MariuszKlim

Portal IRZ plus "zgłoszenia"

Polecane posty

MariuszKlim    30

Cześć

Ktoś wie ile czasu po zgłoszeniu online padnięcie cielaka jest na dostarczenie paszportu?

I zgłosiłem o duplikat kolczyków dla bydła, mam czekać na korespondencję czy jechać do agencji? 

Wszystkie zgłoszenia rozpatrzono pozytywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łorawiok    43

Na formularzu miałeś napisane, że paszport oddaje się przy zgłoszeniu. W praktyce jak to wygląda, nie wiem.

Skoro zgłosiłeś "o duplikat" to jak mam rozumieć, że czekasz na korespondencję, skoro rozpatrzono ją pozytywnie ?. Domniemywam, ze dostałeś pozytywną odpowiedź z Agencji i teraz musisz ją wysłać do producenta kolczyków ( złożyć zamówienie). 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Ja dostarczyłem na drugi dzien po zgłoszeniu padnięcia.

Jechać do Agencji bo trzeba podpis złożyć i wtedy wydadzą  wniosek o duplikat.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łorawiok    43

Nigdzie nie trzeba jechać i składać podpisów. Doczytałem dokładnie.W pierwszym przypadku ogólnie jest napisane tylko że paszport ma zostać oddany. Natomiast jeśli chodzi o duplikat, po rozpatrzeniu pozytywnie, trzeba czekać na korespondencję listowną i po jej otrzymaniu wysłać zamówienie na adres producenta kolczyków.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

A w praktyce to przerabiałeś czy tylko operujesz teorią?

Jeżeli chodzi o padnięcie to chyba zapomnieliście że trzeba dostarczyć zaświadczenie odbioru zwłok które wystawia firma utylizująca i w ARiMR muszą to skserować.

Moim zdaniem przez ten portal to tylko mozna zgłaszać a jak coś odebrać to już osobiście bynajmniej ja nie zaznaczam odbiór osobisty bo chyba bym się nie doczekał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, martin0000 napisał:

trzeba dostarczyć zaświadczenie odbioru zwłok które wystawia firma utylizująca i w ARiMR muszą to skserować.

Czy Ty na pewno wiesz o czym piszesz ? Absolutnie tego nie wymagali . Zgłoszenie i tyle ./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łorawiok    43

Padnięcia nie przerabiałem, ale czytałem instrukcję i jest tak jak mówisz... dużo zachodu z tym. Natomiast wniosek o duplikat składasz przez IRZ, lub na druku i wysyłasz pocztą. Agencja przesyła Ci  numery duplikatu i które wysyłasz z kolei do producenta kolczyków. Procedura taka sama, jak przy zamawianiu puli kolczyków. Przerabiałem to. 

Doczekałbyś się, chyba że śpieszno.

Zgłoszenie padnięcia bydła, owie lub kóz - Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Zamościu - e-bip.org.pl.html

6 minut temu, zetorki12 napisał:

Czy Ty na pewno wiesz o czym piszesz ? Absolutnie tego nie wymagali . Zgłoszenie i tyle ./

Musisz mieć zaświadczenie odbioru, bo inaczej nie wyrejestrują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

To właśnie widać kto nie wie oczym pisze bo jest tak jak mówi kolega łorawiok. 

Ja raz czekałem kilka dni jak zaznaczyłem przy odbiorze paszportów to wkoncu sam pojechałem odebrac, no ale jak mówisz że wysylaja numery duplikatow albo o przydzielonie puli kolczyków to jeszcze raz spróbuję  i cierpliwie poczekam 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łorawiok    43

Z paszportami to inna sprawa. Trzeba zrobić przelew i przesłać kwit do Agencji. W przypadku kolczyków, możesz cierpliwie czekać. Nawet w  przypadku kontroli patrzą, czy zgłosiłeś, a nie to czy kolczyki już założone.

Edytowano przez łorawiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16860

najlepsze jest to, ze wiele rzeczy zalatwisz przez irz lub przez maila, ale osobiscie musisz pojechac odebrac. paranoja. w srode chcialem wziac liczbe sztuk do maxN i owszem mozna na maila, ale trzeba osobiscie zlozyc podanie. to jak ta telefoniczna rezerwacja biletow kabaretu KMN. ps do autora: padniecie cielaka trzeba zglosic powiatowemu wetowi chocby przez telefon w ciagu 24h teoretycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

Byłem dzisiaj i oddałem paszport padłego cielaka. 

Wniosek o duplikat kolczyków musiałem odebrać osobiście po potwierdzeniu pozytywnym, jeśli chciałbym żeby mi wyslali pocztą to musiałbym do nich zadzwonić, szkoda że to nie jest opisane podczas zgłoszeń w IRZ

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zamawiał ktoś paszport dla bydła przez portal IRZ plus?. Chodzi o późniejsze wysłanie go pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Lepiej kliknij odbiór osobisty i odbierz przy okazji, ja pojawiam się w agencji raz na dwa miesiące i odbieram hurtowo paszporty z tego okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Strasznie mi nie po drodze i trochę za daleko. Hurtowy odbiór nie wchodzi w grę, bo mam  tylko 4 krowy, rodzą cielęta w różnych odstępach czasowych, które odsprzedaje po miesiącu. Tak bym zrobił przelew na 9,13 zł za wysłanie, tylko chciałbym wiedzieć  jak to wygląda w praktyce. W instrukcji jest mowa o złożeniu papierowego oświadczenia, wysłaniu potwierdzenia przelewu e-mailem.

Nikt na AF tego nie praktykował??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

z Tego co pamiętam to w agencji pani mówiła żeby do nich zadzwonić po zgłoszeniu internetowo, że chcesz żeby Ci wysłali pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CCCP    10

Działa u was IRZ plus?, bo ładuje i ładuje od kilu dni... a komunikatu nie ma o niedostępności systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek54321    23

mam do agencji ok 55km i jest trochę problem żeby po paszport jechać wiec korzystam z dostarczenia droga pocztowa. robie to tak po zgłoszeniu puli nr. daję tą kartkę w agencji i mówię że chce aby te paszporty dostarczyć droga pocztowa i babeczka wklepuje w komp i wystarczy opłacić w kasie agencji. to kosztuje 7 zł za 1 paszport. dostarczają priorytetem w ciągu 24 h.  jak mam jechać 55km w jedna stronę to po co się męczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Panowie i Panie jak to jest teraz z rejestracją cielaków przez IRZ. Za przysłanie tego paszportu trzeba robić przelew i wysyłać potwierdzenie czy u listonosza się płaci. Bo coś się teraz zmieniło przez koronawirus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6900

Zadzwoń do BP i dogadasz się bo podobno co biuro to inny świat. Jedni wysyłają każdy paszport w oddzielnej kopercie po 7zł wysyłka, inni wysyłają grupowo za pobraniem a inni chcą z góry kasę za przelew.

Ja na razie nie odbieram. U nich nie zginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenga    0

Po aktualizacji sposoby utrzymania zwierząt wyskoczył komunikat, że wniosek wymaga manualnego zatwierdzenia. Błędów nie ma. Wszystko jest ok czy trzeba coś poprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj