Polecane posty

Mariu    44

A ja wysłałem do badania ziemię próbki i już dwa miesiące nie ma nic tak długo badają? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mają masę tych próbek w stacjach przez te dotacje  więc trzeba trochę poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Dzisiaj dostałem telefon z informacją, że mogę odebrać podpisany protokół suszowy przez wojewodę.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277
1 godzinę temu, sumek666 napisał:

Dzisiaj dostałem telefon z informacją, że mogę odebrać podpisany protokół suszowy przez wojewodę.

Mają tempo 😄 teraz jeszcze ze dwie odroczki 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

Wczoraj przyszło pismo o odroczeniu do końca marca, poprzednie odraczało do końca stycznia... Ewentualnie mogą wypłacić szybciej jak się wystosuje prośbę i opisze dlaczego chce się pieniądze szybciej. Śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mircia26    12

Witam!

A u nas w powiecie jest lista gospodarzy, którym będą korygować protokoły. Podobno nie są zgodne z wytycznymi.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3228
21 minut temu, Mircia26 napisał:

Witam!

A u nas w powiecie jest lista gospodarzy, którym będą korygować protokoły. Podobno nie są zgodne z wytycznymi.

i na jakiej podstawie i czego sie odniosą ze jest źle oszacowane ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MULLAR83    1
Mircia26 napisał:

Witam!

A u nas w powiecie jest lista gospodarzy, którym będą korygować protokoły. Podobno nie są zgodne z wytycznymi.

W jakim województwie i powiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Jaki to powiat? No że niby na tej klasie gleby według,, wytycznych,, nie było takich strat??Toż komisja była widziała i zatwierdziła. Ciekawe to jest i kto ma rację moi zdaniem komisja która szacowała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mircia26    12

Witam!

Pisałam już o tym wcześniej. Tylko Ci co dostali już pomoc to niby byli poprawnie weryfikowani. Niektórzy rolnicy się zgadzają na korekty co daje wiatr w żagle Agencji. Też dla mnie niezrozumiałe to jest. Otrzymując protokół zostałam poinformowana, że mimo większych strat widocznych na polach, nie można było

ich naliczyć w takiej wysokości. Mapy, które pokazywały klasę gleby ograniczały jakby poziom strat. To jakaś bzdura. Ale cóż po wyborach można.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja bym na ich miejscu nie zgodził się na to. Bo komisja była i widział na miejscu i na tej podstawie zrobili protokół A dwa na jakiej podstawie mają zmieniać protokół jakeś podstawy  prawne do tego chociaż dali  .Czy to ich wymysł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766

U mnie przelewu brak, odroczenia też nie dostałem, poprzednie odroczenie do końca stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5578

Taaa ruszyło, odroczenia do końca marca wysyłają 🙂 Trzeba mi było wolne w pracy wziąć i stanąć pierwszego dnia o 7 rano pod agencją jak Rysiek to by kasa już była 🙂

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

To niech płacą, tylko po co chcą od rolnika korekty protokołu jak była komisja i właśnie widziała że jest susza a teraz chcą aby ktoś korygował bo z d*py wyjęte jakieś wytyczne mają i ktoś w dzień szacowania na 11ha miał suszę a teraz mu ginie. Złodziejstwo tylko tak można nazywać to co chcą robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5578
25 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Jutro nad budżetem ma sejm głosować to zaraz będą płacić.

Żebyś się nie zdziwił ...

Tak jak kolega wyżej pisze, jak przed wyborami to płacili jak leci, nawet wniosku do końca nie czytali, aby szukali gdzie rubryczka z ha, szybko przeliczali i przelew na konto, a teraz patrzą jak najmniej, a niby mamy taki dobrobyt, budżet bez deficytu a parę groszy nie ma żeby suszowe wypłacić. Taki dobrobyt w państwie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

To szybko składać na nawadnianie bo susza ma być duża w rzekach mało wody .

To fakt że po ostatnich opadach zboża od żyli  .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550
50 minut temu, Andpol napisał:

Ubezpieczacie zboża od suszy i czy to się opłaca?

Bardzo  się opłaca takie ubezpieczenie , tylko firmie ubezpieczeniowej nie rolnikowi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mircia26    12

Witam!

O tym https://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/mocno-niepewna-pomoc-po-suszy,91971.html

pisałam wcześniej. U na w powiecie jest ponad 300-sta protokołów do korekty. O  dziwo wypłacone przed wyborami są OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nie no miejmy nadzieje ze przed tymi wyborami wypłacą , ja niby tez dostałem przedłuzenie terminu zalatwienia sprawy do konca marca bodajze , ale narazie zadnych pism wiecej nie ma moze bedzie dobrze 

1 godzinę temu, galan99 napisał:

Bardzo  się opłaca takie ubezpieczenie , tylko firmie ubezpieczeniowej nie rolnikowi .

no wiesz w tym roku i tamtym to rolnikom ktorzy mieli ubezpieczone to suszowe mieli podwojne wiec to rolnikom sie bardzo oplacało , ciekawe jak w tym roku z suszowym bedzie ? bo zapowiada sie susza najwieksza od 50 lat 

25 minut temu, Mircia26 napisał:

nie mozna wejsc na ta strone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj