już to próbował zrobić proszę o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

A co za dużo tobie pali? Jak zmniejszysz dawkę paliwa( bo pewnie można) to będzie słabszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin94    0

właśnie chce się dowiedzieć czy już to ktoś próbował to zrobić bo tez mi sie wydaje że troche mocy straci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarus820    5

Mój wujek chce kupić Zefira 85 ale drażnią go podzespoły chińszczyzny!! Mam skutera chińskiego dziada który sie zwalił 2 miesiące temu i nic nie ma kto zrobić!! To kto wie co będzie z zefirem!!

 

 

 

 

Mam pare pytań co do tego ciągnika:

- Jaki silnik jest w tym ciągniku bo nie moge sie pokapować w ulotce? :)

 

 

 

 

 

Moj sasiad ma zefira i mowł mi ze silnik jest tam angielski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

Silnik jest na licencji angielskiej (ricardo), a produkowany w chinach przez YTO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Zefiry to to samo co Yto tylko ubrany przez Pronara, podobnie robią z kombajnami wektor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromarcin    0

ile wam te zefiry palą bo mój 10 litrów jak nic nie robi ajak ma ciężko to 12 mała różnica ale te 10 jak nic nie robi to chyba przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

U ,mnie w ciężkiej robocie np. głęboka orka pługiem 4x40 na jesień spalał nawet do 14 litrów, ale trzeba przyznać że było bardzo twardo i sucho 3, 4 klasa. Natomiast przy transporcie czy jadę pusto czy pełno to tyle samo bierze i koło 8 litrów spokojnie weźmie jak nie więcej. Zauważyłem, że jak go się nie ciśnie i trzyma się jak najniższych obrotów to spalanie jest dużo mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromarcin    0

maciejo ile masz mth napisz mi czy na początku też ci tyle palił .Przy agregacie ile ci pali i na jakich obrotach pracujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naspin    0

Po pierwsze zefir chińskie to ma tylko plastiki. Po drugie pronar słabe żelazo daje i zre go trochę jak na dworzu postoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

maciejo ile masz mth napisz mi czy na początku też ci tyle palił .Przy agregacie ile ci pali i na jakich obrotach pracujesz

Narazie ma 250mtg ( pracuje na 23 ha). W agregacie staram się nie przekraczać 1800 obr, wtedy pali ok 10L ( max12 litrów )na mtg. Pracuje z 3 metrowym agregatem ( jest w mojej galerii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

ja też mam zefira już o d 5 lat i jak orałem oziminy pługiem 4x40 i na następny dzień uprawiałem agregatem uprawowo siewnym + siewnik poznaniak 2,7 m to na 5 ha spalił ok 70 l (orka, agregat uprawowo siewny + siewnik), orałem na 4 M, a siałem na 2 Hm oczywiście z włączonym przodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zefir chińskie to ma tylko plastiki. Po drugie pronar słabe żelazo daje i zre go trochę jak na dworzu postoi

Po pierwsze zefir cały jest chiński sprawdz sobie YTO 804 to jest to samo, Po drugie pronar daje tylko swoje kabiny i instalacje pneumatyczną przyczep i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj