bankierpl

kupno ziemi z przetargu od ANR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
iron    1037

a przeszkadza bo ziemia miała być dla rolników z mojego terenu a nie dla cwaniaczków z innej gminy do tego każda instytucja ineczej rozumie pojęcie rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

Tak, ale może być przetarg bez wadium.

 

 

Źle kombinujesz. Jeśli na przetargu będzie jedna osoba i nie złoży oferty to przetarg zostaje zakończony bez wygranej oferty, a wadium zostaje zwrócone. Wadium przepada jeśli złożysz ofertę a później nie dotrzymasz warunków umowy czyli się wycofasz.

 

 

Tu kolega nie miał racji - jeżeli wpłacisz wadium i nie dasz jednego postąpienia na przetargu na którym nawet tylko ty jesteś obecny to wadium nie będzie ci zwrócone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dokładnie. Jak jesteś tylko ty na przetargu i nie dostąpisz do niego to wadium przepada. Musisz kupić, lub stracić wadium.

Kolega tak kiedyś 2 a może nawet 3 kombajny kupił, a chciał jednego, wpłacił, a nikogo nie było na kombajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

 

 

Tu kolega nie miał racji - jeżeli wpłacisz wadium i nie dasz jednego postąpienia na przetargu na którym nawet tylko ty jesteś obecny to wadium nie będzie ci zwrócone

No ale obecność na przetargu musi być jakoś potwierdzona - czyli sprawdzenie np. z dowodu albo pokazanie dowodu wpłaty wadium czy też w inny sposób - myślę że jemu raczej o to chodziło - być fizycznie na przetargu ale formalnie do niego nie przystąpić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

witam

ponawiam temat

nie będe zakładał nowego tematu bo też bedzie on związany z kupnem ziemi tylko od urzędu gminy

 

moje pytanie jest takie

czy idąc na przetarg do urzędu gminy i wygrywając go przykładowo musze płacić gotówką czy jest możliwość rozłożenia na raty

dodam ze nie jest to grunt ANR czy moge ubiegać się o kredyt z dopłatą do oprocentowania od ARiMR po wygraniu przetargu

jak to jest na co można liczyć ze strony gminy????

 

Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Na twoim miejscu poszedłbym do banku- gmina nie ma możliwości prawnych aby rozłożyć na raty niskooprocentowane a więc i tak musisz najpierw dowiedzieć się w banku czy w ogóle mają już/jeszcze kasę na takie kredyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Gminy raczej nie rozkładają na raty. Najlepiej kredyt ale tam są masakryczne warunki i ciężko go dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Witam mam pytanie własnie sie dowiedziałem że obszarowiec muisial zdac 30% ziemi na rzecz ustawy z dnia 16.09.2011. Nikt po to się nie zgłosił, wiec mają nadal to w dzierzawie do 2016r. Czy istniej obecnie mozliwość wykupu, dodam że intersuje mnie wykup ok 40 ha od agencji.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

po odłączeniu 35 dni mają dawni spadkobiercy którym ziemia została odebrana przed 92' rokiem na potwierdzenie oferty kupna, jeśli się nie zdecydują następny w kolejce jest dzierżawca a później przetarg ograniczony na taką powierzchnię dla rolników indywidualnych według ustawy UKUR - a najlepiej zapytać w ANR na którym etapie jest aktualnie sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamir    0

Startowaliście kiedyś w takim przetargu ? Jakie są wasze opinie o tym że ANR zamiast sprzedawać ziemię dzierżawcom organizuje przetargi ?

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Tzn. chodzi ci o te wyłączenia 30% czy o coś innego z tymi dzierżawcami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

ziemie trzeba sprzedać teraz bo później rolnik z obcokrajowcami , inwestorami bądź z firmami nie będzie miał żadnych szans na jakimkolwiek przetargu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Kolejny naiwny dał się złapać na propagandę Jaki problem aby stworzyć przepisy jak we Francji? Tam żaden obcokrajowiec praktycznie nie ma szans na kupno państwowej ziemi Oni też są w UE więc i my możemy stworzyć takie prawo Ja widzę większe zagrożenie w tym że ANR teraz sprzeda ziemię rolnikom a oni potem obcokrajowcom np. w przypadku gdy Unia postanowi że nie należą się nam preferencyjne kredyty i każe zwracać pomoc A co do sprzedaży ziemi i wyłączeń to jestem zdania że wyłączenia powinny być stosowane tylko w regionach gdzie Izby rolnicze zgłoszą zapotrzebowanie na tą ziemię lokalnych rolników do ANR W innym przypadku gdy nie będzie takiego zapotrzebowania to ziemia ta trafi na przetarg nieograniczony i nie wiadomo w jakie ręce To już lepiej zostawić ją dzierżawcom w takich przypadkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U nas takie zapotrzebowanie skaładalismy do ANR bo duze gospodarstwo dzierzawi około 1300ha, umowe ma do 2025r i powiedzieli ze nie oddadzą teraz 30%, ma to w posiadaniu jakis anglik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Według ustawy mieli takie prawo ale przez to stracili prawo pierwokupu i po skończonej umowie dzierżawy ziemia teoretycznie trafi na przetarg o ile nie zmienią się znów jakieś przepisy do tego czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Te wyłączenia to niezła propaganda. U nas wyłączyli dzierżawcą najgorsze ziemie (piaski, łąki, podmokłe) Podobno miało to na celu powiększenie małych i średnich gospodarstw rodzinnych, tym czasem część działek podzielono na kawałki conajmniej 11ha, trafiają się też kawałki 30-40ha. Biorąc po uwagę cenę ok 30tys złotych za hektar to nie wiem czy ktoś kto ma poniżej 50ha zdecyduje się na taką "okazję". Większość działek w moim powiecie ze względu na to, że są zgłoszone do programów rolnośrodowiskowych zostaną wyłączone dopiero w 2016r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jeśli nie oddadzą tych 30%, to po wygaśnięciu dzierżawy, nie będą mogli nowej dzierżawy podpisać, zawrzeć i ziemia będzie sprzedana na przetargu.

Tak jest teraz, zobaczymy za 12 lat co będzie.

Pewnie prawo zmieni.

Po drugie mogą się sądzić 3 lata, i bez umownie uprawiać, że mają i przedłużyć dzierżawę.

 

Jeszcze jest zapis o 10 latach, ale nie pamiętam o co dokładnie chodziło, ale wiem że mogą się na niego powołać i tak sobie będą dalej uprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Ale ANR też ma prawo wystawić już teraz na przetarg i sprzedać razem z ich dzierżawą o ile znajdzie się chętny oczywiście czynsz będzie trafiał do tego co to kupi I żadne sądy im nie pomogą Z tym że to już zależy od decyzji ANR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

Ale ANR też ma prawo wystawić już teraz na przetarg i sprzedać razem z ich dzierżawą o ile znajdzie się chętny oczywiście czynsz będzie trafiał do tego co to kupi I żadne sądy im nie pomogą Z tym że to już zależy od decyzji ANR

 

 

Nie masz racji - nie zależy to od ANR - Agencja może sprzedać razem z dzierżawą ale tylko wtedy gdy dzierżawca złoży i podpisze pismo że nie będzie kupował tej ziemi po zakończonej umowe dzierżawy

 

 

Kolejny naiwny dał się złapać na propagandę Jaki problem aby stworzyć przepisy jak we Francji? Tam żaden obcokrajowiec praktycznie nie ma szans na kupno państwowej ziemi Oni też są w UE więc i my możemy stworzyć takie prawo Ja widzę większe zagrożenie w tym że ANR teraz sprzeda ziemię rolnikom a oni potem obcokrajowcom np. w przypadku gdy Unia postanowi że nie należą się nam preferencyjne kredyty i każe zwracać pomoc A co do sprzedaży ziemi i wyłączeń to jestem zdania że wyłączenia powinny być stosowane tylko w regionach gdzie Izby rolnicze zgłoszą zapotrzebowanie na tą ziemię lokalnych rolników do ANR W innym przypadku gdy nie będzie takiego zapotrzebowania to ziemia ta trafi na przetarg nieograniczony i nie wiadomo w jakie ręce To już lepiej zostawić ją dzierżawcom w takich przypadkach

 

Chciałbym żebyś mi pokazał te hektary ziemi państwowej we Francji - akurat tam pracuje i mieszkam większą część roku i nie widziałem w okolicy skrawka ziemi żeby nie należał do prywatnej osoby - obcokrajowców nie stać na zakup ziemi rolnej w zmeliorowanym terenie z pełnym nawadnieniem - ceny IV klasy w Alzacji - od 40 tys euro za hektar

Edytowano przez qomar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Z tym sprzedawaniem dzierżaw to masz oczywiście rację - ANR wycenia daną działkę następnie pisze pismo do dzierżawcy że ma prawo pierwokupu po tej cenie - jeśli się nie decyduje to wycena wisi w ogłoszeniach odpowiedni czas i może iść na przetarg z adnotacją o wieloletniej dzierżawie Z tym że prezes ANR ostatnio się wypowiadał że nie będą tego stosować wobec jakiegoś grona dzierżawców

Co do tej Francji to jutro może poszukam odpowiedni artykuł w Top Agrar żeby przytoczyć ci dokładne dane A w jaki sposób rozpoznajesz że dana ziemia jest czyjąś własnością a nie czyjąś wieloletnią dzierżawą? W tym przypadku kasa nie ma znaczenia - przepisy są tak skonstruowane aby ograniczyć wykup ziemi przez obcokrajowców i to działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

orientuje się ktoś jakie są warunki a dokładnie w jakich przypadkach ANR daje możliwość rozłożenia kwoty spłaty na raty bo w woj. podkarpackim ostatnio nie widziałem takich przetargów - może zależy to od kwoty działki albo od kredytów preferencyjnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz9    0

Witam, ja mam zapytanie do forumowiczów. Mianowicie mam 18 lat i chciałbym stanąć do przetargu ANR na zakup zimi (działka 7 ha), ale nie wiem czy mogę wystartować, ze względu na kwalifikacje rolnicze oraz wykształcenie, gdyż jestem w II klasie technikum agrobiznesu. Dowiadywałem się odnośnie egzaminów ekstermistycznych, ale ciężko było by mi wyrobić się z czasem, ponieważ należy zapisać się 4 miesiące przed podejściem... Czy znacie jakieś inne możliwości pozwalające mi wziąść udział w tym przetargu ?? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj