Polecane posty

Rolnik1973    15357

Toż samemu się szkody wpusuje

Najlepiej zważyć 100 ziaren z okresu rządów tuska i 100 ziaren morawieckiego i różnica wagi to % strat.

 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453
1 godzinę temu, Bananek napisał:

i myślisz, że to wina Ryśka? nie wyzywajcie się na nim, że dostał kasę wcześniej. sam już dawno te pieniądze wydałem, ale wam też przyznaje rację, że się wkurzacie bo kasy prawdopodobnie nie będzie. można się wkurzac, ale nie na Ryśka tylko na tych co obiecali i nie wywiązała się.

Jak każdy tu jest rolnikiem a czasem pieprzy takie głupoty że nóż w kieszeni się otwiera. Taki z niego patriota o siedmiu boleści, że idzie do zachodniego marketu na zakupy. Bo w tym jego super "lydlu" to mleko czy mięso na półkach rośnie. Dostał kasę dobrze, ale niech się nie dopierdziela do tych których rząd ma w d*pie bo mają hodowlę, a z niej milionowe dochody to niech czekają kolejny rok. A może za rok znów przysuszy, to weźmiemy dwie wypłaty za jednym razem. To będzie tyle kasy że nie jednemu odjebie ze szczęścia jak tym co trafiają szóstkę w lotka....

Edytowano przez Skoczek1994
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16829

zamiast suszy i tych zapomóg od rządu wolę jednak taki rok jak jest teraz. Tylko żeby jeszcze coś z pośrednikami zrobili żeby kasa za mięsko była jak trzeba.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie też jestem tego zdania suszowego nie dostałem ale zbytnio mnie to nie martwi nauczyłem się w życiu liczyć na siebie co roku pootrafię zrobić inwestycje mimo że mam niewielkie gospodarstwo teraz rolnicy stali się bardzo roszczeniowi za wszystko oczekują odszkodowania pada odszkodowanie wieje czymróz

5 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Za małą suszę żeście mieli, to i na piniędzy dłużej czekać

Ja miał 70% to i kasa dawno dawno temu była.

Do 30 % to tak jakby za kombajnem strata co gubi więc to w tolerancji to mogą nie napłacić.

Masz rację ale oni tego nie zrozumieją kto miał ponad 30% w gospodarstwie ten dostał mi wyszło 9% i czekam ale niezłą kasę na świniach zarobiłem więc nie narzekam będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
7 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Za małą suszę żeście mieli, to i na piniędzy dłużej czekać

Ja miał 70% to i kasa dawno dawno temu była.

Do 30 % to tak jakby za kombajnem strata co gubi więc to w tolerancji to mogą nie napłacić.

Jeżeli o czymś piszesz to staraj sie nie pisać pierdół rodem z państwowej telewizji, po pierwsze możesz mieć 70 % strat a w ogólnym mieć poniżej 30%, to jest właśnie rolnictwo towarowe[produkcja zwierzęca] oparte na produkcji z której utrzymuje się rolnik i jego rodzina a podejrzewam że nie możesz sobie nawet w swoim rozumku takiej sytuacji wyobrazić, tacy rolnicy zostali praktycznie pominięci w wypłatach a stracili podwójnie raz na plonie,dwa musieli kupić pasze dla zwierząt, uważałem ciebie za rozsadnego człowieka,tym postem osiągnąłeś dno + 2 metry mułu

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Akurat to że musieli kupić zboże było + w tym roku nie przesadzaj jeśli ktoś miał świnie w tym roku to zrobił lepszy biznes niż ten co nakosił 2 tony pośladu

Teżkupowałem może nie dużo ok80 ton ale na pewno wyszedłem na tym lepiej niż ten co dał 2 tysie dzierżawy i obsiał kukurydzą która sięgała do kolan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357
1 godzinę temu, ws71 napisał:

Jeżeli o czymś piszesz to staraj sie nie pisać pierdół rodem z państwowej telewizji, po pierwsze możesz mieć 70 % strat a w ogólnym mieć poniżej 30%, to jest właśnie rolnictwo towarowe[produkcja zwierzęca] oparte na produkcji z której utrzymuje się rolnik i jego rodzina a podejrzewam że nie możesz sobie nawet w swoim rozumku takiej sytuacji wyobrazić, tacy rolnicy zostali praktycznie pominięci w wypłatach a stracili podwójnie raz na plonie,dwa musieli kupić pasze dla zwierząt, uważałem ciebie za rozsadnego człowieka,tym postem osiągnąłeś dno + 2 metry mułu

No ale teraz zwierzakowcy będą mieć pomoc po koronawirusie

A zbożowcom nie przysługuje

Także kij ma 2 końce i proszę mnie tu nie wyzywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
9 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Za małą suszę żeście mieli, to i na piniędzy dłużej czekać

Ja miał 70% to i kasa dawno dawno temu była.

Do 30 % to tak jakby za kombajnem strata co gubi więc to w tolerancji to mogą nie napłacić.

Boś leń

U mnie straty w roślinach były powyżej 70% a ogólnie 29.96%

I co? Ty lepszy sort?

Fakt faktem kasę dostałem i to bardzo szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
12 minut temu, Rolnik1973 napisał:

No ale teraz zwierzakowcy będą mieć pomoc po koronawirusie

A zbożowcom nie przysługuje

Także kij ma 2 końce i proszę mnie tu nie wyzywać.

Po przeliczeniu podejrzewam że to będzie kolejna bzdura za mała suma do podziału, za dużo chętnych , podejrzewam że to może wyglądać jak z suszowym ,jak można wytrzymać jeżeli ktoś będąc rolnikiem pisze takie brednie, w tym rozporządzeniu podejrzewam  w grę będą wchodzic takie szczegóły  że dużo ludzi się nie załapie co widać już w przypadku hodowców trzody chlewnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958
32 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

No ale teraz zwierzakowcy będą mieć pomoc po koronawirusie

A zbożowcom nie przysługuje

Także kij ma 2 końce i proszę mnie tu nie wyzywać.

Niby co straciłeś na koronawirusie, skoro zboże zdrożało? Hodowcy za to stracili i to sporo, do zazdrości i liczenia ich pieniędzy jesteś pierwszy, a do roboty ostatni.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
39 minut temu, Rolnik1973 napisał:

No ale teraz zwierzakowcy będą mieć pomoc po koronawirusie

A zbożowcom nie przysługuje

Także kij ma 2 końce i proszę mnie tu nie wyzywać.

A co koronawirus do magazynu ze zbożem wszedł;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co to za rolnik co sieje i czeka na jakieś klęski? nie rozumiem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Po co w ogóle dajecie mu atencję, on z nudów pisze bzdety, a Wy się bez potrzeby irytujecie, psując sobie dzień.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

No ale teraz zwierzakowcy będą mieć pomoc po koronawirusie

A zbożowcom nie przysługuje

Także kij ma 2 końce i proszę mnie tu nie wyzywać.

mam w chlewni świnie kupione od chłopa co mieszka 10 km ode mnie i zobaczę pieniądze "koronowe" jak świnia niebo albo jak zeszłoroczne suszowe do tej pory nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No do kupionych nie dostaniesz, muszą być urodzone w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziękujcie Bogu że do kupionych nie dadzą bo znowu nakładczy by dostał najwięcej jak ostatnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

A to co, konsultowali się z Bogiem, czy też on sam tworzył te przepisy pomocowe, że mają mu dziękować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z nakładczym to się zgadzam bo oni dostają kasę  od sztuki 

Ale tacy jak ja są tym wsparciem oszukani   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz rację ale przepisy unijne mówią jasno nie można dzielić tych z nakładczego i tych co kupująsą traktowani jednakowo czyli jako cykl otwarty

Ja sprzedałem w tym okresie 70 sztuk dostałem 2,8 tysia sąsiad z nakładczego oddał 2000 tyś 80 tyis i to było sprawiedliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

i tak to będzie pic na wode fotomontaż, niech każdy hodowca w Polsce złoży wniosek i to podzielą np. na sztukę zwierzęcia i wyjdzie że jest w polsce miliard różnorodnych zwierząt i dostaną najwiecej drobiarze bo ilościowo wyjdą najlepiej, a ogólnie będzie 1zł do szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958
22 minuty temu, staszek131415 napisał:

Masz rację ale przepisy unijne mówią jasno nie można dzielić tych z nakładczego i tych co kupująsą traktowani jednakowo czyli jako cykl otwarty

Ja sprzedałem w tym okresie 70 sztuk dostałem 2,8 tysia sąsiad z nakładczego oddał 2000 tyś 80 tyis i to było sprawiedliwe?

Za 2 miliony odstawionych świń dostał marne 80 tysięcy złotych? Matematyki uczyłeś się chyba w szkole TVP, staszek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty idz do okulisty lepiej gdzie te miliny widzisz? Bo ja widzę 2 tysie bo do tylu była dopłata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, ZELKOW napisał:

i tak to będzie pic na wode fotomontaż, niech każdy hodowca w Polsce złoży wniosek i to podzielą np. na sztukę zwierzęcia i wyjdzie że jest w polsce miliard różnorodnych zwierząt i dostaną najwiecej drobiarze bo ilościowo wyjdą najlepiej, a ogólnie będzie 1zł do szt

Raczej  mają  policzone  bo  dane  mają  i dlatego  jest  limit  pomocy  bodajże 7,5 tyś euro  na gospodarstwo .  UE  na  większą  pomoc  nie chciała  się  zgodzić  tylko 1 mld  złoty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
6 godzin temu, staszek131415 napisał:

 sąsiad z nakładczego oddał 2000 tyś

Czyli oddał 2 000 000. On nie musi iść do okulisty, tylko Ty do szkoły 😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj