Polecane posty

celeron59    0

Witam mam problem przestal mi dzialac przod kontrolka swieci noralnie. Jezeli uniose przód przy zgaszonym silniku da rade nirmalnie krecic kolami lecz walek sie nie kreci. Przy zapalonym silniku tez da się krecic kolami lecz wtedy kreci sue tez walek pomocy co moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jak dobrze pamiętam na zgaszonym załącza się napęd to raczej nie powinien się kręcić na odpalonym może 2 rzeczy albo tarczki albo elektrozawór prościej wyjąć i sprawdzić elektrozawór a później grzebać w koszu od przodka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekFT675DT    11

A może poprostu obrobiło frez na wałku ataku, na zgaszonyn silniku nie powinno dać się kręcić przednim mostem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeron59    0

Przy zgaszonym silniku jezeli podniose przod nie idzie kakrecic kolem przy zapalonym juz tak

Edytowano przez celeron59
Blad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No tak rzeczywiście i wtedy wałek się nie kręci bo przodek załączony pewno frezów brak skoro z turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Prośba do twórcy tematu. 
Jeżeli piszesz wiadomość na PW i zakładasz temat, to na "rany Chrystusa", ustal jedną wersję objawów usterki. Najlepiej jak najpełniejszą.
Bo chyba niepotrzebnie naprodukowałem się na PW.😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ale ludzie to są ciaśni, że głowa boli... jak już ani schylić się pod traktor nie umie, żeby choć tulejkę i frez sprawdzić to już ręce opadają... ale do zużywania klawiatury to pierwsi. Zaawansowana 30letnia technologia ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeron59    0

Moze i tak🤣 sprawdzilem dokladnie walek i frezy sa ok. Na 99 procent elektrozawor sie zaciol musze go wyjac i sprawdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Elektrozawór to na pewno nie jest, bo napęd załączany jest brakiem ciś. a gdy ciągnik zgaszony to ciś. brak i wtedy ustawienie elektrozaworu nie ma znaczenia. Napęd powinien wtedy trzymać i u Ciebie tak jest bo napisałeś że wałek się nie kręci-czyli sprzęgło trzyma. Pytanie-dlaczego koła się kręcą gdy wałek stoi. Tu szukaj problemu, czyli w przednim moście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeron59    0

Zalezy w jakiej pozycji sie zaciol. Jezeli przy zgaszonym silniku nie idzie zakrecic kolem a przy zapalonym mozna to co moze jeszcze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
40 minut temu, celeron59 napisał:

Zalezy w jakiej pozycji sie zaciol. Jezeli przy zgaszonym silniku nie idzie zakrecic kolem a przy zapalonym mozna to co moze jeszcze byc

Obojętnie w jakiej by się nie zaciął to na zgaszonym nie ma ciśnienia oleju na sprzęgło i napęd ma być włączony, a że masz widocznie rozebczony dyfer to pech

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeron59    0

Na zgaszonym naped dziala nie mozna zakrecic kolem. Po odpaleniu ciagnika mozna krecic swobodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeron59    0

Nie zalacza przodu kontrolka dziala normalnie jezeli podniose jedna strone przodu przy zgaszonym silniku nie mozna zakrecic kolem po odpaleniu silnika kolem mozna swobodnie krecic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidZzz    0

Albo stoi zawór otwarty albo cewka ma prąd cały czas. Gdy silnik nie pracuje nie ma ciśnienia a wtedy zawór może być otwarty a sprzęgło i tak będzie trzymać. Po odpaleniu odrazu podaje ciśnienie i rozpina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521

bo na zgaszonym napęd jest załączony i nie obróci kołem a na zapalonym napęd jest rozłączony i kołem można obrócić

sprawdź czy prąd dochodzi do cewki cały czas czy po włączeniu napędu prądu niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeron59    0

Jezeli odepnie kostke od cewki to tez pradu nie bedzie i teorerycznie naped powinien dzialac czy sie myle? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeron59    0

A naped po odpieciu kostki nie dziala

Pozostaje tylko sprawdzic elektrozawor myslalem o podmianie z tym na blokade wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170
Dnia 3.07.2019 o 18:11, celeron59 napisał:

Witam mam problem przestal mi dzialac przod kontrolka swieci noralnie. Jezeli uniose przód przy zgaszonym silniku da rade nirmalnie krecic kolami lecz walek sie nie kreci. Przy zapalonym silniku tez da się krecic kolami lecz wtedy kreci sue tez walek pomocy co moze byc

To się zdecyduj a nie zawracasz gitare. Raz piszesz że koła się kręcą a później że nie. Jest to dość istotna różnica. Coś brałeś czy poziom oleju się nie zgadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj