Polecane posty

andrewk    154

Decyzję właśnie podesłali, a co dalej to zobaczymy. 


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Decyzja pocztą. Pisze ile naliczyli i inne bzdety. Lepsze to niż kolejne odroczenie... 

  • Like 1

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
Dnia 31.03.2020 o 23:13, Emil39 napisał:

Koszt 10 ha 

Resized_20200331_230200001.jpeg

Czyli da się Tylko jak widać nie dla każdego kiełbasa dostępna 

Dziś żona pytała o ubezpieczenia, to firmy nie chcą  od suszy ubezpieczać. 

Jak wyglądają u was ubezpieczenia czego wymagaja firmy aby ubezpieczyc zboża jakie dokumenty?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
Dnia 1.04.2020 o 06:48, Rolnik1973 napisał:

No to to były te testowe

Ale teraz na wiosnę nie ubezpieczają bo jak ubezpieczałem to nie byłi opcji suszy. 

Pytałem  dziś  to można  złożyć  wniosek o ubezpieczenie w TUV od suszy i idzie do dyrektora a dyrektor odmawia ubezpieczenia od tego ryzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1659
Dnia 3.04.2020 o 15:44, GRZES1545 napisał:

Dziś żona pytała o ubezpieczenia, to firmy nie chcą  od suszy ubezpieczać. 

Jak wyglądają u was ubezpieczenia czego wymagaja firmy aby ubezpieczyc zboża jakie dokumenty?

Od suszy w PZU  jest ziemia III klasy wzwyż i wizyta agenta na polu przed ubezpiczeniem. Nie mam III klasy to wzięłam pakiet wiosna grad przymrozki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

1 kwietnia @ z pytaniem

3 kwietnia doręczona decyzja przez PP

7 kwietnia kasa na koncie

 

Jednak warto było się upomnieć.


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
57 minut temu, andrewk napisał:

1 kwietnia @ z pytaniem

3 kwietnia doręczona decyzja przez PP

7 kwietnia kasa na koncie

 

Jednak warto było się upomnieć.

U mnie posucha,ani decyzji ani kasy,a niech ich wszystkich szlach trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerr96    8
1 godzinę temu, andrewk napisał:

1 kwietnia @ z pytaniem

3 kwietnia doręczona decyzja przez PP

7 kwietnia kasa na koncie

 

Jednak warto było się upomnieć.

Pomoc publiczna ? Jakie województwo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104
6 godzin temu, andrewk napisał:

1 kwietnia @ z pytaniem

3 kwietnia doręczona decyzja przez PP

7 kwietnia kasa na koncie

 

Jednak warto było się upomnieć.

niestety nie wszędzie to tak działa...ja jak już pisałem najpierw dzwoniłem, później idąc Twoja metoda wysłałem @ i samsami oddzwonili.. i to samo biuro powiatowe nie dostaje pieniędzy z centrali i nie ma z czego wypłacać więc i decyzji nie ma..

Kiedy pieniądze będą nie wiadomo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
4 godziny temu, johny1991 napisał:

niestety nie wszędzie to tak działa...ja jak już pisałem najpierw dzwoniłem, później idąc Twoja metoda wysłałem @ i samsami oddzwonili.. i to samo biuro powiatowe nie dostaje pieniędzy z centrali i nie ma z czego wypłacać więc i decyzji nie ma..

Kiedy pieniądze będą nie wiadomo 

Ale co Ci mieli przez telefon innego powiedzieć ? Było trzeba nie odbierać i wysłać drugiego @, że czekasz na uzasadnienie ale w formie pisemnej. Niech się ktoś nazwiskiem podpisze pod tymi słowami. Na słowo to wiesz... Jak by Ci tak odpisali to robisz kopiuj wklej i wysyłasz maila do Warszawy, czy się podpisują pod tymi słowami, a jak nie to gdzie są te pieniądze. 

Do pozostałych : pomoc publiczna, podlaskie, a pisałem na maila, którego wygenerowałem sobie z pobranego Excela ze strony Arimr. Ma iść do kierownika biura powiatowego tam gdzie podlegacie.

Żeby nie było tak kolorowo to doplat póki co ani gr, jedynie drugi raport po kontroli foto przyszedł jakiś tydzień temu. Pierwszy dostałem na początku listopada. 

 


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

minister na jesieni mówił że pieniądze są i żeby składać wnioski aby mogli je natychmiast przekazywać rolnikom... także już wtedy nie powinno być żadnych przedłużan terminów. 

A telefon  o coz..nie widzę kto dz2oni po numerze...

Na szczęście mam możliwość poczekac

 

za to U mnie dopłaty całe na koncie już w tamtym roku.

Edytowano przez johny1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

To co mówią, a rzeczywistość to niestety dwie różne sprawy. Może poczekać ok, u mnie też by mogło. Ale termin to jest termin, nie tylko rolnik powinien go przestrzegać. Kij ma dwa końce.

TraktorPedia

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

W agrobiznes mówili że 280 mil zostanie wypłacone po swiętach dla mniejszych, więksi muszą  poczekać bo teraz piorytetem kurławirus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I suszę zauważyli że już jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
Rolnik1973 napisał:

W agrobiznes mówili że 280 mil zostanie wypłacone po swiętach dla mniejszych, więksi muszą  poczekać bo teraz piorytetem kurławirus

No i Rysiu gdzie sprawiedliwość niektórzy kasę dostali w październiku a niektórzy w maju, w październiku dawali tym co mało ha mają żeby głosów jak najwięcej nakupic a kułaki czekają :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mircia26    12

Witam, ok wszystko fajnie. Tylko czy sa jakieś zasady co do kolejności wydawania decyzji?! Jest sporo osób, ktore po mnie skladaly wniosek a maja juz pieniądze i decyzje. Co do wielkości gospodarstw też ma się to nijak. Pozdrawiam. Zdrowych Rodzinnych i spokojnych świąt 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mircia26    12

Z tymi osobami, które znam i wiem w jakim terminie składały wnioski to było z pomocy krajowej. Generalnie gdy składałam to w Agencji mówili, że właśnie są pieniadze i żeby składać.  Więc na zdrowy rozum bylam jedna z pierwszych osób, które się nue załapały. Przy niwych środkach powinnam dostać pomoc. A tu kolejne transze i cisza. Termin odroczki minął.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj