News
Paweł1984

Jaka kosiarka do zetora 1222?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Paweł1984    0

Witam. Jestem nowy na tym forum.  Posiadam ciągnik rolniczy marki Zetor 1222 120 kM. W tym roku wszedłem w PROW na lata 2014-2020. Wymagają skoszenia i zebrania siana z łąk. Posiadam areał o powierzchni 55 ha. Pragnę poprosić Was o pomoc jaką kosiarkę dobrać do niego ( taką najmniej awaryjną i w przystępnej cenie ) oraz zgrabiarkę oraz czym najlepiej to siano po skoszeniu zebrać? Dodam, że tereny są nierówne i miejscami wilgotne oraz pojawiają się niechciane kamienie . Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

igor10246    149

musisz się zastanowić ile masz. na prow i 120 km to to ja bym polecał albo dysk 3,20 metra i więcej albo jeszcze wbić przedniego tuza z womem i 2 kosiarki, tylko czy masz 55 ha samych łąk czyh ich jest na przykład 20 ale do tej mocy 3,2 metra będzie dobra albo samasz albo pronar, talexa czy kuźni nie bierz bo to są zabawki, co do zgrabiarki to jak wyżej pronar lub samasz, i jeszcze przecząsacz   by się do tego przydało żeby to siano zebrać bo sianokiszonka jest kłopotliwa w tansporcie a siano to nawet do niemiec  bez problemu przewieziesz 

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Paweł1984    0

Siana nie potrzebuję. Muszę je skosić i zebrać. Powierzchnia łąk 53 ha. Niestety nierówny teren ( coś jak ugory ) i miejscami podmokły. Wszystko zgłosiłem pod PROW. Zastanawiałem się nad sprzętem marki SAMASZ. Podobno mają dobry - tak przynajmniej rolnicy na różnych forach oceniają. Co myślisz o marce SIPMA? Rozumiem że do starego Zetora podepnę każdą maszynę nawet tą nowoczesną, byleby nie potrzebowała zapotrzebowania na moc przewyższającego moc ciągnika? Dobrze rozumiem? Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

igor10246    149

że sipmą nie wiem ale samasza nie bierz samby bo ponoć z plasteliny ale te większe kdt itp 301 to bez problemu się spisują ( znajomy taką zjechał po 1500 ha ( zużycie dysków/ślizgów/przecieki) i mówi że sprzęt daje rade bo rotacyjna wytrzymywała  200 ha, siano to na sprzedaż bo ten rok suchy to i scena będzie dobra chociaż trochę puźno a przecząsacz to 6 gwiazdkowy a zgrabiarką 2 wirnikowa bo za dużo zabawy z tymi łąka i będzie

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

MF675ursus    701

Sprzedaj (lub oddaj) trawę na pniu. Nie narobisz się, nie stracisz nerw na sprzęt a łąki będą posprzątane

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez aster453
      Witam chciałbym się dowiedzieć czy ciągnik o mocy 80 -88 km np. Td5040 uciągnie kosiarkę typu dwie boczne : prawa,lewa plus czołowa?
      Jaka najlepsza byłaby do tego rozwiązania kosiarka bębnowa czy dyskowa. Owszem wiem że mógłbym poszukać w ofertach firm produkujących jedank jestem ciekaw Waszej opini.
    • Przez tumek19
      Otóż problemem jest to że podczas pracy tą kosiarką po około 30 min. bardzo mocno nagrzewa się miejsce między początkiem listwy a przekładnia kątową. Co może byc przyczyną? Może zbyt ciasne pasowanie. Pomóżcie. Dzięki za pomoc.
    • Przez Wojtek026
      Poradźcie coś na temat kosiarki bijakowej, ogólnie to wiem tyle tylko że teraz z nowych głównie talex się sprzedaje ale są i inne jakieś tam włoskie jakieś starki jakieś "kosiarka bijakowa EFGHC 200" rozumiem że to jakieś chińczyki ale i cena przystępna, bomet też ma jakieś kosiarki no i teraz czy te "tanie mają jakiś mniejszy wał węższy czy to to samo oraz jaka szerokość, kosić tym chciałem co gorsze łąki poryte przez dziki linie w lesie przekosić z krzaków bagienko wykosić z kęp z łozy i trzciny gałęzie po wyrębie posiekać no i chciałbym coś jak najtaniej czy te wszystkie kosiarki bijakowe ECO to są jakieś mniejsze mniejsze bijaki mają czy o co chodzi?
    • Przez ursus993
      Witam wszystkich nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie więc zakładam nowy temat. Planuję w najbliższym czasie w najbliższych miesiącach  kupić kosiarkę dyskową marki SIP model  SILVERCUT DISC 270 S RC . Może ktoś z was ma tą markę i chce coś powiedzieć o jej pracy. Czy nie jest zrobiona z plasteliny jak wykonanie itp. Podobno te kosiarki to pottinger tylko inne malowanie. A może macie inne maszyny tego producenta chętnie poczytam wasze opinie
    • Przez Tomaszq18
      Witam posiadam kosiarke samasz ze spulchniaczem jaki olej lać to przekładni kontowej a jaki do skrzyni głównego napedu i ile litry
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj