Gość

Sipma PS1221 Farma Plus -Regulacja owijania siatką

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam wszystkich. Panowie poradzcie coś proszę na tę prasę bo nie mam na nią głowy. Ciągle mam problem z owijaniem siatką. Mam sterowanie elektryczne w niej. Ściąga mi siatkę do środka a gdy minimalnie tylko chce podciągnąć hamulec to w ogóle nie chce podać siatki...Gdy na sterowniku włączam owijanie to siatką nie chce się ruszyć a nóż opada i trzeba co chwila pociągać go z powrotem

IMG_20190620_115001782.jpg

IMG_20190620_114910457.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekFT675DT    11

Witam

Może coś jest nie tak z hamulcem siatki, przy podawaniu nie powinno hamować siatki dopiero jak bela złapie hamulec powinien się załączyć, może wystarczy tylko podciągnąć linkę która luzuje hamulec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, radekFT675DT napisał:

Witam

Może coś jest nie tak z hamulcem siatki, przy podawaniu nie powinno hamować siatki dopiero jak bela złapie hamulec powinien się załączyć, może wystarczy tylko podciągnąć linkę która luzuje hamulec.

Próbowałem już wszystkiego z tą regulacją i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekFT675DT    11

A gdy Ci nie chce podać siatki to te dwa wałki metalowy i gumowy kręcą się? Jeśli tak to musi coś nie tak być z tym hamulcem, pewnie nie dają rady pociągnąć siatki. Jeszcze jak byś otwarł klapę i zdjęcie zrobił co to ciągnie za tą linkę, bo ja mam sipmę 1312 i nie wiem czy przy tej jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael31    36

Ogólnie z tego co zauważyłem u siebie to prasa za mało siatki podaje w balota i jak masz mocni ustawiony hamulec to możr jej nie pobrać do komory, polecam pi wyrzuceniu balota gdy klapa jest w podniesiona do góry podać sterownikiem około 10cm siatki i zamknąć klapę wtedy przy pełnym balocie gdy będziesz podawać siatkę powinno ją bez problemu podać do owijania balota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
54 minuty temu, radekFT675DT napisał:

A gdy Ci nie chce podać siatki to te dwa wałki metalowy i gumowy kręcą się? Jeśli tak to musi coś nie tak być z tym hamulcem, pewnie nie dają rady pociągnąć siatki. Jeszcze jak byś otwarł klapę i zdjęcie zrobił co to ciągnie za tą linkę, bo ja mam sipmę 1312 i nie wiem czy przy tej jest tak samo.

Nie kręcą się. Tak jakby nie miała siły pociągnąć siatki wcale. A może to coś z tym paskiem klinowym powinien być bardziej naciągnięty. Mam ją 4 lata i nigdy nie ruszałem tego paska. Ale wątpię bo on ma chyba jakieś inne zadanie

IMG_20190620_142827021.jpg

IMG_20190620_143714739.jpg

IMG_20190620_143000672.jpg

IMG_20190620_142939631.jpg

16 minut temu, michael31 napisał:

Ogólnie z tego co zauważyłem u siebie to prasa za mało siatki podaje w balota i jak masz mocni ustawiony hamulec to możr jej nie pobrać do komory, polecam pi wyrzuceniu balota gdy klapa jest w podniesiona do góry podać sterownikiem około 10cm siatki i zamknąć klapę wtedy przy pełnym balocie gdy będziesz podawać siatkę powinno ją bez problemu podać do owijania balota

A wtedy silniczek nie uruchomi tego mechanizmu do owijania i nóż nie opadnie? I wydaje mi się że hamulec wtedy też trzyma przy podniesione klapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael31    36

Przy podniesionej klapie hamulec nie trzyma a nóż jest cofnięty i nie uruchomi mechanizmu do podawania siatki, ponieważ ten mechanizm którym ustawiasz ilość owinięć siatki jest w powietrzu i bez problemu możesz podać trochę siatki Możesz pokazać jeszcze zdjęcie jak masz założoną siatkę bo wydaje mi się że jest ona źle przełożona. Załóż ją tak jak jest na schemacie na naklejce w praie bo tak jak ty masz ona ciężko idzie, też kiedyś założyłem tak jak ty masz i nie chciała podawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, michael31 napisał:

Przy podniesionej klapie hamulec nie trzyma a nóż jest cofnięty i nie uruchomi mechanizmu do podawania siatki, ponieważ ten mechanizm którym ustawiasz ilość owinięć siatki jest w powietrzu i bez problemu możesz podać trochę siatki Możesz pokazać jeszcze zdjęcie jak masz założoną siatkę bo wydaje mi się że jest ona źle przełożona. Załóż ją tak jak jest na schemacie na naklejce w praie bo tak jak ty masz ona ciężko idzie, też kiedyś założyłem tak jak ty masz i nie chciała podawać

I co Ty na to?Jak to ma być Twoim zdaniem?

IMG_20190620_175531687.jpg

IMG_20190620_175450643.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Źle masz założoną siatkę, przez to ciężko idzie. Siatka idzie bezpośrednio z rolki na ten pręt srebrny i pomiędzy walce podające. Możliwe, że przez to jak masz tak założoną siatkę sprzęgło dostało po tyłku i już nie ciągnie z odpowiednią siłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael31    36

Dokładnie tak jak kolega wyżej pisze siatka jest źle założona na prasie masz scgemat jak powinna być założona i tak załóż że z rolki siatka idzie bezpośrednio na pręt rozprowadzający a dalej na wałki podające siatkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, michael31 napisał:

Dokładnie tak jak kolega wyżej pisze siatka jest źle założona na prasie masz scgemat jak powinna być założona i tak załóż że z rolki siatka idzie bezpośrednio na pręt rozprowadzający a dalej na wałki podające siatkę

Ale tak z serwisu też zakładali. Ten schemat to jest do tych starszych modeli chyba a ja mam niby ten nowy model

29 minut temu, Piotr6991z napisał:

Źle masz założoną siatkę, przez to ciężko idzie. Siatka idzie bezpośrednio z rolki na ten pręt srebrny i pomiędzy walce podające. Możliwe, że przez to jak masz tak założoną siatkę sprzęgło dostało po tyłku i już nie ciągnie z odpowiednią siłą.

Z serwisu tak zakładali też. Jeśli można zróbcie zdjęcie u siebie prosiłbym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Załóż tak jak piszemy i będzie tak jak powinno być według schematu.  Prasowałem podobną prasą 2 lata dokładnie to sipma faster 1213, serwisant sam nie wiedział jak to wszystko ustawić i założyć. Więc nie wspominam miło współpracy z serwisem ani pracy tą prasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Piotr6991z napisał:

Załóż tak jak piszemy i będzie tak jak powinno być według schematu.  Prasowałem podobną prasą 2 lata dokładnie to sipma faster 1213, serwisant sam nie wiedział jak to wszystko ustawić i założyć. Więc nie wspominam miło współpracy z serwisem ani pracy tą prasa.

To 4 lata jeździłem z źle założoną siatką przez tego serwisanta jeśli macie rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Ciekawe czy sprzęgło działa tak jak powinno. Możliwe, że tarczka się podjechała i będzie się ślizgać. Wtedy to nawet na odhamowanej rolce z siatką może mieć problem z podaniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem u siebie zębatke ta gdzie jest ten cienki łańcuszek od podawania siatki na większą i wtedy są większe obroty i wiecej siatki podaję i żadko zdarza się że nie łapie siatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koksu20    0

pobaw się z ustawieniem elektromagnesu,między elektromagnesem a tarczką są takie cieńkie podkładki możesz jedną wyjąc i troche mocniej dokręcić elektromagnes,ale nie za mocno bo bedzie cały czas siatke podawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pprzemek86    0

Kolego pomin ta piersza rolke pod siatka co jest. To moze pomoc ja w 1211plus tak zrobilem i pomogli. Sprawdz tez czy linka od hamowania siatki nie jest zapieczona 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 22.06.2019 o 08:54, Pprzemek86 napisał:

Kolego pomin ta piersza rolke pod siatka co jest. To moze pomoc ja w 1211plus tak zrobilem i pomogli. Sprawdz tez czy linka od hamowania siatki nie jest zapieczona 

 

Ok dzięki za radę przyjacielu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik468    2

A jeśli nie pomoże możesz rozebrać to sprzęgło i wyjąć podkładkę jak radzi koksu20. Dziwi mnie że serwisanci tak Ci ją założyli - przecież nalepka na prasie jest... tylko że ktoś się rypnął i (przynajmniej u mnie) ma iść przez .. środek tego tylnego pręta od pojemnika siatki!

Może ktoś mi doradzi - za każdą radę będę wdzięczny. A więc zawór ZP ma hmmm ,za niskie ciśnienie? Tzn po zamknięciu komory dźwignia rozdzielacza nie powraca mi do pozycji neutralnej tylko zostaje na ,,zamykaniu" i słychać wycie w prasie - w poprzedniej wracał. Na początku użytkowania był też problem że wracał do ,,neutrala" zaraz jak klapa zaczęła się otwierać i musiałem ją trzymać (też wycie słyszałem) ale teraz już odskakuje po całkowitym otwarciu - może zawiasy się dotarły i ciśnienie otwierania mniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj