Polecane posty

dereniek    4

Witam mam pytanie odnośnie trojdzialu, po dobrym rozgrzaniu sie ciagnika wspomaganie słabnie i czytałem gdzieś na forum ,ze trójdział może być przypchany, i tu moje pytanie czy to jest ten dzielnik pod maską i jak sprawdzić czy jest dobry ,jak go wyczyścić, zdj:

IMG_20190622_113025.jpg

Edytowano przez dereniek
Obraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tak, to jest dzielnik ale objawami przypchanego jest brak stabilnego ciśnienia na linii zasilania elektrozaworów czyli 17 bar. Orbitrol trzeba by sprawdzić u speca a zapewne i tak pompa siada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dereniek    4

no ok orbitrol sprawdzę, a jesli orbitrol bedzie sprawny to pompe bedzie trzeba wymienić, duzo słyszałem o podróbkach pomp hydraulicznych, więc lukbold jak możesz to poradź jakiej firmy kupić a jak możesz to podeślij link, a jeszcze jedno hydraulika podnośnika i hydraulika zewnętrzna działa bez zarzutu 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Mało komu pada hydraulika zewnętrzna w tym traktorze za to sekcja pompy odpowiedzialna za m.in wspomaganie praktycznie stanowi większość problemów z hydrauliką w tym traktorze.

A pompa.... masz kasę to wkładaj Boscha, nie masz - to Caproni czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Boscha idzie wyrwać już za 1300 zł +/- 20 więc nie warto pchać czegoś co za 2 lata trzeba będzie zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Nie zgodzę się z kolegą lukbold, że hydraulika działa a wspomaganie wysiada, miałem odwrotnie, wspomaganie chodziło bez zarzutu a hydraulika traciła moc. Więc nie jest to regułą. Ja sugerował bym że jak hydraulika mocna (pompa) to może orbitrol siada. Prawdopodobnie pompę ktoś już wymieniał a orbitrola pewnie jeszcze nie. Po za tym orbitrol jest sporo tańszy od pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a ma ktoś jakiś patent jak sprawdzić orbitrol? Pewno najszybciej podmienić na inny. Pompę parę lat temu zmieniłem  i zawsze max 100 bar pokazywało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dereniek    4

no ja to ogólnie nie "wyslałem" heh, tylko zawiozłem do miasteczka niedaleko mnie to jest Staszów gościu robi pompy wtryskowe pompy hydrauliczne itp. A gdzie wysłać orbitrol do sprawdzenia to nie wiem nie szukałem bo mam juz gościa od tego ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj