Analog11

Hesston 5700 ściaga mi pasy w prawa strone

Polecane posty

Analog11    0

Witam

Zakupilem prase hesston 5700 i zauważylem ze sciaga mi pasy w prawa strone i wyciera dolne bolce prowadzace pas, prosil bym o pomoc. Czy jest w niej jakas regulacja kontowania pasa by go dobrze ustawic? Bo przez to urwalo mi pas bo sie tam podwija i tez potrafia od przedniej strony nachodzic na siebie. 

Prosil bym o pomocne odpowiedzi bo mam siano do sprasowania a stoje i nic nie moge zrobic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

jeden z walkow musi miec regulacje. u mnie w rivierre jest to walek na klapie. tam bym szukal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

zdejmij jeszcze dwa pasy i zmierz długość msza być jednakowej długości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

można wyregulować pasy aby nie schodziły na górze wałka można przesunąć lub sprawć czy jest równo górny wałek.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Analog11    0

Pasy mialem dwa luzne to juz je naciaglem ale przy okazji odkrylem ze mam dwa lozyska na walku z tylu klapy wyrobione i jest luz, dzisiaj bd je wymienial :)

A gorny walek widzialem ze ma regulacje ale gora- dol i tam sa wywiercone otwory, to jest chyba regulacja jak bym mial pasy zbyt krotkie to wtedy na tych srubach walek opuszczam. Ale nie ustawie na nim kata by pasy rowno szly.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

ale ten górny wałek jest przykrecony do ramy po 2 sruby z płaskim łbem i tam można przesunąćO.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiapa    11

Panowie na tylnej klapie też jest wałek z regulacją podpowiedzieć co się nim reguluje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Analog11    0

Faktycznie na tym gornym walku jest regulacja, ustawilem go odpowiednio i prasa smiga az milo ;) pasy juz sie nie urywaja.

Tylko przy rozpoczeciu mam czasem maly problem z zaczeciem beli bo pasy sie slizgaja, ale zakupie paste do pasow i mysle ze na jakis czas to pomoze :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

nic nie pomoze. pasta zajdzie kurzem po jednym obrocie i tylko obklei pas. nawet nie probuj. przeszkadza to w belowaniu/rozpoczeciu beli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Analog11    0

Glownie jest problem przy rozpoczeciu gdy siana jest grubo ale jak ruszy to juz idzie pieknie. 

Znajomy jeszcze mi radzil by wal posmarowac kalafonia bo tez mi odradzal tej pasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

w starszych pasowkach zaczynamy belowac malym biegiem, jak zacznie na dobre pobierac material i pasy zaczna isc jak trzeba wtedy lopatka w podloge i ogien az do napelnienia komory. taki juz urok tych maszyn. u mnie to samo, a producent inny, uzytkownicy jd550 tez to potwierdza.


najlepiej zaczynac ostroznie bez ogladania sie w tyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Analog11    0

To tak bede robil ;)

Dziekuje za pomocne odpowiedzi, jak bede mial jakies inne problemy to sie odezwe ;D 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

koła łańcuchowe cięzko będzie dostać np.te podwójne jedynie  zostaje dokupić odpowiednie tryby i z tą starą do tokarza:P w nich cała nadzieja:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Analog11    0

W sklepie mi dobrali kola zebate ktore beda pasowac po malych przerobkach, musze je tylko skrocic a jedno roztoczyc ( kola napedu dolnych walcow obracajacych bele) a kolejne kolo zamowilem juz u tokarza ( podwojne) wiec doprowadzie do ladu tą " diabelska maszyne" ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

niema co nżekac  leprza taka jak ładować kostki i sie martwic żeby szybko zwieść z pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maras88    0

Witam. Jestem tu nowy. Kupiłem prasę hesston 5700 i nie wiem jak powinien być nawleczony  sznurek,  czy mógłbym prosić posiadaczy takiej prasy o foto? Z góry dziękuję.  Gacosadoch@gmail.com 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eizo2    0

Podepne sie pod temat kto powie jaka długość maja pasy do hesstona 5700 bo musze skrocic a nikt tu nie wie na jaka dlugosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eizo2    0
Napisano (edytowany)

Tak zrobilismy i dalej pasy stoją jak sie zalaczy przekaznik belka napinajaca napieta na max

Edytowano przez eizo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eizo2    0

No powie ktos jaka dlugosc pasów w tej belarce hesston 5700

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Analog11    0

Mam tak samo jak jest belarka juz pusta, zaczynam wciagac siano i wtedy pasy sie naciagaja i zaczynaja prace. Musisz pamietac ze w belarce jest walek ktory kręci sie w przeciwna strone i jesli jest dobrze "ogumowany" to on trzyma a nawet slychac jak piszczy trąc o pasy, gdy siano juz podniesie pasy  z tego walka to niema przeciwnego oporu na pasy. 

Trzeba pamietac ze w tej prasie wazy jest stan zebatek, w zeszlym roku sie o tym przekonalem.

A z wymiarami to ciezko bo ja naciagalem pasy na oko i jest dobrze. 

IMG_20190723_144710.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj