Paweł1984

Jaka kosiarka do zetora 1222?

Polecane posty

Paweł1984    0

Witam. Jestem nowy na tym forum.  Posiadam ciągnik rolniczy marki Zetor 1222 120 kM. W tym roku wszedłem w PROW na lata 2014-2020. Wymagają skoszenia i zebrania siana z łąk. Posiadam areał o powierzchni 55 ha. Pragnę poprosić Was o pomoc jaką kosiarkę dobrać do niego ( taką najmniej awaryjną i w przystępnej cenie ) oraz zgrabiarkę oraz czym najlepiej to siano po skoszeniu zebrać? Dodam, że tereny są nierówne i miejscami wilgotne oraz pojawiają się niechciane kamienie . Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    379

musisz się zastanowić ile masz. na prow i 120 km to to ja bym polecał albo dysk 3,20 metra i więcej albo jeszcze wbić przedniego tuza z womem i 2 kosiarki, tylko czy masz 55 ha samych łąk czyh ich jest na przykład 20 ale do tej mocy 3,2 metra będzie dobra albo samasz albo pronar, talexa czy kuźni nie bierz bo to są zabawki, co do zgrabiarki to jak wyżej pronar lub samasz, i jeszcze przecząsacz   by się do tego przydało żeby to siano zebrać bo sianokiszonka jest kłopotliwa w tansporcie a siano to nawet do niemiec  bez problemu przewieziesz 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł1984    0

Siana nie potrzebuję. Muszę je skosić i zebrać. Powierzchnia łąk 53 ha. Niestety nierówny teren ( coś jak ugory ) i miejscami podmokły. Wszystko zgłosiłem pod PROW. Zastanawiałem się nad sprzętem marki SAMASZ. Podobno mają dobry - tak przynajmniej rolnicy na różnych forach oceniają. Co myślisz o marce SIPMA? Rozumiem że do starego Zetora podepnę każdą maszynę nawet tą nowoczesną, byleby nie potrzebowała zapotrzebowania na moc przewyższającego moc ciągnika? Dobrze rozumiem? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    379

że sipmą nie wiem ale samasza nie bierz samby bo ponoć z plasteliny ale te większe kdt itp 301 to bez problemu się spisują ( znajomy taką zjechał po 1500 ha ( zużycie dysków/ślizgów/przecieki) i mówi że sprzęt daje rade bo rotacyjna wytrzymywała  200 ha, siano to na sprzedaż bo ten rok suchy to i scena będzie dobra chociaż trochę puźno a przecząsacz to 6 gwiazdkowy a zgrabiarką 2 wirnikowa bo za dużo zabawy z tymi łąka i będzie


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Sprzedaj (lub oddaj) trawę na pniu. Nie narobisz się, nie stracisz nerw na sprzęt a łąki będą posprzątane

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj