CezaryRoszkowski

Czosnek - gleba

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Quis    8

4 klasa to nie 3 i 2... Kokosów nie będzie, orzechy bardziej:-) czosnek akurat potrzebuje bardzo dobrej klasy ziemi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Posadz zobacz... Na zero powinieneś wyjść, ale czy znajdziesz kupca na mniejsze główki jak u konkurencji. Tego nie wiem... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Przy tej klasy ziemi skazany jesteś na sadzenie tylko dużym czosnkiem żeby to miało ręce i nogi a i tak pewnie tak dużej główki nie osiągniesz. Ze 2-3 poplony, dobre nawożenie i można próbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino126    0

Jak zasadzisz duże ząbki oraz odpowiednio przygotujesz glebę to osiągniesz coś. Jeżeli chcesz mam Harnasia na sprzedaż do sadzenia - mogę doradzić co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Też mam IV klase. Sadziłem Jarusa wiosną. Dramat i porażka... susza i upały go wykończyły mimo podlewania i ochrony. Teraz robię próbę z zimowym jak się nie uda odpuszczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Wciskacie koledze harnasia na sprzedaż na 4 klasę? Żeby wtopił i bujał się z 4 i 5 za max 50 gr za główkę? Kto to kupi teraz... Wszystko stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diwad8900    8

Przyjmę zamówienia na luskanie czosnku w sezonie 2019 możliwy dowóz do klienta na terenie całej polski,łuskarka ma bardzo dobry wentylator który czyści z łusek pazurki,łuskarka ma możliwość regulacji pracy wałków. Cena do uzgodnienia,zapraszam do kontaktu pod nr tel 573194760

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25
Dnia 9.09.2019 o 13:42, CezaryRoszkowski napisał:

Daj znać jak wyjdzie

Ok. Narazie rosnie jak wsciekly tylko zolkna mi w nim koncowki wlasnie nie wiem od czego to moze byc sprobuje z opryskiem na grzyba.poo zniwach gdzie mial byc sadzony zasialem poplon z grochu i przewapnowalem. Po orce uprawilem glebogryzarka i pod korzen polifoska 8. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Trzeba bedzie zaczac podlewac bo sucho strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Witam i jak czosnek urósł ???

u nas w rejonie sadzą ludzie na 4 klasie, ale 4 klasa czwartej nie jest równa moim zdaniem, zależy od ( wilgoci położenia) i zwięzłości gleby  tak mi się wydaje. Kukurydza jak las rośnie jak na 2 klasie ziemi.

Co najlepsze 3 wioski dalej mają gleby klasy 1,2,3 i tam czosnek nie urośnie same kulki i ludzie tam tego nie sadzą wytłumaczy ktoś ze znawców czosnkowych ?? a rosną grochy ziemniak itp itp ogólnie bardzo dobre gleby maja tam glinki takie

quis to co proponujesz za odmianę na 4 klasę ???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zagląda tu ktoś , jaka ziemia najlepsza na uprawę  czosnku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
Dnia 30.01.2021 o 11:34, Ursus932 napisał:

Zagląda tu ktoś , jaka ziemia najlepsza na uprawę  czosnku? 

Redziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bolid20
      Uprawia ktoś z was czosnek?? Ciekawe ile jest go z 1h. Szukałem w internecie i nic konkretnego nie znalazłem. I jeszcze ciekawi mnie ile trzeba wysadzić go na 1h. A tak patrzyłem po sklepach to 1 główka kosztuje ponad 1zł więc myśle że opłacałoby się....
    • Przez jacolo
      Witam, mam kawałek ziemi na której nic nie bylo uprawiane wiele lat. Rośnie tam cały czas trawa. W lipcu planuje wysiac tam poplon pod czosnek. Mieszanka jaką chce wysiac to żyto+peluszka+gorczyca. W jakich ilościach na hektar takie coś wysiać i czy mogę na to rzucić jakieś wapno? 
    • Przez Haniah3
      Co zaatakowało mój Harnaś? Zasychanie liści, korzeń wygląda zdrowo, a główka jak widać. Nie mogę nic dopasować, w większości chorób pobiera też korzeń





    • Przez mateuszz977
      Witajcie 
      W tym roku mam zamiar zlikwidować łąkę i zasadzić tam czosnek na wiosnę. Chciałem się dowiedzieć czy ktoś z Was już przerabiał taki temat i jaki miał plon. Czy nawozić jeszcze czymś przed uprawa? 🤔
    • Przez dominikl95
      witam posadziłem wczoraj czosnek i opryskalem zaraz na chwasty doglebowo.A dzisiaj przychodzę a pole zostało podeptane przez stado krów sąsiada.I teraz moje pytanie czy ten środek zadziała,czy opryskać 2 raz czy to nie zaszkodzi czosnkowi? co zrobić żeby nie było chwastów?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj