Jarek1986jaroo

Pług Huard 3

Polecane posty

arkady12    18

Prawdopodobnie zle wyregulowany zawór dławiący 2 osoby trochę zabawy i będzie chodzić :) przynajmniej u mnie tak było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A który to zawór

Dnia 25.06.2019 o 16:16, arkady12 napisał:

Prawdopodobnie zle wyregulowany zawór dławiący 2 osoby trochę zabawy i będzie chodzić :) przynajmniej u mnie tak było 

 

Dnia 23.06.2019 o 21:04, kellyq napisał:

Co się dokładnie dzieje, wstaw foto pługa.

Obraca do połowy a dalej ani w jedną ani w drugą nie he obrucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    224

To tak jak @arkady12 napisał, zawór trzeba popuścić. 

W samym centrum obrazka jest kostka i przykręcona do niej rurka. Chodzi o tą nakrętkę co trzyma rurkę, nią stroisz przepływ oleju, jak będzie za mały to nie będzie traktor miał siły obrócić. 

IMG_20180713_123444.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam mam siłownik ta nakrętka przy kostce co idzie rurka na sucho po odjeciu od pługa wsuwa się do końca ale się nie wysuwa 

 

A i temat tego typu że jak działało wszystko to musiałem wajchą przeżucać w drugą stronę żeby siłownik poszedł w drugą strone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    224

Obrót powinien działać że wajchą zawsze w jedną stronę ciągniesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    224

Jak ciśnienie na ciągniku dobre to pewnie kostka, odkręć i przeczyść, może gdzieś podlazł jakiś syf. Jak to nie pomoże to jeszcze w górnej części siłownika jest zawór. Tylko że trzeba siłownik rozkręcać a to nie takie proste. Potrzeba dorabiać klucz, dobre imadło i dłuuuuuga rura.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem sprężyny są całe może z tym ciśnieniem jest nie tak na tej kostce regulacja bo nawet nie odzabespiecza tego drugiego siłownik co blokuje pług 

 

Nsamej górze siłownik jest śruba jest tam sprężyna i jakieś dwie podkładki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogarnęłam ten siłownik wina była regulacji dziękuję za podpowiedź tylko ten drugi nieodblokowuje muszę drugą gałką ruszyć żeby go odblokować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michh91    0

Witam. Może wiecie dlaczego gdy oram to z zabezpieczenia wypina się ten drugi siłownik z sprężyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

Pęknięta sprężyna , lub coś z regulacją można go doregolowac przód tył wysuwanie może za mało zamyka i gniazdo się wyślizguje ze sworznia tak u mnie było trochę zabawy  kluczem i będzie ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioc14    3

Cześć jarek1986jaroo mógłbyś powiedzieć o jaką regulacje chodzi? bo ja też mam taki sam problem jak Ty że podczas obrotu siłownik wysuwa się w jedną stronę a później muszę wajcha w drugą stronę pociągnąć. Mówisz o regulacji przy tej kostce obrotu?  Czy w tym kroccu wkreconym w kostkę u Ciebie jest jakaś sprężyna czy tylko sama kulka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam sama kulka po wyjęciu siłownika tłok idzie w duł i samoczynnie wraca apo włożeniu do pługa też muszę wajha dawać w obie strony i też niewiem o co kaman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioc14    3

Jak do czegoś dojdę to napewno się podzielę informacjami bo mam zamiar wyrzucić ta kostkę a wstawić nowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    224

Ja w 4 skibowym macham tylko w jedną stronę. Ale jak mam za małe obroty na ciągniku to czasami nie obróci. Popuście przy kostce śrube regulacyjną żeby dać więcej oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michh91    0

Koledzy ja w tym plugu również miałem problem z obrotem w jedną stronę bez przestawiania wajchy na rozdzielaczu, więc rozkrecilem kostkę i ta kulka o której piszecie również nie miała sprężyny i włożyłem tam naprawdę delikatną sprężyne że można ją palcami ściągnąć o długości ok 20 mm i problem zniknął jak ręką odjal ale pojawił się następny to ten co pisałem kilka postów wyżej o wypinajacym się zabezpieczeniu i już zrobiłem wszystko rozkrecilem na tej srubie na maksa sprawdziłem sprężyne (nie peknieta) już nic innego nie mogę wymyślić co tam się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioc14    3

U mnie też się wypinal ten siłownik od blokady więc dołożyłem taki zawór zwrotny bliźniaczy  vrede ale nie zmienia to faktu że muszę przy obrocie ruszać wajha w obie strony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioc14    3

Cześć akurat zdjęcia nie zrobiłem bo nie miałem kiedy ale może napisze jak mam podłączone A1 U1 przewody od gniazd ciągnika analogicznie A2 U2 przewody do siłownika pluga.  Poniżej link do schematu. 

 https://www.google.com/search?q=zamek+bliźniaczy+vrde&client=ms-android-orange-pl-revc&prmd=ismvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwinkP3S2MvkAhVL_aQKHVd9CXkQ_AUoAXoECAwQAQ&biw=360&bih=657#imgrc=h4q-zFyNEXR1vM

Najgorzej że nadal nie wiem dlaczego obrot nie działa płynnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    224

Po rozkręceniu siłownika w jego górnej części też jest zawór tylko jak dobrze pamiętam sterowany mechanicznie przez uderzające w niego tłoczysko. Jest chyba też tam sprężyna, być może pękła. Jutro poszukam bo gdzieś miałem katalog jak to dokładnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioc14    3

Jakbyś znalazł i mógł podesłać katalog jak jest zbudowany ten siłownik byłbym wdzięczny 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj