News
elamir

Renault 103.54 Klasa jakości oleju

Polecane posty

elamir    1

Wie ktoś jaka jest zalecana klasa jakości oleju przez producenta renówki 103.54 96r? Chciałem lać CI-4 ale nie jestem pewien czy nie jest to za wysoka klasa i lepiej nie dać CH-4?

Wiadomość z agroFakt.pl

elamir    1

Jeden "śmieszniejszy" od drugiego. Jak się nie znasz to nie zaśmiecaj tematu swoimi miernymi żartami

Krzysztof81    845

Na głupie pytanie głupia odpowiedź. Pyta się o klasę oleju do silnika którego pierwsze egzemplarze opuściły fabrykę pod koniec lat 60. Pełno takich tematów. Pytają się w większości posiadacze szejsiątek.

elamir    1

Koniec lat 60 to ty masz chyba w głowie. Umiejętność czytania bardzo się przydaje w życiu codziennym, wyraźnie jest napisane, że ciągnik z '96r. Jesteś taki hop do przodu a twoja odpowiedź o olej ogranicza się do polecenia rzepakowego. Udowodnij mi co jest niepoprawnego w pytaniu o klasę oleju odpowiednią do danego silnika?

Krzysztof81    845

Czytac ze zrozumieniem sie naucz najpierw. Kiedy projektowali ten silnik to nawet nie istnialo takie cos jak klasyfikacja oleju.

elamir    1

Producent zrobił ciągnik w 96' a wtedy klasyfikacja oleju już istniała od dawna, sugerujesz, że producent nie wskazał najbardziej odpowiedniej klasy oleju dla swojego produktu?

mirro    1035

To pewnie silnik MWM lej 15W-40  może być CH , CG, CJ, Może być do ciężarówek SHPD. Może też być 10W-40. To i tak wszystko mineralne. 

izydor6280    775

15/40 to jak ciągnik pracuje tylko latem

do tych silników zalecane są oleje 10/30

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez radoslaworzel
      Proszę znawców tematu o opinię, wydaje mi się że coś stuka w silniku. Po zdjęciu miski i pokrywy zaworów nie widać żeby było coś nie tak, podejrzewałem korowód, jakby na jednym garze coś dzwoniło Co to może być? Chyba że te silniki tak chodzą. 
      VID_20191019_120428.mp4
    • Przez Renault85-15TX
      Interesuje mnie jakie posiadacie ciśnienie smarowania silnika. Oczywiście ciśnienie mierzone nie tak że ktoś coś usłyszał albo znajomy znajomego mówił że takie ma być. 
      U mnie występuje wysokie ciśnienie smarowania silnika i po rozmowie z kilkoma użytkownikami ciągników Renault spotkałem się właśnie też z tym że u nich jest też tak wysokie ciśnienie. Na zimnym silniku potrafi na maksymalnych obrotach dobijać nawet do 9atm. Większość osób twierdzi że jednak powinno być dużo mniejsze dlatego postanowiłem się dowiedzieć jak jest w waszych Renówkach o ile ktoś z was mierzył. 
    • Przez Farmer345
      Witam. Mam problem z ciągnikiem Renault Ares 620 mianowicie po skończonej orce ciągnik nie chce jechać ani do przodu ani do tyłu, nie działa przedni napęd i blokada mechanizmu, WOM, oraz wyświetlacz od biegów. Stało się to normalnie podczas postoju na wolnych obrotach.  Sprawdziłem już wszystkie bezpieczniki, oraz przekaźniki i są dobre. Proszę o jakieś podpowiedzi gdzie szukać problemu. 
    • Przez kamilekw1221
      Witam. Zwracam się do was z prośbą... Chodzi o to że gdy zmieniam kierunek rewersem wyskakuje konrolka taka jak pod spodem,zaczyna migać i załącza się bzęczyk i nie wiem co może być przyczyną proszę o pilną pomoc w tej sprawie

• Przez razmus22
      witajcie , mam problem na zimnym silniku pali sie kontrolka od hydrauliki przeplywo nie ta od filtrow tylko co dokladnie oznacza wyciek z ukladu czy slaby przeplyw, dokladnie kontrolka oznaczona nr 7 pali sie tylko jak jest zimna
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj