Polecane posty

Gość   
Gość

Czyli przestępstwo . ;) Tak mnie kilku kolegów uświadamiało jak powiedziałem że koszę łąki na takich zasadach . Rolnik , te germańce nie oblepiały się w tym roku ziemią ? Bo kurna moje grudziądze w tym roku masakra . Odkaładnie niby świecą się jak psu ... , ale co jakiś czas musiałem zdzierać ziemię , bo się zbierała . Tydzień temu na lepszym kawałku tego nie było . No i wiem że to nie tylko ja mam taki problem w naszych stronach . Trza może zrobić jak Ty . 🤔

5 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Nie mam oddane w dzierzawę, podatek płacę, dopłate biorę, a on kosi i zabiera.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
3 minuty temu, zetorki12 napisał:

Czyli przestępstwo . ;) Tak mnie kilku kolegów uświadamiało jak powiedziałem że koszę łąki na takich zasadach . Rolnik , te germańce nie oblepiały się w tym roku ziemią ? Bo kurna moje grudziądze w tym roku masakra . Odkaładnie niby świecą się jak psu ... , ale co jakiś czas musiałem zdzierać ziemię , bo się zbierała . Tydzień temu na lepszym kawałku tego nie było . No i wiem że to nie tylko ja mam taki problem w naszych stronach . Trza może zrobić jak Ty . 🤔

 

W gminie Ulan mam pole to mialem to samo bylo, co przejazd i sie plylepialo, klasa 4 ale lekka, u siebie mam też czwarta ale ciężka i nie było tego zjawiska. Oralem tydzien temu bez kurzy i ziemia była mokra. Za tydzień myślę siać, może coś popada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ło masz . Myślałem że tylko polskie tak mają . :S

1 minutę temu, Rolnik1973 napisał:

żadnego roku tak nie było

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580
1 minutę temu, Rolnik1973 napisał:

I germańce się zalepiały, 2x w koło i zdzierać, żadnego roku tak nie było.

Francuski kuhn się nie oblepiał, może dlatego że stoi w garażu a nie rdzewieje pod chmurką ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Napisałem że odkładnie gładkie i świecące . 

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

U mnie przed orką trochę odświeżyłem szczotką drucianą tam gdzie rdza się pojawiła i nic się nie oblepiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Było mineło,

Na zime będzie lepiej.

Popada, woda w rowach będzie stać ziemia będzie śliska a nie skała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podejrzewam że ziemia więcej wilgoci ma u Ciebie .

1 minutę temu, Tomasz0611 napisał:

U mnie przed orką trochę odświeżyłem szczotką drucianą tam gdzie rdza się pojawiła i nic się nie oblepiało.

 

1 minutę temu, Rolnik1973 napisał:

Było mineło,

Na zime będzie lepiej.

Popada, woda w rowach będzie stać ziemia będzie śliska a nie skała.

Obyś miał rację . Oby .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

coś cisza nastała u rządzących w sprawie suszy , a gadka była ,że w połowie września  będą przyjmowane wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Połowa dopiero jutro , to jeszcze wszystko możliwe . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357
9 godzin temu, farmerss34 napisał:

coś cisza nastała u rządzących w sprawie suszy , a gadka była ,że w połowie września  będą przyjmowane wnioski

To dobrze że cisza, bo ja jeszcze protokołu nie mam i nie byłoby z czym do agencji jakby już przyjmowali, potem by się kasa wyczerpała, a tak to jest szansa że protokół będzie pierwszy niż będą wnioski przyjmować i będę pierwszy w kolejce.

Zresztą wiecie jak jest.

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

potem by się kasa wyczerpała

Nie bluźnij . Dla mnie ma wystarczyć . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No chyba nie , bo nic nigdzie nie słychać . :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818
38 minut temu, Rolnik1973 napisał:

To dobrze że cisza, bo ja jeszcze protokołu nie mam i nie byłoby z czym do agencji jakby już przyjmowali, potem by się kasa wyczerpała, a tak to jest szansa że protokół będzie pierwszy niż będą wnioski przyjmować i będę pierwszy w kolejce.

Zresztą wiecie jak jest.

A widzisz a ja podpisany już mam bo przyszedł :P tylko niechcą przyjmować jeszcze w agencji jakoś hehe 

Edytowano przez Roki212
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

Wojewoda to taki gubernator wysłany przez rząd. Więc wszędzie jest z PISu. U mnie w gminie wcześniej PSL, a teraz wójt bezpartyjny. I niestety obserwuję istotne zahamowanie wszelkich inwestycji od paru ostatnich lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
1 godzinę temu, Aktis napisał:

Wojewoda to taki gubernator wysłany przez rząd. Więc wszędzie jest z PISu. U mnie w gminie wcześniej PSL, a teraz wójt bezpartyjny. I niestety obserwuję istotne zahamowanie wszelkich inwestycji od paru ostatnich lat.

Jaka Gmina bo u mnie to samo zjawisko,?🤔 Wojt przed wyborami z PSL potem niby bezpartyjny😆

Moj protokół już  u wojewody jak wróci to panie po mnie dzwonią i jade ,nie muszę czekać na listonosza.

Nie ogłaszają naboru bo nie wszystkie gminy skończyły szacowanie strat.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj