Zaloguj się, aby obserwować  
bronek

Jakie opony w 110.54

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bronek    248

witam, posiadam 110.54 i ostatnio wysiadł mi mechanizm róznicowy przedniej osi, chciałbym się upewnic czy opony jakie mam u siebie są odpowiednich rozmiarów, czy one tego nie spowodowały?

proszę o pomoc, opony jakiego rozmiaru powinny być założone? felgi mam z przodu: 28" , tył: 38"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertszejk    1

witam, posiadam 110.54 i ostatnio wysiadł mi mechanizm róznicowy przedniej osi, chciałbym się upewnic czy opony jakie mam u siebie są odpowiednich rozmiarów, czy one tego nie spowodowały?

proszę o pomoc, opony jakiego rozmiaru powinny być założone? felgi mam z przodu: 28" , tył: 38"

przód 14,9-28 tył 16,9-38 http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/114-renault/912-renault-103-5254-tstx-15554-txtz.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szerokość opony nie ma znaczenia. Bardziej wysokość boku opony przedniej , żeby była taka sama jak tylnej tzn żeby była zachowana proporcja między średnicami roboczymi kół a średnicami samych felg. Przykładowo z tylnej opony która ma oznaczenie 520/70/38 trzeba wyliczyć tą wysokość . Do tego służy wyraz pierwszy i drugi. Wyraz środkowy jest to wartość wyrażona procentach, oznacza stosunek wysokości boku opony do szerokości bieżnika. Pierwszy zaś to szerokość bieżnika wyrażona w mm. Gdy mamy policzoną tą wysokość to musimy szukać oznaczenie opony które pozwoli nam uzyskanie w wyniku tej samej wartości wysokości boku opony przedniej.Dokonać zakupu i montować. Ciśnienie powietrza w ogumieniu też jest ważne ,jeśli jest za małe to zmniejsza się promień dynamiczny koła, już koła ze sobą odpowiednio nie współpracują . Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

moim zdaniem szerokość opony ma duże znaczenie, bo jak opona jest szersza to opór też większy stawi i obciążenie mostu jest większe. jaki masz rozmiar opon w swoim 110.54?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem szerokość opony ma duże znaczenie, bo jak opona jest szersza to opór też większy stawi i obciążenie mostu jest większe. jaki masz rozmiar opon w swoim 110.54?

Jeśli chodzi o mnie to posiadam 103 - 54 i mam rozmiar przód 14,9/28 a tył 20,8/38. Powiem jedno wymiary gabarytowe przednich mostów, ich zawartości, wytrzymałości, dla ciągników 4WD w przedziale od 95-14 do 155-54 są takie same. Przynajmniej literatura na to wskazuje. Widziałem dużo 103-54 które miały z przodu opony o szerokości 16,9 cala i śmigają bez problemu . Moim zdaniem kolego Bronek możesz montować do swojej 110 - 54 opony przednie 16,9 cala bez problemu, tylko zwróć uwagę na moją wcześniejszą wiadomość o wysokości bocznej opon. Tak bym to widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    248

Jeśli chodzi o mnie to posiadam 103 - 54 i mam rozmiar przód 14,9/28 a tył 20,8/38. Powiem jedno wymiary gabarytowe przednich mostów, ich zawartości, wytrzymałości, dla ciągników 4WD w przedziale od 95-14 do 155-54 są takie same. Przynajmniej literatura na to wskazuje. Widziałem dużo 103-54 które miały z przodu opony o szerokości 16,9 cala i śmigają bez problemu . Moim zdaniem kolego Bronek możesz montować do swojej 110 - 54 opony przednie 16,9 cala bez problemu, tylko zwróć uwagę na moją wcześniejszą wiadomość o wysokości bocznej opon. Tak bym to widział.

 

 

 

 

 

opony mam takie:

przód: 480/70 R28

tył:520/70 R38

 

dzieki za pomoc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel23456    0

dobry wybór kolego bronek , praktycznie nie powinno być poślizgu przy pracach :) , pozdrawiam

 

a jak widzisz takie zestawienie :

przód 480/70/28

tył 600/65/38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79

witam, mam pytanie przy renault 110,54 mam opony 520,70,38 i 480,70,28 czy sa dobrze dobrane rozmiary pilne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam,Panowie mam dziwny problem z ładowaniem w ciągniku renault 461, po odpaleniu ciągnika ładowanie jest wzorowe ale po czasie gdy włączę wszystkie światła ładownie spada, i alternator się grzeje ( szczególnie koło pasowe)po wyłączeniu obciążenia wszystko wraca do normy, i teraz moje pytanie co może być przyczyną takiego dziwnego problemu, alternator pochodzi z Mazdy 626 2.0D 12V, 80A, dane akumulatora dodaje w zdjęciu, a i mechanik założył mi taki kabel od ładowania (jak na zdjęciu) a ja teraz założyłem od spawarki bo myślałem że coś pomoże. A 2 sprawa u mnie jest pasek 10mm czy jest jakaś opcja przerobienia alternatora z jakiegoś VW na taki pasek, bo wiem że golfy 2 miały na 10mm ale wolał bym coś nowszego. Pozdrawiam 🙂🤚🤚🤚🤚i czekam na Pomoc.



    • Przez Kamilmok
      Witam . Problem zaczął się od dmuchniętej uszczelki pod głowicą , w trakcie naprawy mechanik wysłał pompę paliwa do regeneracji alby ją od razu sprawdzić . kupiliśmy nowe ori wtryski .  
      Po złożeniu wszystkiego brak mocy , orka na 4 skiby ziemia cieżka i jak było ciężko to zamiast grzebać kołami to dusiło ciągnik na biegu 1-1. 
      Postawiliśmy do drugiego mechanika pompiarza , niby wszystko posprawdzał pobawił sie zapłonem  i mówił ze wszystko jest dobrze . Pali na dotyk . teraz w polu nie był testowany jeszcze ale jak ciągną 6 ton pszenicy pod górkę to prędkość spada ze trzeba zbijać pół biegi . takze chyba nie jest dobrze . 
       
      gdzie szukać przyczyny ?
       
    • Przez Griszka92
      Witam
      Po wymianie sprzęgła na nowe całego kompletu marki Kawe oraz obróbce koła zamachowego sprzęgło nie wysprzęgla, jedynie idzie wrzucić wsteczny poza tym WOM nie działa. Sprzęgło niby ustawione fabrycznie bo śruby znaczone !? Wie ktoś może jak to ustawić ? Jakieś dane czy cokolwiek 
    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj