matbar

Kleszcze u bydła co robić!!

Polecane posty

matbar    1

Zauważyłem że krowy gdy przyszły z pastwiska mają kleszcze. Nie wiecie jak je usuwać i może jakiś oprysk na krowy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Spróbuj Randupem :) podobno wszystko bierze nic mu sie nie oprze :D Sorka to był żart , u nas raczej krowy kleszczy nie mają ale np. jak pies ma kleszcza to bach kombinerki i dziada się wyciąga. Bo jeśli chodzi o jakieś środki chemiczne to chyba nie ma nawet jak u człowieka jest kleszcz to zalecają go mechanicznie usunąć jakimś czymś :) podważyć i wyciągną dziada Pozdro


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

O opryskach na kleszcze "wkłute" już w bydło to jeszcze nie słyszałem ale nie mówię że nie ma bo czego to w tych czasach ludzie nie wymyślą... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matbar    1

Nie chodzi mi o oprysk na wkute bo je wyciągnę tylko żeby się nie wbijały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6330    0

Najlepiej przekręcić parę razy przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i pociągnąć albo zwykłym olejem do smażenia go polać i sam czasami wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobek1    0

U moich krów rok temu były kleszcze i weterynarz mówił żeby zwykłym olejem do smażenia nacierać. Innych środków nie ma na to ustrojstwo. Wejś gąbkę nasącz tym olejem i powcieraj. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

Jeśli chodzi o preparaty zapobiegawcze i przydatne przy usuwaniu tego ustrojstwa, to osobiście polecam Frontline. Jednak nie wiem jaka jest jego cena i czy stosuje się go również u krów. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stop żadnego pocierania kleszcza masłem olejem czy ropą !! Kleszcze wtedy wymiotuje wprowadzając wymiociny do ofiary. Najlepiej go w kombinerki i kręcić w lewo. Tylko taka metoda !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Ja tam zawsze bez padaki czy u krów czy u psa bądź kota biorę i wyrywam normalnie palcami tylko żeby nie były pokaleczone później ręce umyje i jest spokój. Kleszcze wychodzą całe w 80% a gdy bydlaki wbiją się we mnie (w tym roku miałem 2 razy) to igłom się go wyrywa delikatnie i wychodzi jak trzeba.

A co do Frontline to siostra raz kupiła psu rok temu około lipca i kleszcze miał sporadycznie ale preparat dosyć kosztuje chyba za 5kg psa kosztuje 30zł (preparat trzeba kupić według wagi) a czym cięższy pies wym większa cena więc na krowę się nie wypłacisz. W tym roku z kleszczami to masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull68    5

Witam Wszystkich

Frontline nie tyle dawkuje się od kg, ale od powierzchni, na której ma działać. Pomimo różnych opinii polecam ten środek.

Poza tym i tak trzeba psa oglądać, ale tu nie o psach.

Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Ja od paru lat stosuję preparat do wylewania na grzbiet krowy(od głowy poprzez cały grzbiet) BayFly firmy Bayer. Preparat ten odstrasza muchy i kleszcze, nawet jak któryś usiądzie to zdycha zanim się opije, nie ma też karencji. Daje się tego 10ml na sztukę-działa 4 tygodnie a jak jest dosyć sucho to dłużej. W sezonie pastwiskowym stosuję dwukrotnie i wystarcza. Spokój przy dojeniu, bo muchy nie przeszkadzają ani krowie ani dojarzowi-bezcenne. Spytajcie swojego weta- bo rzecz jest dostępna wyłącznie poprzez lecznice, nie dajcie się skusić tańszymi polskimi zamiennikami-ja próbowałam; tanio kupisz-dwa razy kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

Witam, dwa słowa o tzw kleszczach koledzy na 99% jeśli występują one masowo u nasady ogona na grzbiecie przy łopatce to nie są to roztocza(klesze) tylko sierściojad wszoł po łac. Bavicola bovis jest to owad pozbawiony skrzydeł, największa inwazja tego pasożyta występuje w tym miesiącu fakt przytwierdza się on do skóry żywiciela jak kleszcz i ciężko sie go usuwa jednak najnormalniejszy preparat w płynie do psów kotów itd będzie odpowiedni. Jeśli będziemy mieć wątpliwości czy to kleszcz czy wszoł liczymy odnóża kleszcz ma 4 pary wszoł ma 3 i na końcu charakterystyczne pazurki.

Co do usuwania kleszczy to zabrania się stosowania starych metod-smarowanie kremem tłuszczem, gdyż u kleszcza jak kolega napisał wywołuje wymioty a dokładnie silny sliniotok w którym kleszcz może przekazać dawkę zakaźnych patogenów nie należy usuwać go gładkimi rękami tylko poprzez gładką pęsetę i później zdezynfekować miejsce przyczepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj