Polecane posty

jacu    173

Cieszcie się ze w ogóle  coś dawają, by nie dali ani grosza a była by susza i kto by im co zrobił , zostali byśmy bez grosza a tak pożniej da ale da😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 17.11.2019 o 18:17, poosa21 napisał:

U nas się okazało że protokoły były zrobione wg starych mapek suszonych w teraz są nowe gdzie już suszu nie ma. Trzeba robić od nowa a tym co  już wydali decyzję będą robić od nowa i kasę bedą oddawać rolnicy.

U mnie gmina coś namieszała i protokół ponownie wrócił do wojewody. Ciekawe czy przed 29 listopada mi go oddadzą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1655
Dnia 19.11.2019 o 17:39, Tomasz0611 napisał:

Tylko dlaczego niektórym wypłacili w 2 dni, a innym będą płacić po 4 miesiącach, nie lepiej było dać każdemu po trochę, np.30% a resztę dać po nowym roku ?? Albo dać tylko tym co mają powyżej 70%, a resztę wstrzymać do końca przyjmowania wniosków, a tak to komuś gmina wydała późno protokół, ma po 70% strat, teraz czeka do nowego roku, a ktoś kto miał 30% ale poleciał pierwszego dnia dostał od razu kasę. A niby dobra zmiana jest taka prawa i sprawiedliwa.

kto pierwszy ten lepszy w zeszłym roku czekałam na kasę do marca i nie piszczałam a miałam też duże straty. W tym roku mam jeszcze więcej w plecy. Zamiast tej jałmużny wolałabym normalną cenę za to co wyprodukuje, Świnie są po 9 złotych a byczki po 7.8 nie chcę wspominać już o cenie i jakości zboża. 5 klasa ziemi to plon bez wody to sama plewa. Także gdzie tu sprawiedliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

właśnie wydzierżawiający dziś mi przywiózł i kase z suszowego i takie pismo, czyli ślą wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15

Czy we wniosku powinny sie znajdować wszystkie działki ? np. do wniosku o szacowanie były podane tylko uprawy żyta i zostały oszacowane ale łubinu i łąk nie wpisałem. W protokole mam tylko te żyto i 32% strat gospodarstwa. Jakbym wpisał wszystkie działki i to żyto to by chyba wyszło o wiele mniej procent. Czy średnia strat gospodarstwa jest wyliczana z tylko danej uprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15

Niewiedza ludzi w gminie podczas składania wniosków o szacowanie i wychodzą takie kwiatki. W arimr mówili aby isc do gminy i poprawiac cos. Ktoś przerabiał temat? A czy jest szansa na pomoc publiczną jesli mam 32% bez tej reszty działek, bo nadal nie wiem czy średnia jest wyliczana z wszystkich czy tylko z jednej uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Składasz kopię wniosku o dopłaty, wypełniasz protokół suszowy podając powierzchnię całkowitą gospodarstwa, potem wypisujesz wszystkie działki na których według Ciebie wystąpiła susza. Komisja szacuje i odpowiednio dla danych działek / upraw podaje procent strat. Odpowiednio np pszenica 70, żyto 50, owies 60%...

Potem obliczają jaki to procent strat w skali gospodarstwa.

Te 32 % ma wpływ jedynie na formę pomocy czyli de minimis A nie publiczna. Natomiast z procent strat w uprawach wynika wysokość pomocy, 70%+ maksymalna stawka, poniżej 70 połowa stawki.

Proste jak baranie rogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15
7 minut temu, Agrest napisał:

Składasz kopię wniosku o dopłaty, wypełniasz protokół suszowy podając powierzchnię całkowitą gospodarstwa, potem wypisujesz wszystkie działki na których według Ciebie wystąpiła susza. Komisja szacuje i odpowiednio dla danych działek / upraw podaje procent strat. Odpowiednio np pszenica 70, żyto 50, owies 60%...

Potem obliczają jaki to procent strat w skali gospodarstwa.

Te 32 % ma wpływ jedynie na formę pomocy czyli de minimis A nie publiczna. Natomiast z procent strat w uprawach wynika wysokość pomocy, 70%+ maksymalna stawka, poniżej 70 połowa stawki.

Proste jak baranie rogi.

Właśnie wypisałem wszystkie dziąłki na ktorych wystapiła suszawedług mnie (żyto) ale nie wszystkie jakie mam (łubin i łąki) i jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

w protokole powonny byc ujete wszystkie działki tak jak we wnosku o dopłaty bezposrednie i powietzchnia ogłona powinna byc zgodna z tolerancja 5 lub 10  ary wez wydruk wniosky o dopłaty i dostarcz go komisji niech zrobia korekte

Edytowano przez Anetka1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

No to jeszcze poczekacie

Farmer

https://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/na-pomoc-po-suszy-zabraklo-700-mln-zl,90084.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Pismo z BP ARiMR. Termin rozpatrzenia do 31.01.2020 ze względu za konieczność zamiany uchwały Rady Ministrów z 6.09.2019

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Au mnie nadal protokół u wojewody. Dzwoniłem dziś do jego sekretarki, odszukała i jeszcze 7 szt. z mojej gminy mają w tym mój. Plus wiele wiele innych i pisali pismo do ministerstwa o kolejne przedłużenie terminu.

Mam nadzieję że przedłużą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

W mojej gminie tylko ok 20 protokołów podpisanych. Od 2 października zaden nie nie wrócił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

idź do gminy powinni mieć kopie protokołu i dołącz do wniosku z wyjaśnieniem że to kopia informacyjna a oryginał dostarczysz jak wróci od wojewody  lub złóż wniosek bez protokołu bo jak nie przedłużą to obejdziesz się smakiem 

10 minut temu, damianzbr napisał:

Au mnie nadal protokół u wojewody. Dzwoniłem dziś do jego sekretarki, odszukała i jeszcze 7 szt. z mojej gminy mają w tym mój. Plus wiele wiele innych i pisali pismo do ministerstwa o kolejne przedłużenie terminu.

Mam nadzieję że przedłużą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie tak miałem zrobić przed tym gdy nie przedłużyli jeszcze terminu składania. Jeśli teraz nie zrobią tego ponownie będę musiał tak zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Z tym składaniem bez podpisu też jest śliska sprawa.

Co w przypadku jak arimr wezwie do poprawek a nie będzie podpisu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16852

lepiej złożyć bez podpisu, niż wcale nie zlożyć, takie moje zdanie. A może właśnie jest taka polityka państwa żeby protokoły nie wróciły, bo kasy mniej pójdzie na suszę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie no co ty. Normalnie gadałem z dziewczyną co sama sprawdza u wojewody. szukała mojego protokołu powiedziała co źle gmina zrobiła. Ale Tylko w 7 szt. więc gmina też omyłkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zanim wezwie to może już wróci a poza tym tam też pracują ludzie i jak powiesz że dostarczysz jak dostaniesz to  jakosś go tam przetrzymają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
1 minutę temu, damianzbr napisał:

No może być problem...

U ojca teraz tak mamy

Złożone bez podpisu w ubiegły piątek .,dziś był już polecony z wezwaniem ktory nie został odebrany (mam 14 dni)i po tym czasiw 14 dni na uzupełnienie 😉

Może się zdąży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj