Dzik90

Gruber czy agregat talerzowy?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dzik90    6

Witam. Posiadam Grubera Pom Brodnica na łapach z Unii Grudziądz. Zastanawiam się czy poszerzyć go z 2.1 do 2,6m ,czy  sprzedać i kupić talerzówkę UNIA CUT może półzawieszaną 3.2 m. Uprawiam Pszenicę,jęczmień,rzepak w relacji 1/3,1/3,1/3 całości powierzchni czyli ok. 1/3 z 20 ha . Prawdopodobnie w najbliższym roku część uprawy rzepaku zastąpi kukurydza na ziarno. Dodam maszyna ma robić na glebach od glin aż po piachy (3 do 5 kl) . Traktor jaki miałby współpracować to 105 km JD. Z góry dziękuję za odpowiedzi które będą cenne i najlepiej na wczoraj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210589    10

Wszytko ma swoje plusyi minusy lecz jak miałbym kupować to zdecydowanie agregat talerzowy. Gruber fajny ale jak dłuższą słoma czy zboże leży to się zapycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis1122    33

Zgadzam się są plusy i minusy. Mam talerzowkie fakt mała bo 2.5 i może lekka jak jest sucho i trochę więcej słomy po pszenicy to lipa. Gruber myślę że by sobie poradził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

talerzówką nie zrobisz tak głęboko jak agregatem, z kolei agregatem nie osiągniesz takiej wydajności jak talerzówką
jedno i drugie ma swoje zalety i wady, najlepiej mieć obie te maszyny na gospodarstwie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cereal    9

jak tylko jest chętny na gruber to sprzedawać. do uprawy ścierniska najlepsza jest talerzówka, zwłaszcza jak uprawiasz rzepak i planujesz kukurydzę na ziarno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, Dzik90 napisał:

czy po kukurydzy da się uprawiać efektywnie gruberem???????????c

 

da rade ja tak robiłem i w to siew i elegancko , tylko 100 kucy na 2,6 m to nie ogromnie mam taki tylko 2,2 m chodzi o głebokosc pracy Znalezione obrazy dla zapytania unia kos bt

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6
jarecki napisał:

1 godzinę temu, Dzik90 napisał:

czy po kukurydzy da się uprawiać efektywnie gruberem???????????c

 

da rade ja tak robiłem i w to siew i elegancko , tylko 100 kucy na 2,6 m to nie ogromnie mam taki tylko 2,2 m chodzi o głebokosc pracy 

tylko ,że taki gruber ma trochę inna konstrukcje niż mój ,tradycyjny . A nie chciałbym robić rzemieślniczych przeróbek


jarecki napisał:

1 godzinę temu, Dzik90 napisał:

czy po kukurydzy da się uprawiać efektywnie gruberem???????????c

 

da rade ja tak robiłem i w to siew i elegancko , tylko 100 kucy na 2,6 m to nie ogromnie mam taki tylko 2,2 m chodzi o głebokosc pracy 

tylko ,że taki gruber ma trochę inna konstrukcje niż mój ,tradycyjny . A nie chciałbym robić rzemieślniczych przeróbek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Co jest lepsze do uprawy scierniska po kukurydzy na ziarno agregat talerzowy czy gruber?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj