jankes679

Studnia do podlewania deszczownią

Polecane posty

jankes679    0

Witam, planuje wykopać studnie głębinową do podlewania deszczownią, natomiast nie wiem jaką metodą wykopać studnię, udarową czy tzw płuczke, jest duża różnica w cenie i w płuczce można uzyskać mniejszą ilość eody. Proszę o rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61

Mi bili metoda udarowa chyba. Wprowadzili rure metalowa w ziemie, wpuscili tlok na linie i nabijali w niego ziemie, ktora potem wysypywali, potem plastik w ten otwor, metalowa rura do gory i tyle. Okolo 5 godzin w 3 osoby. 100 za mb studni brali wtedy. U mnie 12m wystarczy zeby deszczownia 280m na wezu 75 krecila sie 8 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile cenią sobie za metr?  Mnie to czeka po żniwach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61

100zl za metr za rure okolo 16cm srednicy. Mniejszych chyba nie robia teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61

Wszystko zalezy kto na jakiej glebokosci ma wode. W moich okolicach w prostej max 3 km do wisly 12m w zupelnosci wystarczy. Sa studnie ze z 8-9m ciagna i pompy tez chodza po kilka godzin bez problemu. Raz mialem sytuacje ze po podlewaniu przez cala dobe, po odlaczeniu pompy i wyjeciu smoka woda zaczela sie wylewac ze studni. Nie wiem jak to sie stalo, ale aiecej nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

teraz biorą ponad 200 z metra.  jeśli masz mało wody glebinowej to lepiej studnie bita.  za taką to liczą z 300 z metra. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

u nas w okolicy trzeba się zapisać na rok do przodu aby studnie wiercic. jest zapotrzebowanie to i cena w górę.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes679    0
16 godzin temu, rsiejka napisał:

Mi bili metoda udarowa chyba. Wprowadzili rure metalowa w ziemie, wpuscili tlok na linie i nabijali w niego ziemie, ktora potem wysypywali, potem plastik w ten otwor, metalowa rura do gory i tyle. Okolo 5 godzin w 3 osoby. 100 za mb studni brali wtedy. U mnie 12m wystarczy zeby deszczownia 280m na wezu 75 krecila sie 8 godzin.

Czyli średnica węża w studni ile wynosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61

Ciezko mi powiedziec, bo nigdy nie zastanawialem sie. 75 zbrojona wchodzi z duzym zapasem. 90 pewnie by weszla. Ja ogolnie leje bez zadnego smoka itp. Do pompu jest zlaczka a na drogim koncu co jest w studni nie ma nic. Ciagnik ma lzej i chyba wiecej wody idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

spotkał się ktoś ze studnia chłonna na polu?  mam jeden kawałek pola gdzie woda spływa z dwóch str i tworzą się za stoję wodne.  niestety nie mam jak odprowadzić wody.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj