jedrek10001

Strasznie zarosnieta pszenica chwastami

Polecane posty

jedrek10001    0

Witam dziadek spryskal tylko raz pszenice na chwasty byłem wczoraj zobaczyć jak tam to wyglada strasznie jest zachwaszczona pierwszy raz cos takiego widze co można zrobic jeszcze z tymi chwastami 

IMG_20190619_101253.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

A co mu ten roundup pomoże, jak to widać raczej samą miotłe? Miotła do żniw uschnie a po żniwach nie wiem co tej miotle ma ten roundup zrobić...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może ktoś na kiszonkę kupi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael31    36
jedrek10001 napisał:

Witam dziadek spryskal tylko raz pszenice na chwasty byłem wczoraj zobaczyć jak tam to wyglada strasznie jest zachwaszczona pierwszy raz cos takiego widze co można zrobic jeszcze z tymi chwastami 

Ale czego oczekujesz? Że opryskasz jeszcze raz i one wyparują? Trzeba częściej chodzić na pole, czasu było dużo na poprawki teraz już tylko glifosat 2 tygodnie przed zbiorem i słome najlepiej sprzedaj jeżeli w ogóle ktoś to kupi bo to same nasiona chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

hmm. Zawsze jest rozwiązanie ;)

Ściąć niezbyt nisko a słomę rozdrobnić szarpaczem i nie zbierać, podpalić i sporą cześć nasion szlag trafi. Tyle że można spalić okoliczne pola lub czyjeś zabudowania.

Opryski tutaj już nic nie dadzą. Pozostaje przez następne parę lat pryskać od miotły nawet jak jej nie widać (bo ku(@#$o zawsze wyłazi w jarym tak jak i owies głuchy).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Weź nie podpowiadaj ludziom takich rozwiązań. Nie w takie susze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Nikita_Bennet napisał:

hmm. Zawsze jest rozwiązanie ;)

Ściąć niezbyt nisko a słomę rozdrobnić szarpaczem i nie zbierać, podpalić i sporą cześć nasion szlag trafi. Tyle że można spalić okoliczne pola lub czyjeś zabudowania.

Opryski tutaj już nic nie dadzą. Pozostaje przez następne parę lat pryskać od miotły nawet jak jej nie widać (bo ku(@#$o zawsze wyłazi w jarym tak jak i owies głuchy).

Dobry sąsiad i po dopłatach.. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    116

Ja sąsiadowi w takiej fazie pszenicę pryskałem 2 dni temu chwastoxem turbo z tym że u niego pełno samosiewów rzepaku:D:D:D.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj