Tomas103

Sulky czy Unia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomas103    2

Witam. Zamierzam kupić nowy rozsiewacz nawozów. Zastanawiam się nad rozsiewaczem Unia 1200 mx ze stali nierdzewnej dealer wycenił go na 19.5 tys zł. Druga opcja to sulky 1500l dx20 + dealer wycenił go 23 tys. zł Może ktoś posiada wyżej wymienione rozsiewacze i chciałby się podzielić opinia o nich ? 

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomas103    2

Gaga195 Jak długo go już posiadasz ? Czy miałeś jakieś awarie ,czy rdza go nie bierze,czy równo i z jaką dokładnością wysiewa ? 

gaga195    33

a chyba coś koło 3-4 lat. ja mam podstawe z hydraulicznym otwieraniem zasuw. Co do rdzy to parch mi jeden wyszedł ale to z zaniedbania w miejscu łączenia śrub. równo sieje jak sie wykalibruje oczywiście. Awarii brak, fajnym bajerem w sulky jest płynna regulacja szerokości wysiewu

bizon1    92

W tych pieniądzach rozważ jeszcze raucha  mds 

Na nierdzewkę nie patrz bo ramą i przekładnia są ze zwykłej stali na 20 lat max

ile masz ha?

rolnik556    9

Ja też chciałem unie mx 1200 ale diler mnie namówił na kverneland exacta cl1100. Ta sama cena a myślę że kverneland lepszy będzie, przynajmniej powinien taki być :)

gaga195    33

Zapytaj o cene raucha, wg mnie jeśli był by na podobnym poziomie to warto się nad nim zastanowić, Jeśli chodzi o sulky upierdliwą rzeczą jest za kazdym razem dokręcanie ogranicznika do łopatek przy siewie granicznym. Nie wiem jak unia ma mieszadło ale w sulkym nie ma możliwości żeby się coś zatkało albo zakleiło.

Tomas103    2

No właśnie myslisz, że będzie lepszy, ale tak naprawdę nie wiesz . Szkoda, że nie ma nikogo kto ma mx z Uni. Żeby się nie okazalo, że cudze chwalicie a swego nie  znacie 🙂

• Like 1

gaga195    33

no ja tylko mówię jak jest w sulkym, w uni może być podobnie. Chciałeś opinie o sulkym to piszę ;)

Tomas103    2

Gaga195 Rauch z tego co wiem to wypada drożej , ale dokładnej wyceny nikt mi nie robił jeszcze 

Poprzednia wypowiedz tyczyła się do rolnik 556,🙂

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marcin1985
      szukam tabeli wysiewu do amazone za-f 603
      jak ktoś ma to moze mi podeśle w formie zdjecia czy jakos inaczej
      byle by wszystko było widac
    • Przez Vroobel
      Witam
      Szukam tabel wysiewu do rozsiewacza agromet brzeg Mx z 2005 r. 
    • Przez Raffcio00
      Cześć,
      Zakupiłem niedawno rozsiewacz do nawozów Unia mxl z 1999r No41/2, mam założone łopatki rozsiewające 170mm oraz 320mm, sprzedający mi powiedział że jest on ustawiony na 21m, chciałbym ustawić go na 15m i nie wiem za bardzo jak to zrobić, jeśli ktoś się dobrze orientuje jak go ustawić to proszę o pomoc.
    • Przez zetor7540
      Witam wszystkich w tym temacie chciał bym aby były umieszczane tabele wysiewu do rozsiewaczy !!!!! jeżeli ktoś ma tabelę wysiewu to niech ją umieści tu na pewno komuś się przydają chyba nie ma jeszcze takiego tematu

a czy ma ktoś może rozsiewacz amazone ek300 ??????
    • Przez Bigfarmer
      Witam,jak sądzicie jaki jest najlepszy rozsiewacz nowy 2talerzowy do 5000zł max to 6000.Rozsiewacz będzie współpracował z ursusem c-360.

edit. sory zwracam honor mój błąd
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj