Polecane posty

Gość   
Gość
50 minut temu, jacek1296 napisał:

Gdzie patologia była jest nadal. Kary za utrudnianie polowania może sięgnąć Ciebie na Twoim własnym polu, wystarczy, że wyjdziesz za stodołę. Czy rolnicy mający bydło dostaną dodatkowe dopłaty? Nie.

Czy cały kraj jest na osn? Tak. Nabory na nawodnienia to propaganda, bo założenia są bzdurne. Można jeszcze długo wymieniać. Tylko propaganda dobrze mu wychodzi.

Może powiesz skąd to wszystko wiesz że rolnicy nie dostaną dopłat i nie będę mógł wyjść za stodołę bo dostanę karę? Ja akurat się łapię na dodatkowe dopłaty za wypas i powiększoną powierzchnię (wystarczy trochę przerobić legowiska niewielkim kosztem). Co do kar to napewno tak nie będzie że myśliwi będą chodzili kiedy będą chcieli na polowania i nic nikomu nie powiedzą. Będzie musiała być jakaś informacja, że  tego i tego dnia na tym i na tym terenie będzie polowanie i zakaz wchodzenia na ten teren. Wtedy się zajmuje czymś innym lub robi coś w domu. Każdego dnia nie musisz przecież być na tym samym polu. Ludzie już sobie dokładają że na grzyby nie pójdą bo myśliwi będą cały czas w lesie przesiadywać i kary nakładać. Śmiać mi się z tego chce. To jest tylko po to by tą bandę oszołomów w jakimś stopniu ograniczyć, żeby nie przeszkadzali w odstrzale dzików. Chociaż nie mam świń i ASF mnie nie dotyczy to jestem jak najbardziej za tym by  ograniczyli te cholerstwo tak jak to robi się w Niemczech i ludzie znowu zaczęli zarabiać na trzodzie. 

Mi też zaje..li ONW , chociaż moja okolica ma najgorsze gleby a już kawałek dalej mimo lepszych gleb mają onw. Dosłownie 3 lub 4 wioski zabrali a reszcie zostawili. Bardzo dobrze że nabór na nawadnianie nie działa. Jakby wszyscy zaczęli budować głębinówki to dopiero stan wód gruntowych by się obniżył. Moim zdaniem zamiast na nawadnianie powinni przekazać pieniądze dla gmin i spółek wodnych by zaczęli zatrzymywać wodę. Budowa zastawek i stopniowanie wody, Budowa jakichś zbiorników wodnych, odmulanie i czyszczenie rowów itd. A nie jak teraz, że jak jest mokro to woda nie może szybko zejść i wszystko gnije a jak sucho to nie ma skąd wziąć wody na nawodnienie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

Bo Ty dobre ziemie masz to gdzie onw , kuźwa  w połowie stycznia a pszenicA taka że Grzesia prawie nie widać :ph34r:

Dobrej ziemi mam ze 30% reszta to odpady co nikt nie chciał uprawiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

u mnie we wiosce zaczeli coraz wiecej rowów czyscic i beda nasadzenia niskopiennych drzew aby ograniczyc erozje wietrzną. Zalozenie dobre a ciekawe jak wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

u mnie na dolkach gdzie nie mogli przejechac na pusto jezdza teraz bez zadnej koleinki, gorki wygladaja tak ze gdybym rano pojechal broną to za dwa dni by sie za mna kurzyło


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Owies w grudniu na próbę 

Dziś robiłem pod mieszankę, planuje posiać jutro albo środę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Nie. W ub roku wszedł po 8 tygodniach

Ryzyko jest ale małe bo małe powierzchnie, taki eksperyment 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ale tak trzeba kombinowac bo to co sie z woda wyprawia to az niepojęte. Gdyby to byl luty to sam bym posiał. Nie wiem czy pamietasz jak marudzilem o pszenzycie moim w pazdzierniku co mi robal je storpedowal do obsady ok 250 sztuk, dzis pojedyncza roslina ma nawet 8 rozkrzewien...

  • Like 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Pamiętam,  Wiesz co robak u nas wyprawia....

Sąsiad ma zjedzone, u kolegi ok 20 ha zjedzone....pojedyncze działki od miedz wyżarte...pszenicę na glinie brązowe reszta wyrośnięte po kolana,  śmiem twierdzić że plonu nie będzie 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Ja piedole, jak nie wirus to susza albo robaki nas jebią 😎 Koniec się zbliża jak starsi mówią czy co🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Na południu kraju jęczmień browarny już sieją, pszenżyta i pszenice w gotowości. Ludzie dzwonią to przedstawicieli m.in. Danko i pytają czy można już siać ;) Warunki są, ale z drugiej strony mamy styczeń ;)


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

lokas garbatek? u nas go na szczescie nie widac, ale wiem od doradcow ze w dwa dni potrafil sprzatnac 2ha do golej ziemi. Inni doradcy opowiadali ze w listopadzie w ozimym jeczmieniu kolanko juz bylo, pod jezusem w swiebodzinie jeczmien wyrosniety tak ze sciezek nie widac, chyba czas sie na banany przestawiac

 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Wg mnie nie wolno patrzeć na miesiąc tylko na warunki.

Sami widzicie co się dzieje z pogoda, zmienia się to i my musimy zmieniać się razem z nią 

@Matey tak to to dziadostwo

Czegoś takiego nigdy nie widziałem,  za noc postęp 2m od miedzy...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

jak sie pogoda bedzie zmieniala w tak szybko to nie nadazymy, jak sobie lokasie rolnice i inne gowna radza jak moga to ciekawe co na to komary czy inne kleszcze

82640244_246612356324396_1550723050599612416_n.jpg

tu jest 250-270 sztuk na metrze melomana, sam sie dziwie ze to nie jest glodne, bo okoliczne rzepaki czy jeczmienie ozime blagaja o papu. I pomyslec ze prawie polowe obsady wsunal drutowiec do spolki z rolnica

 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Któryś rok wstecz też była długa jesień, mnóstwo chorób na polach itd. W lutym była zima i w nowy sezon wchodziliśmy z "czystymi" uprawami. Pogoda niestety zmienia się szybciej niż my możemy się dostosować ;)


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Rzepaki w okolicy tragedia a były piękne...

Pszenżyto w zależności od odmiany jedne głodne np Maesteozo inne jak borowik jest ok

Przeraża mnie pszenica solehio...wyrośnięta jak w połowie kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

no to chyba bylo w 2016 albo 2017? swieta cieple, a w polowie lutego spadlo na -15 i trzymalo z tydzien

  • Like 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

masz foto tej pszenicy solehio?

grzes pamietam jak sie balem czy przezimuje ale bez strat


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

W galerii  jest z kiedyś tam

Dziś w ZBIERANIU KAMIENI wstawiłem jak dziś wygląda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj