Gość

Co opłaca się uprawiać na areale 15 ha i czy opłaca się rozwijać takie gospodarstwo

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam mam gospodarstwo 15 ha i mam do zadania 2 pytania 

- co opłaca się uprawiać na areale 15 klasy ziemi od 6 do 3? 

-czy opłaca się rozwijać gospodarstwo? 

Mamy podstawowe maszyny (oprócz Zielonkarskich) 

Nie chodujemy zwierząt 

Za wszelką pomoc dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Uprawiać. Zawsze coś nazbierasz i sprzedasz. Ziemie odrobic i do pracy na etat. Ja tak robię przy areale 30ha tylko gleby słabe 5 klasa w większości. Złożyć na RMG dokupić potrzebnych maszyn jak czegoś brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nic się nie opłaca . Wydzierżaw idiotom , którzy oddają dopłaty i jeszcze dorzucają 1500zł do ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Jeszcze musisz takich znalezc u nas sa duzi to tylko chca kupic zaleznie od klasy i czy maja blisko duzo swojego a w dzierzawy sie nie oplaca im pchac bo ludzie zabieraja po kilku latach a oni musza doprowadzic ziemie do kultury 

Ja mam niewiele wiecej hektarow i mam bydlo opasowe i tuczniki w cyklu zamknietym i jak chce sie robic to zawsze jakis grosz jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tuczniki to już miejscami eksponat muzealny , Bydło ceny idą się jebać ... W formie żartu wcześniej napisałem , ale chyba to nie żart ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Na swojej wsi jestem jako jedyny z tucznikami i 1 gosc co ma pare sztuk dla siebie i cos wiecej to sprzedaje 

U mnie kazdy tak mowi ale ci co maja po 6-10ha to chca sie zabic o dzialke 30 arow bo bedzie wiecej wiec jakos u mnie sporo zyje z gospodarstw ludzi chodz wielu dorabia na czarno

A z drugiej strony moj sasiad ma 7ha same zboze i chodzi do pracy to nigdy nie dopilnuje terminow siewu oprysku bo nie ma czasu praca dojazdy rodzina a ciagnie to bo rodzice zyja ale sam mowi ze nie da sie przy jego pracy laczyc tego idealnie by wszystko robic jak trzeba ale tez inni co pracuja i rodzice nie pomagaja ttosie nie moga wyrobic

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

z truskawkami juz się skończyło dobre czasy , wszędzie nasadzone. teraz juz skupy biorą za bezcen.  na truskawki trzeba mieć trochę wiedzy, a nie jak niektórzy nie odróżniają podstawowych chorób. 

15 ha to sporo.  ja bym na twoim miejscu poszedł w warzywa i jakieś owocowe. mieć kilka gatunków zawsze któregoś roku coś zapłaci.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

jak dla Ciebie po 4zl za kg to za bezcen to ile ty bys chcial warzywa na 4-6klasie to troche slabo to widze z truskawkami jest tylko problem z ludzmi do zbierania


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969
13 godzin temu, zetorki12 napisał:

Nic się nie opłaca . Wydzierżaw idiotom , którzy oddają dopłaty i jeszcze dorzucają 1500zł do ha .

jak takich znajdzie to by był dla niego najlepszy  biznes bo 500 zł dopłat + 170zł ONW + 1500 zł czynszu to masz 32550 zł co rok bez roboty,  bez patrzenia w niebo, bez ponoszenia kosztów na patologicznie drogie nawozy, opryski i paliwo, o cenie maszyn nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Jak znajdzie dobrą robote to spokojnie to obsieje. Trochę doplat trochę plonu + wyplata i da się żyć. Warzywa czy owoce to nie takie proste zacząć od zera. Druga sprawa brak ludzi i niepewność zbytu.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

wojtal24. ja akurat sprzedaje po 6 zl kg i po 2.5 na skup.  na skup oddaje tylko co musze cena nawet możliwa. ale czekać roku skupy nie będą wcale brały bo cena rekomendowana.  w tym roku mróz, susza potem opady przez co gniły. wiec produkcja ograniczona.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, cinek1808 napisał:

sprzedaje po 6 zl kg

Gdzie takie ceny ? Fantazja zbytnio Cię nie poniosła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

w warszawie na bazarku mam miejscowke. handlarzom do hurtu sprzedaje po 10 łubianka a oni po 8 zl kg sprzedają.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Powiem ci jedno jak uczysz się albo masz już magistra czy średnie to nie pchaj się w to gówno, jak nie musisz na siłę a ucz się i szukaj pracy albo jakiś interes rozkręć, byle nie gospodarstwo. Zarobisz więcej zdrowia stracisz mniej, będzie i urlop i czas dla ciebie i rodziny. A na roli będziesz tylko inwestował i nie spał po nocach bo trzeba coś powiększysz,postawić, przerobić, kupić, padło, zachorowało, zasuszyło czy zalało. Jak nie masz jeszcze do tego nikogo do pomocy co jest operatorem maszyn też to leżysz. UE dąży do zniszczenia gospodarstw rodzinnych i zdrowej żywności i dąży do tego by kołchozy potężne były i będziesz na swoim niewolnikiem, że nawet nie będziesz miał czasu na potrzeby natury. A jak zmuszony jesteś brać ten garb na plecy to zobacz co można sprzedawać u was blisko i w to wejdź. Może warzywa na bazar namioty postaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj