News
MariuszKlim

Portal IRZ plus "zgłoszenia"

Polecane posty

MariuszKlim    17

Cześć

Ktoś wie ile czasu po zgłoszeniu online padnięcie cielaka jest na dostarczenie paszportu?

I zgłosiłem o duplikat kolczyków dla bydła, mam czekać na korespondencję czy jechać do agencji? 

Wszystkie zgłoszenia rozpatrzono pozytywnie

łorawiok    42

Na formularzu miałeś napisane, że paszport oddaje się przy zgłoszeniu. W praktyce jak to wygląda, nie wiem.

Skoro zgłosiłeś "o duplikat" to jak mam rozumieć, że czekasz na korespondencję, skoro rozpatrzono ją pozytywnie ?. Domniemywam, ze dostałeś pozytywną odpowiedź z Agencji i teraz musisz ją wysłać do producenta kolczyków ( złożyć zamówienie). 

• Like 1

martin0000    40

Ja dostarczyłem na drugi dzien po zgłoszeniu padnięcia.

Jechać do Agencji bo trzeba podpis złożyć i wtedy wydadzą  wniosek o duplikat.

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

łorawiok    42

Nigdzie nie trzeba jechać i składać podpisów. Doczytałem dokładnie.W pierwszym przypadku ogólnie jest napisane tylko że paszport ma zostać oddany. Natomiast jeśli chodzi o duplikat, po rozpatrzeniu pozytywnie, trzeba czekać na korespondencję listowną i po jej otrzymaniu wysłać zamówienie na adres producenta kolczyków.

• Like 1

martin0000    40

A w praktyce to przerabiałeś czy tylko operujesz teorią?

Jeżeli chodzi o padnięcie to chyba zapomnieliście że trzeba dostarczyć zaświadczenie odbioru zwłok które wystawia firma utylizująca i w ARiMR muszą to skserować.

Moim zdaniem przez ten portal to tylko mozna zgłaszać a jak coś odebrać to już osobiście bynajmniej ja nie zaznaczam odbiór osobisty bo chyba bym się nie doczekał.

Gość   
Gość
1 minutę temu, martin0000 napisał:

trzeba dostarczyć zaświadczenie odbioru zwłok które wystawia firma utylizująca i w ARiMR muszą to skserować.

Czy Ty na pewno wiesz o czym piszesz ? Absolutnie tego nie wymagali . Zgłoszenie i tyle ./

łorawiok    42

Padnięcia nie przerabiałem, ale czytałem instrukcję i jest tak jak mówisz... dużo zachodu z tym. Natomiast wniosek o duplikat składasz przez IRZ, lub na druku i wysyłasz pocztą. Agencja przesyła Ci  numery duplikatu i które wysyłasz z kolei do producenta kolczyków. Procedura taka sama, jak przy zamawianiu puli kolczyków. Przerabiałem to. 

Doczekałbyś się, chyba że śpieszno.

Zgłoszenie padnięcia bydła, owie lub kóz - Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Zamościu - e-bip.org.pl.html

6 minut temu, zetorki12 napisał:

Czy Ty na pewno wiesz o czym piszesz ? Absolutnie tego nie wymagali . Zgłoszenie i tyle ./

Musisz mieć zaświadczenie odbioru, bo inaczej nie wyrejestrują.

martin0000    40

To właśnie widać kto nie wie oczym pisze bo jest tak jak mówi kolega łorawiok. 

Ja raz czekałem kilka dni jak zaznaczyłem przy odbiorze paszportów to wkoncu sam pojechałem odebrac, no ale jak mówisz że wysylaja numery duplikatow albo o przydzielonie puli kolczyków to jeszcze raz spróbuję  i cierpliwie poczekam 😉

łorawiok    42

Z paszportami to inna sprawa. Trzeba zrobić przelew i przesłać kwit do Agencji. W przypadku kolczyków, możesz cierpliwie czekać. Nawet w  przypadku kontroli patrzą, czy zgłosiłeś, a nie to czy kolczyki już założone.

Edytowano przez łorawiok

Bananek    3500

najlepsze jest to, ze wiele rzeczy zalatwisz przez irz lub przez maila, ale osobiscie musisz pojechac odebrac. paranoja. w srode chcialem wziac liczbe sztuk do maxN i owszem mozna na maila, ale trzeba osobiscie zlozyc podanie. to jak ta telefoniczna rezerwacja biletow kabaretu KMN. ps do autora: padniecie cielaka trzeba zglosic powiatowemu wetowi chocby przez telefon w ciagu 24h teoretycznie.

MariuszKlim    17

Byłem dzisiaj i oddałem paszport padłego cielaka. 

Wniosek o duplikat kolczyków musiałem odebrać osobiście po potwierdzeniu pozytywnym, jeśli chciałbym żeby mi wyslali pocztą to musiałbym do nich zadzwonić, szkoda że to nie jest opisane podczas zgłoszeń w IRZ

• Like 1

Gość   
Gość

Zamawiał ktoś paszport dla bydła przez portal IRZ plus?. Chodzi o późniejsze wysłanie go pocztą.

PATr    405

Lepiej kliknij odbiór osobisty i odbierz przy okazji, ja pojawiam się w agencji raz na dwa miesiące i odbieram hurtowo paszporty z tego okresu

Gość   
Gość

Strasznie mi nie po drodze i trochę za daleko. Hurtowy odbiór nie wchodzi w grę, bo mam  tylko 4 krowy, rodzą cielęta w różnych odstępach czasowych, które odsprzedaje po miesiącu. Tak bym zrobił przelew na 9,13 zł za wysłanie, tylko chciałbym wiedzieć  jak to wygląda w praktyce. W instrukcji jest mowa o złożeniu papierowego oświadczenia, wysłaniu potwierdzenia przelewu e-mailem.

Nikt na AF tego nie praktykował??

MariuszKlim    17

z Tego co pamiętam to w agencji pani mówiła żeby do nich zadzwonić po zgłoszeniu internetowo, że chcesz żeby Ci wysłali pocztą.

CCCP    10

Działa u was IRZ plus?, bo ładuje i ładuje od kilu dni... a komunikatu nie ma o niedostępności systemu.

Janek54321    6

mam do agencji ok 55km i jest trochę problem żeby po paszport jechać wiec korzystam z dostarczenia droga pocztowa. robie to tak po zgłoszeniu puli nr. daję tą kartkę w agencji i mówię że chce aby te paszporty dostarczyć droga pocztowa i babeczka wklepuje w komp i wystarczy opłacić w kasie agencji. to kosztuje 7 zł za 1 paszport. dostarczają priorytetem w ciągu 24 h.  jak mam jechać 55km w jedna stronę to po co się męczyć. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez przezuwaczka
      Od miesiąca bawię się SOLem i nawet mi się to podoba. Prosiłabym o opinie i pomysły, jak go w największym stopniu wykorzystać. 
      Program jest darmowy dla stad pod oceną. Reszta musi płacić ponad 200 zl rocznie.
      Jak dla mnie fajne narzędzie. Największa korzyść, dla której warto zalogować się raz do roku, to gotowy rejestr bydła do agencji. Jedno kliknięcie i ściąga się w pdf-ie. Ponieważ cała zabawa jest w uzupełnianiu zdarzeń, planowaniu prac itp, więc wymaga zaangażowania i poświęcenia czasu. Co ciekawego odkryłam, napiszę jeszcze. Proszę każdego o to samo.

• Przez Rafaell31
      Witam, czy ktoś wie gdzie znajduje się w podlaskim diler josera lub blattina bo jestem zainteresowany zakupem pasz, dodam że jestem z okolic Suwałk. Pozdrawiam 
    • Przez Paula98r
      Dzień dobry,
      Mam pytanie odnośnie aplikacji Stany cc - aplikacja która umożliwia sporządzić obroty stada na podstawie danych z ARiMR. Można go pobrać na stronie cdr w Brinowie. Wszystko ładnie pięknie, ale...
      Mam pobrany program, wypakowany no i... Trzeba do folderu dane wkleić plik ze stanem zwierząt i moje pytanie czy faktycznie trzeba iść do Powiatowego Biura ARiMR  czy wystarczy jak  z zakładki zdarzenia bydło/owce/kozy kliknę eksportuj do CSV? Bo wydaje mi się że ta możliwość agencja wprowadziła później niż powstał ten program.
      Bo jak tak robię to w ogóle nie chce mi się otworzyć ten program.  
    • Przez RolnikPL1214
      Witam gdzie sprzedajecie opasy LM czystej rasy woj. wielkopolskie 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj