Polecane posty

Gość   
Gość
7 godzin temu, extrabyk napisał:

U mnie po interwncji u wojewody mają jutro szacować...ciekawe co wymyślą zebym nic nie dostał lub dostał jak najmniej...użytki zielone na dzień dobry kazali wpisać 40% bo niby tylko tyle mogą...

Czyli nie myliłem się gdy rozmawialiśmy już pewnie z miesiąc temu o tym czy gminy mogą sobie nie szacować jeśli zechcą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kujawy1990    56
12 godzin temu, Bos napisał:

Gmina Wizajny ale z tego co wiem w sasiednich gminach to samo...liczyla sie tylko pierwsza kategoria suszowa drugiej komisje odmawialy szacowania..znajomy ma dzialki z pierwsza i druga katygoria to mu obliczyli  20% strat a na bele fortune juz wydal bo..wypalilo

IUNG  nie  widział  u  was  suszy  bo  za dużo  padało.  System  nie jest  sprawiedliwy  ale  czegoś  trzeba  się  trzymać.  Wiosną  Ardan  i  tak obniżył  wartości  KBW   dla  poszczególnych   gatunków  roślin bo  inaczej to by  w ogóle  był  meksyk.  Z  raportów  IUNG  wygląda  że  u ciebie  aż  tak  źle  nie było  jak w  innych  częściach  kraju.

Edytowano przez Kujawy1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A te wnioski do agencji , to kiedy ma się składać ? Pytam , bo podobno u nas protokoły można już odbierać .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Rolnik to jak przyjdzie urodzajne lata to Ty chyba zbankrutujesz..

POS 5mm za wczoraj

  • Haha 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357
1 minutę temu, zetorki12 napisał:

No ale na razie nie ?

Nie, i nie wiadomo kiedy

Niby na przełomie września i października ale to zależy czy komisje poszacują i będą protokoły gotowe od wojewodów.

2 minuty temu, Bartek933 napisał:

Rolnik to jak przyjdzie urodzajne lata to Ty chyba zbankrutujesz..

POS 5mm za wczoraj

Zbankrutować nie, ale i lepiej nie będzie, dużo towaru dużo roboty a cena mała i po kosztach tylko sie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Czekaj czekaj , suszonego wiecznie nie będzie

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16829
zetorki12 napisał:

A te wnioski do agencji , to kiedy ma się składać ? Pytam , bo podobno u nas protokoły można już odbierać .

to nie wysyla wojewoda bezposrednio do rolnija jak w tamtym roku? chyba, ze Twoj jest za maly (protokol ;>) i nie byl u wojewody bo nie potrzebuje podpisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie wiem . Znajoma dzwoniła że odebrała i pytała czy ja nie wiem od kiedy przyjmuje agencja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

To co koledzy podpisujecie papier i nie pytacie co się z nim dalej będzie działo hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Unas w tamtym roku to z gminy wozili i podpisał i przywieźli spowrotem i w gminie był do odebrania.

A w tym roku to niewiem jak będzie, nie ma naboru wniosków to nie idę poganiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po obliczeniu na 2 gminach wyszło mi 32%, czyli się należy.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Jak będą mieli przyjmować to poinformuję

Nikt tak nie zna tematu jak ja 😁😁😁

Jeszcze trochę przetrzymają i trzeba będzie zrobić zrzutkę na pieluchomajty dla ciebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

Cuz widocznie ten uing widzi deszcz tak jak prognozy w polsacie..powodz by byla gdyby polowa prognozowanych opadow sie sprawdzila..tym sposobem u sasiada byla susza u mnie nie ale nie radze nikomu sie cieszyc bo w tym roku ja czuje sie wydymany a w przyszlym na gogo innego moze pasc...ja chociaz na wyborach moge odreagowac

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Mi się wydaje że tak na 10 dni przed wyborami ruszy wypłata i ci co do wyborów złożą wnioski to i wypłacą, to będzie szybka akcja wiarygodności.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592
12 godzin temu, damianzbr napisał:

Czyli nie myliłem się gdy rozmawialiśmy już pewnie z miesiąc temu o tym czy gminy mogą sobie nie szacować jeśli zechcą?

Tak miałeś rację. Jest straszny burdel w przepisach i przepływie informacji z góry do gmin. Bardzo dużo zależy więc od podejścia gminy a tu pracownicy nie zawsze chcą się wychylać z inicjatywami...no i tak jak u mnie bez pisma do wojewody został bym z niczym a tak to może coś kiedyś kapnie. Właśnie wyjechała komisja. Gryka 70% i tu się zgadza a użytki zielone 30% co jest paranoją bo jesli zbieram z ha 20-26 bel w normalnym roku to w rym max 7 a są też takie gdzie nawet bijakową nie ma co kosić.

3 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Jak będą mieli przyjmować to poinformuję

Nikt tak nie zna tematu jak ja 😁😁😁

Liczymy na Ciebie i Twoje doświadczenie kolego 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
2 godziny temu, Bos napisał:

Cuz widocznie ten uing widzi deszcz tak jak prognozy w polsacie..powodz by byla gdyby polowa prognozowanych opadow sie sprawdzila..tym sposobem u sasiada byla susza u mnie nie ale nie radze nikomu sie cieszyc bo w tym roku ja czuje sie wydymany a w przyszlym na gogo innego moze pasc...ja chociaz na wyborach moge odreagowac

Nigdy nie bedzie sprawiedliwie bo nawet na jednej gminie jakąś czesc może chmura zmoczyć jednak według mojej oceny podział na kategorie gleb jest zasadny , umie  sąsiednia gminy dostała susze w raportach 5 tygodni puzniej jak moja ale faktycznie  opady przechodziły tam przez sporą czesc gminy , być może w prowadzą szacowanie na podstawie map satelitarnych kiedyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Co tam różne części gminy...ja dziś siedzę w przyczepie  (domek holenderski) i z jednej strony chmury i leje a z drugiej słońce i ani kropli. Z godzinę tak było i z jednej strony mokro a z drugiej ani kropli...gdyby ktoś mi powiedział to bym nie uwierzył no ale osobiście to widziałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

czekam 2tyg juz na podpisy kilunastu rolnikow aby zawieźć protokoly do Warszawy. a mowia ze komisje sie nie wyrabiaja. i co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, extrabyk napisał:

..ja dziś siedzę w przyczepie  (domek holenderski)

No tak czułem że dziewczyna z Tobą nie wytrzyma . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
1 minutę temu, extrabyk napisał:

...ale ja Zetorku w tej przyczepie mieszkam 😎

to aż do tego doszło?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj