bankierpl

kupno ziemi z przetargu od ANR

Polecane posty

Maluch    4

Radze powiadomić przedstawicieli izby rolniczej ,naświetlić im całą sytuacje , pracownika który zajmuje się nie ruchomościami rolnymi w urzędzie gminy, w starostwie powiatowym oraz sołtysa sołtysa . Z mojego doświadczenia wiem ze Izba rolnicza powinna się tym zając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

a co zrobi izba słupowi który spełnia warunki przetargu? wydaje mi się że nic, a Ty możesz mieć nieprzyjemności za pomówienie - chyba że masz twarde dowody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warmiak-3    0

Myślę że potrafiłbym dowieść, że to osoba podstawiona. chodzi o dwie działki- każa po ok.35 ha. Samo wadium za jedną z nich wynosi 60 tys.

Wydaję mi się, że jeżeli w przetargu uczestniczy osoba, która ma 5 ha i wpłaca wadium gotówką to jest coś nie halo. Poza tym jaki bank da kredyt dla właściela 5 ha ziemi, który ledwo wiąże koniec z końcem. A u nas takie głównie osoby kupują po 50 i wzwyż hektarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warmiak-3    0

Nie. Jestem z Warmii. W telewizji nie mówi się jak u nas obszarnicy i duńczycy zgarniają naszą ziemię na przetargach- w sumie ich stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

A jakie są kosnekwencje jezeli wygram przetarg ale nie podopiszę umowy kupna. Tylko przepada wadium? Bo bedzie przetrag na działke 1ha granicząca z moją i zgłosili sie tacy ludzie co "pragna mieć najwięcej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Może to troche głupie pytanie ale gdzie w internecie mogę znaleźć jakies informacje na temat dat przetargów ANR i na jakim terenie będzie ona sprzedawana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Dzieki wielkie. Dużo razy byłem na tej stronie i nie mogłem tego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, orientuje sie ktoś moze jakie zasady teraz(od 1 stycznia) na zakup od ANR? odchodzi 2% a za to jest 4,18%?? a pozostałe zasady bez zmian? są artykuły na róznych stronach ale podają jakies rozporzadzienia zamiast w prost napisac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno82    5

Panowie a jak to jest,jeżeli mam prawo pierwokupu,ogłoszony jest przetarg i nie pojadę na przetarg ,co dalej z tą działką ANR robi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

jak masz prawo pierwokupu to dostajesz pismo z anr i masz termin na kupienie, jak nie kupisz to dopiero ogłaszają przetarg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

oj chyba nie masz prawa pierwokupu , albo przegapiłeś czas gdy powinieneś zgłosić chęć zakupu. Ewentualnie agencja przegapiła Twoje prawo pierwokuou

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

odgrzebię temat.

Jak to jest z wpisami do księgi wieczystej przy zakupie z przetargu ANR działki o powierzchni 0,2ha - wpisują coś do KW?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5

pisałem w innym temacie ale ten chyba jest bardziej własciwy... więc się powielę.

 

Wie może ktoś jaka jest wysokość czynszu wywoławczego w ANR. Chodzi mi o stałą iość dt pszenicy na podstawie której oblicza się czynsz za ha mnożąc przez współczynnik klasy gleby w danym okręgu podatkowym.

 

Dzwoniłem, pytałem to trudno uzyskać taką informację bo jak nie odsyłąnie i kilka krotne przekierowywanie to zaraz pytają żeby podać numery działek to dopiero wtedy za jakiś czas policzą...

 

Podobno jest to 6,5dt, tylko czy to jest to ?

 

gdyby ktoś był w stanie pomóc był bym wdzięczny szczególnie interesował by mnie okręg podatkowy 2, klasa 3b (lub w jej okolicy).

 

na stronie 7 w rozporządzeniu są 2 tabele, do przeliczania brakuje mi tylko odpowiedniej wielkości dt do pomnożenia

http://www.anr.gov.p...2&groupId=84157

Edytowano przez Deerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

A tak z innej beczki na anr.gov.pl przeglądałem sobie oferty sprzedaży ziemi i tak mi się rzuciło :


Przedmiotowa nieruchomość objęta jest umową dzierżawy na tyle i tyle jako że nigdy nie kupowałem zmieni z anr mam pytanie co w takim przypadku tzn że dzierżawca ma prawo pierwokupu ? A co z dzierżawą jeśli nie kupi on tylko ktoś inny co z dzierżawą jeśli miała obowiązywać np. jeszcze 10 lat ?


To kupuje ziemie z dzierżawcą ? 


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Jak jest napisane , że jest dzierżawa do xx.xx.xx to znaczy tyle że dzierżawca chce tę ziemię wykupić . A wykaz jest po to żeby mogli się zgłaszać ewentualni spadkobiercy , bo oni mają pierwszeństwo przed dzierżawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

witam mam pytanie jak ANR wystawi działkę 1ha za 20000zł na przetarg i nie będzie chętnego do zakupu to ta działka będzie wycofana czy obniżą cenę i zrobią drugi przetarg o naprzykład 20% tansza jak wyglądają taki przetargi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maluch    4

wystawią w drugim przetargu z tą samą ceną, jeśli nikt nie kupi to w tedy wystawia na przetarg nieograniczony też z ta sama cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Mam takie pytanko odnosnie przetargów na Dzierżawę ziemi od ANR

- czy wplac asie wadium i w jakiej wysokosci?

- czy jesli dzierzawa jest np na 2 lata- to czy podczas licytacji jesli wylicytuje sie np 100q za działke to jest to czynsz na 2 lata? bo  w anr tak  mi wytłumaczyli ze sam juz nie wiem

- w przetargu ograniczonym mogą uczyestniczyc tez rolnicy z gminy sąsiadującej  z gminą w ktorej znajduje sie działka?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

-wpłaca się wadium , wysokość będzie określona w ogłoszeniu o przetargu

-licytuje się stawkę za rok <chyba ,że jest to inaczej określone w ogłoszeniu>

-tak ,gmina gdzie działka + gminy sąsiadujące to uczestnicy przetargu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

q

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj