boromir13579

Ciągnik o mocy 90-105 KM

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Forum śledzę od dawna, jednak dopiero założyłem sobie konto. Dotychczas skorzystałem z wielu Waszych rad.

Tym razem będę potrzebował Waszej pomocy w bardziej precyzyjnym pytaniu.

Na początku chciałbym zaznaczyć, że podobnych tematów jest kilka, jednak niemal wszystkie są przestarzałe, nieaktualizowane, przez kilka ostatnich lat wyszły nowe modele ciągników.

 

Do sedna.

Przyznano mi wniosek PROW. Na pierwszy rzut idzie kupno ciągnika w przedziale mocy 90-105 KM. Będzie to główny traktor. Gospodarstwo na ten moment 15ha. Do tej pory używałem Ursusa 3512 i Zetora 4430. Hodowla bydła głównie. Ciągnik powinien być dość kompaktowy, będzie pracować również z ładowaczem.

Z chęcią rozważę każdą propozycję po dogłębnej analizie. Jeśli chodzi o mój "risercz" to na ten moment najbardziej przypadły mi do gustu JD 5100R, MF 5710 (czym się różni S od SL?), oraz Kubota M5095 albo M95GX. Czy ktoś z Was ma taki ciągnik i mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Orientujecie się jaki jest koszt takiego ciągnika? Domyślam się, że JD najdroższy i z w miarę wyposażeniem to i 250tys netto wyjdzie.

Brałem pod uwagę jeszcze NH, Case, DF, Zetora, Steyr. 

Może jest jeszcze coś innego wartego uwagi?

Proszę Was o opinie i sugestie.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

wczoraj dzwonił do mnie dealer Massey to za 5710 z dyna4 powiedział mi 209tyś netto a gdy zapytałem o możliwe negocjacje to powiedział mi ze są możliwe ale żebym się nie spodziewał i tu cytat ,,jakiś tysiąców"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Czemu 5100r lepiej MC moim zdaniem chociaż wyje ale to najlepszy wybór. 

 

Jakie ma zalety ten MC względem 5100R? Nie chcę też dużego ciągnika gabarytowo, bo mam swoje ograniczenia. Na pewno nie może być mocniejszy od 105KM, ale z tego co widzę to są 105 i 95  konne.

 

Cytat

wczoraj dzwonił do mnie dealer Massey to za 5710 z dyna4 powiedział mi 209tyś netto a gdy zapytałem o możliwe negocjacje to powiedział mi ze są możliwe ale żebym się nie spodziewał i tu cytat ,,jakiś tysiąców"

 

A co poza MF bierzesz pod uwagę? 209 netto za podstawową wersję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli za 200tys może pójdzie taki.

A powiedz mi co tam jeszcze masz w ofercie?

Dodatkowa pompa? Bo normalnie jest tylko 58l/min.

3 pary złącz hydr, pneumatyka, ehr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

z tego co pytałem to 3 pary hydrauliki, pneumatyka 2 obw. (do jedno obwwodowej dopłata 2tys) ehr, klima, co do pompy hydrauliki to nie wiem jaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

nie narazie kompletne nie jestem zainteresowany kupnem nowego ciagnika, mam inne wydatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    18

Witam,

Ja tez miałem dylemat jaki ciągnik wybrać na PROW bo umowę podpisałem i musze robić przetarg i mój wybór padł na JD5090M na 20ha. Na tyle areału przyznano mi tylko max 90KM.

Oglądałem wiele marek bo sam mam głownie zatory starsze główny to 7245 z turem i to za miast niego ma być właśnie nowy.

Do nowych zetorow zaufania nie mam, NH CASE STAYER hmm moc jak mnie interesuje tylko z silnikami 3,4litra wiec raczej wyżyłowane. Zastanawiałem się nad JD 5m lub 5R i MF 5709S . najbliżej mam dilera i serwis JD wiec wybrałem JD bo do MF mam około 70km a pozatym w najblizeszej okolicy a nawet dalszej nie mam nigdzie nowego MF'a same NH, JD , DEUTZ i Valtry....

A niebierzesz pod uwagę JD 5M??

Dlaczego wybrałem 5M a nie 5R ?

Bo 5R jest o wiele droższy (nawet za drogi) bo za 90KM chcą 240tys netto bez tura także na gospodarstwo 20ha kompletnie taki wydatek odpada chyba ze masz 20ha kl I II i robisz pora , selera, pietruszkę to ok:):)

5R jest tak samo składakiem jak 5M z tym ze 5R ma dużo więcej bajerów , elektroniki a wiadomo takie rzeczy po paru latach będą się psuły. Wybrałem 5M bo jest prosty i nie znalazłem o nim negatywnych opinii wśród użytkowników (bo komentatorzy to o Mkach krzyczą chinczyki szmelc itp.....) ale użytkownicy sa zadowoleni. Z kolei użytkownicy 5R np. "upadły jeleń" i inni nie sa dokonca zadowoleni z 5R bo ciagle tam cos się dzieje a to szarpie, to cos niedziała, a to tls niby jest ale nie zawsze działa itp... (co śmieszniejsze komentatorzy mówią ze 5R to jest super maszyna:):) nie użytkują ale wiedza:) )  

Hmm nie wiem czy dobrze zrobiłem ale mam temat na AF o tym i tam pare osob się wypowiedziało i to jest aktualny temat wiec możesz poczytać:)

Sam tez myślałem o tym MF 5710 ale musisz wiedzieć ze to jest ciągnik bajka owszem i mowie ci jak chcesz ciągnik z bajerami z elektronika zamiast "wajhotronica" to nie bierz 5R tylko właśnie tego MF.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile Cię wyszło za tego JD?

 

A oglądałeś/testowałeś tego MF5709S? 

Orientujesz się czym się różni model S od wersji Global poza ściętą maską? Czy wyposażenie też w standardzie ma lepsze?

 

Też mi się  tak wydaje z tego co wyczytałem, że MF to tak pośrodku, głos rozsądku między "mechanicznym" ciągnikiem a naszpikowanym elektroniką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    18

JD 5090M + tur oryginalny 215 tys netto.

Wyposażenie: Wszystko co można oprócz ehr-u , biegów pełzających i przedniego tuz'a, tak to wszystko czyli m.in. szerokie koła, obciążniki na koła, pneumatyka, szyber dach, grane siedzienie, wzmocniony podnośnik, błotniki skretne, lusterka na teleskopach, oświetlenie full, 3 pary hydrauliki, 3 predkosci wałka, skrzynia 32/16 , osłna maski, zaczepy i wiele innych pierdół:)

Nie nieogladalem i nietestowalem MF'a ponieważ do JD mam blisko a do MF'a mam ponad 70km i nieogladalem ponieważ ma więcej elektroniki niż ten 5M a ja chciałem na male gospodarstwo prosty ciągnik z jak najmniejsza elektronika i bez adblue.

A jest jeszcze dostepna wersja global? bo mi się wydaje ze teraz MF ma inne oznaczenia ciagnikow. np. kiedyś był 5609 , a teraz jest 5709S . wersji global już chyba nie ma.

Wyczytałeś?? ale gdzie? bo w tym MF 5710 z dyna4 to tam wszystko masz na takim kontrolerze , nie powiem bajer fajny i na pewno konfort olbrzymi ale co ja nie wiem ile to pochodzi:( a w tym 5M masz tak zwany "wajhotronic" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba poważnie się zastanowię w takim razie nad serią M, bo faktycznie im mniej zbędnej dla mnie elektroniki tym traktor prostszy i mniejsze prawdopodobieństwo jakichś awarii w przyszłości. Wybiorę się w najbliższych dniach, żeby obejrzeć te ciągniki i zobaczyć co i jak.

 

Długo czekałeś na ciągnik?

Wiesz może o ile droższy może być 5100M?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    18

A daleko masz do ty dilerów? Jedz i obejrzyj i wypytaj się o wszystko. Wiesz ja Cie nie namawiam na 5M bo to niestety jest trochę składak ale podobno chodzi ale na pewno dam Ci rade : na pewno nie bierz 5R bo to sa dość awaryjne ciągniki (te najnowsze) . Pomysl nad 5M lub MF 5709 , 5710 bo to sa chyba najlepsze ciągniki w przedziale mocy 90-100KM.

Jeszcze nie mam tego JD , zamowilem go na koniec kwietnia i ma być na 20 listopada:)

hmm 20tys netto będzie droższy 5100m od 5090m. Wiec powiem tak nie lepiej wziąć 90KM a podnieś moc za 4tys ?

Podobno 5090 i 5100 M to sa te same ciągniki tylko z innymi mapami. Dopiero 5115M ma cos masywniejszego w skrzyni wałki tryby czy tam cos:)

MF na skrzyni dyna4 będzie sporo droższy od 5M to jestem pewny ale obejrzyj oba , ja mowie u mnie nikt nie ma MF i nie mam porównania:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilkadziesiąt km.

W następnym tygodniu planuję się wybrać do MF i JD.

 

Na co zwrócić głównie uwagę dopytując dealera już o konkrety?

Domyślam, że zwykle udaje się ugrać jakiś rabat, bądź on dorzuci jakieś dodatkowe wyposażenie.

Gwarancja, pierwsze serwisy bezpłatne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
semos napisał:

wczoraj dzwonił do mnie dealer Massey to za 5710 z dyna4 powiedział mi 209tyś netto a gdy zapytałem o możliwe negocjacje to powiedział mi ze są możliwe ale żebym się nie spodziewał i tu cytat ,,jakiś tysiąców"

Ta cena to za wersje "S"? Jakoś tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję oczywiście S. 

 

Sam MF ma sporo w podstawowej wersji, ale z dodatków to m in 

Dyna 6

Ładowacz Sonarol 

Funkcja sprzęgła w hamulcu 

Klima

Fotel pneumatyczny 

Kabina amortyzowana

Spawane felgi 

Opony Michelin 

Dodatkowe oświetlenie 

Radio 

Teleskopowe lusterka 

Skrętne błotniki 

3 pary hydrauliki 

Pneumatyka 

 

Z Ładowaczrm około 260tys 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    18

To jest cena netto?

I jak oglądałeś jakiegoś JD?

Dlaczego jednak wybrałeś tego MFa?

Ja jeszcze czekam na swojego JD5090M:)

Ile czasu na niego będziesz czekał?

Edytowano przez Pawelch91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj