Skocz do zawartości
bankierpl

kupno ziemi z przetargu od ANR

Polecane posty

Maluch    4

Radze powiadomić przedstawicieli izby rolniczej ,naświetlić im całą sytuacje , pracownika który zajmuje się nie ruchomościami rolnymi w urzędzie gminy, w starostwie powiatowym oraz sołtysa sołtysa . Z mojego doświadczenia wiem ze Izba rolnicza powinna się tym zając.

aro1975    116

a co zrobi izba słupowi który spełnia warunki przetargu? wydaje mi się że nic, a Ty możesz mieć nieprzyjemności za pomówienie - chyba że masz twarde dowody

Warmiak-3    0

Myślę że potrafiłbym dowieść, że to osoba podstawiona. chodzi o dwie działki- każa po ok.35 ha. Samo wadium za jedną z nich wynosi 60 tys.

Wydaję mi się, że jeżeli w przetargu uczestniczy osoba, która ma 5 ha i wpłaca wadium gotówką to jest coś nie halo. Poza tym jaki bank da kredyt dla właściela 5 ha ziemi, który ledwo wiąże koniec z końcem. A u nas takie głównie osoby kupują po 50 i wzwyż hektarów.

Wiadomość z agroFakt.pl

Warmiak-3    0

Nie. Jestem z Warmii. W telewizji nie mówi się jak u nas obszarnicy i duńczycy zgarniają naszą ziemię na przetargach- w sumie ich stać

poosa21    53

A jakie są kosnekwencje jezeli wygram przetarg ale nie podopiszę umowy kupna. Tylko przepada wadium? Bo bedzie przetrag na działke 1ha granicząca z moją i zgłosili sie tacy ludzie co "pragna mieć najwięcej".

Ziel    26

Może to troche głupie pytanie ale gdzie w internecie mogę znaleźć jakies informacje na temat dat przetargów ANR i na jakim terenie będzie ona sprzedawana.

Ziel    26

Dzieki wielkie. Dużo razy byłem na tej stronie i nie mogłem tego znaleźć.

Panowie, orientuje sie ktoś moze jakie zasady teraz(od 1 stycznia) na zakup od ANR? odchodzi 2% a za to jest 4,18%?? a pozostałe zasady bez zmian? są artykuły na róznych stronach ale podają jakies rozporzadzienia zamiast w prost napisac...

reno82    0

Panowie a jak to jest,jeżeli mam prawo pierwokupu,ogłoszony jest przetarg i nie pojadę na przetarg ,co dalej z tą działką ANR robi ?

aro1975    116

jak masz prawo pierwokupu to dostajesz pismo z anr i masz termin na kupienie, jak nie kupisz to dopiero ogłaszają przetarg

strzechu    33

oj chyba nie masz prawa pierwokupu , albo przegapiłeś czas gdy powinieneś zgłosić chęć zakupu. Ewentualnie agencja przegapiła Twoje prawo pierwokuou

Nikita_Bennet    101

odgrzebię temat.

Jak to jest z wpisami do księgi wieczystej przy zakupie z przetargu ANR działki o powierzchni 0,2ha - wpisują coś do KW?

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Deerf    5

pisałem w innym temacie ale ten chyba jest bardziej własciwy... więc się powielę.

Wie może ktoś jaka jest wysokość czynszu wywoławczego w ANR. Chodzi mi o stałą iość dt pszenicy na podstawie której oblicza się czynsz za ha mnożąc przez współczynnik klasy gleby w danym okręgu podatkowym.

Dzwoniłem, pytałem to trudno uzyskać taką informację bo jak nie odsyłąnie i kilka krotne przekierowywanie to zaraz pytają żeby podać numery działek to dopiero wtedy za jakiś czas policzą...

Podobno jest to 6,5dt, tylko czy to jest to ?

gdyby ktoś był w stanie pomóc był bym wdzięczny szczególnie interesował by mnie okręg podatkowy 2, klasa 3b (lub w jej okolicy).

na stronie 7 w rozporządzeniu są 2 tabele, do przeliczania brakuje mi tylko odpowiedniej wielkości dt do pomnożenia

http://www.anr.gov.p...2&groupId=84157

Edytowano przez Deerf

aster453    24

A tak z innej beczki na anr.gov.pl przeglądałem sobie oferty sprzedaży ziemi i tak mi się rzuciło :

Przedmiotowa nieruchomość objęta jest umową dzierżawy na tyle i tyle jako że nigdy nie kupowałem zmieni z anr mam pytanie co w takim przypadku tzn że dzierżawca ma prawo pierwokupu ? A co z dzierżawą jeśli nie kupi on tylko ktoś inny co z dzierżawą jeśli miała obowiązywać np. jeszcze 10 lat ?

To kupuje ziemie z dzierżawcą ? 

strzechu    33

Jak jest napisane , że jest dzierżawa do xx.xx.xx to znaczy tyle że dzierżawca chce tę ziemię wykupić . A wykaz jest po to żeby mogli się zgłaszać ewentualni spadkobiercy , bo oni mają pierwszeństwo przed dzierżawcą.

darkoza    8

witam mam pytanie jak ANR wystawi działkę 1ha za 20000zł na przetarg i nie będzie chętnego do zakupu to ta działka będzie wycofana czy obniżą cenę i zrobią drugi przetarg o naprzykład 20% tansza jak wyglądają taki przetargi

Maluch    4

wystawią w drugim przetargu z tą samą ceną, jeśli nikt nie kupi to w tedy wystawia na przetarg nieograniczony też z ta sama cena

timasz    52

Mam takie pytanko odnosnie przetargów na Dzierżawę ziemi od ANR

- czy wplac asie wadium i w jakiej wysokosci?

- czy jesli dzierzawa jest np na 2 lata- to czy podczas licytacji jesli wylicytuje sie np 100q za działke to jest to czynsz na 2 lata? bo  w anr tak  mi wytłumaczyli ze sam juz nie wiem

- w przetargu ograniczonym mogą uczyestniczyc tez rolnicy z gminy sąsiadującej  z gminą w ktorej znajduje sie działka?

strzechu    33

-wpłaca się wadium , wysokość będzie określona w ogłoszeniu o przetargu

-licytuje się stawkę za rok <chyba ,że jest to inaczej określone w ogłoszeniu>

-tak ,gmina gdzie działka + gminy sąsiadujące to uczestnicy przetargu

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

q

Edytowano przez romuald90

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
    • Przez bekba
      Witam

Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez kellerman1
      Witam, jestem w trakcie poszukiwań dzierżaw ziemi, i kiepsko mi idzie.
      Czy jest realne jeszcze na dzień dzisiejszy o dzierżawę wiekszych powierzchni 50,100,150 ha.?Powiedzmy teren cała Polska
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.