Polecane posty

extrabyk    5592

Jak już wcześniej pisałem u nas gmina nie infirmowała rolników o tym iż suszowe będzie również do użytków zielonych. Z rozmó z wieloma rolnikami wiem,że  przez to tak jak i ja nawet nie składała wniosku. Poszedłem więc do gminy żeby się dowiedzieć co mają zamiar z tym zrobić...a oni tak w skrócie, że mam spadać na szczaw. Napisałem do wojewody...no i idpisali do mnie i gminy,że gmina ma się tym zająć mimo iż termin minął...ale...jeśli będą szacować pastwiska to tylko takie gdzie nie było wypasu... czemu w takim razie mają służyć pastwiska i gdzi hodowca ma przechowywać zwierzęta by przypadkiem nie weszły na swoje pastwiska...paranoja goni paranoję...

CDN...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

Ale to nie chodzi o to żeby pomóc rzeczywiście rolnikom, tylko żeby można było głosić propagandę sukcesu w TVP. Rządowi akurat zależy żeby jak najmniej rolników dostało suszowe.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Rządowi akurat zależy żeby jak najmniej rolników dostało suszowe.

Czemu ma zależeć ? Propaganda to i mnie denerwuje . No ale żeby aż im zależało ... 🤔

26 minut temu, extrabyk napisał:

.paranoja goni paranoję.

Bo nie ma dokładnych wytycznych co i jak .W tamtym roku już pisałem , że najpierw sukces ogłoszono . Później każda gmina po swojemu . W sumie to i tym gminnym urzędnikom się nie dziwie , że mają w ...   gdzieś rolników . Nikt im nie powiedział jak mają postępować , to co się będą wysilać za jedne pieniądze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5297

Znaczy skurw*syny kombinują już

To że Rysiek mniej dostanie to ok   ale żeby ja 😫

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, extrabyk napisał:

Jak już wcześniej pisałem u nas gmina nie infirmowała rolników o tym iż suszowe będzie również do użytków zielonych. Z rozmó z wieloma rolnikami wiem,że  przez to tak jak i ja nawet nie składała wniosku. Poszedłem więc do gminy żeby się dowiedzieć co mają zamiar z tym zrobić...a oni tak w skrócie, że mam spadać na szczaw. Napisałem do wojewody...no i idpisali do mnie i gminy,że gmina ma się tym zająć mimo iż termin minął...ale...jeśli będą szacować pastwiska to tylko takie gdzie nie było wypasu... czemu w takim razie mają służyć pastwiska i gdzi hodowca ma przechowywać zwierzęta by przypadkiem nie weszły na swoje pastwiska...paranoja goni paranoję...

CDN...

U mnie gmina tylko kukurydzę szacowała i to nie wszędzie, bo gdzie wg map inug jest żyźniejszy piach i II kat gleby to też nie szacowali. Tu jest paranoja. Ktoś ma 2-3-4 klasę i szacują a jak ja mam kilka arów czarnego piachu 5 klasy reszta 6 to już szacowania nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357
7 godzin temu, ws71 napisał:

To tak samo niesprawiedliwe z łąkami jak nie ma zwierząt to ma nie być, 

Masz zwierzęhta masz z czego żyć

Nie masz zwierząt to i dopłata do łąk nie potrzebna bo nie ma komu trawy zjeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

Dzieki tegorocznej suszy zyska troche psl bo pis zachowalo sie wyjatkowo olewatorsko i propagandowo wobec rolnika..przynajmniej mnie jednego stracilo..:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818
5 godzin temu, zetorki12 napisał:

W sumie to i tym gminnym urzędnikom się nie dziwie , że mają w ...   gdzieś rolników . Nikt im nie powiedział jak mają postępować , to co się będą wysilać za jedne pieniądze .

No dokładnie zamiast sobie siedzieć i nic nie robić w urzędzie to jeszcze ich wysyłają w teren w taki upał do chodzenia po jakichś tam polach i szacowaniu strat jak im i tak nic z tego nie skapnie. Jeszcze jak oglądałem w necie transmisję z sesji rady to taka bieda przez tą suszę trzeba zapewnić kierowce, auto i paliwo i kto za to zapłaci hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

To tak samo niesprawiedliwe z łąkami jak nie ma zwierząt to ma nie być, 

Tu popieram . Po co ci płody jak siano tylko królikom ? Za dzierżawy nachapałeś , to wystarczy . 9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

Myśląc analogicznie, po co ci suszowe jak zwierząt nie masz, powinni dostawać tylko ci co mają zwierzęta, a ci co mają zboże na handel to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A tak poważnie to jaka to różnica ? Ma zwierzęta czy nie ? Każdy liczy na normalne zbiory i tak samo mniej kasy uzyska . To sztuczne i głupie podziały . Skoro dają suszowe , to ten co ma zwierzaki kupi sobie np zboże i da tym zwierzakom .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

Zwierzęta nie powinny mieć wgl wpływu, przecież susza występuje na polu a nie w oborze, chlewni lub kurniku. Temat zwierząt powinien być odcięty od tematu suszy. Ten co ma zwierzęta kupi sobie paszę którą by miał w normalnym roku, a ten co szykował siano/zboże na handel jakoś odbił by sobie straty spowodowane suszą. Tak samo dla mnie paranoją jest, że nie szacuje się roślin wieloletnich po zbiorach, susza w nich występująca nie ma wpływu tylko na obecny rok, ale także i na przyszłe. Na przykład truskawka, pąki kwiatowe decydujące o plonie wiąże w sierpniu roku poprzedzającego zbiór, więc susza z roku poprzedzającego rzutuje na plon w roku następnym.

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie . Może jeszcze w zależności od ilości domowników przydzielać . B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

powiem wam za dawno tak suchej ziemi nie przewracalem plugiem a tu na 2 tyg deszczu ani grama Jaroslawie jak tu żyć


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

U nas podobnie, niby wilgoć na wierzchu, ale jak się orze na 25cm to ostanie 5-8cm to suchy piach.

2 minuty temu, robi57362 napisał:

powiem wam za dawno tak suchej ziemi nie przewracalem plugiem a tu na 2 tyg deszczu ani grama Jaroslawie jak tu żyć

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To prawda . Normalnie popiół i pył . Ja się zastanawiam czy zboże będzie wschodzić . Na długoterminowych nie bardzo deszcz widać . :S

2 minuty temu, robi57362 napisał:

powiem wam za dawno tak suchej ziemi nie przewracalem plugiem a tu na 2 tyg deszczu ani grama Jaroslawie jak tu żyć

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8517

ale dlaczego tak tu wszyscy jęczycie i narzekacie, przecie Ardanowski aż nogami przebiera by płacić suszowe,doczekać się nie może końca szacowania strat🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345
Tomasz0611 napisał:

U nas podobnie, niby wilgoć na wierzchu, ale jak się orze na 25cm to ostanie 5-8cm to suchy piach.

2 minuty temu, robi57362 napisał:

powiem wam za dawno tak suchej ziemi nie przewracalem plugiem a tu na 2 tyg deszczu ani grama Jaroslawie jak tu żyć

 

u mnie ni ma wilgoci ni z wieszku ni w spodzie zboze wysiane będzie leżeć jak w worku chyba ze żurawie opierdziela bo jakos ich sie u mnie namnożylo


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357
47 minut temu, zetorki12 napisał:

Tu popieram . Po co ci płody jak siano tylko królikom ? Za dzierżawy nachapałeś , to wystarczy . 9_9

Nie mam oddane w dzierzawę, podatek płacę, dopłate biorę, a on kosi i zabiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj