yacenty

Jaki przewód do podłączenia ledów w oprsykiwaczu

Polecane posty

yacenty    3883

Hejka,

Kupiłem takie lampki LED niebieskie - 9W - do podłaczeczenia na belce opryskwiacza. https://www.grene.pl/lampa-robocza-led-belki-opryskiwacza-9w-1000-lm.html

Jaki przewód potrzebuję aby to podpiąć do ciągnika 3 pinowym wtykiem? 2x1? czy mniejszy?
Do tego chciałbym jeszcze założyć zwykłe ledy ok 30w aby oświetlić obszar z tyłu opryskiwacza.

Polećcie jeszcze jakiś wyłącznik, który umieszcze na przewodzie w kabinie, aby jednym pstryczkiem włączyć lampki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

z obliczeń na szybko 9W z instalacji 12V ----> 1A

30W/12 ----> 3A

razem 4A, 1mm2 spokojnie starczy, o pstryczkach niech się ktoś wypowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

a nie lepiej pod gniazdo 7 pionowe pod pin z pozycji bo przecież nie będziesz ich używał bez pozycyjnych świateł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

i co bede wysiadał żeby jakoś je włączyć? zwłaszcza w dwumetrowym rzepaku?
Mam 3 wolne gniazda 3 pinowe w kabinie więc wole je pociągnąć z kabiny i mieć wyłącznik w kabinie i załączać tylko oświetlenie robocze opryskiwacza. na 7 pinowym mam oświetlenie drogowe


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

opcja hardcore - wkładam do gniazda jak potrzebuje. Opcja o której pisze - stryczek na kabel i jak potrzebuje to włączam, jak nie potrzebuje to wyłaczam. przeczytałeś ze mam wolne złącza w KABINIE - czyli pod ręką?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, yacenty napisał:

wyłaczam

wyłączam 🧐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

ja zrobiłem sobie włączanie światełek z takiego przycisku

tam pisze że do 3A na 230VAC wytrzymują, więc na 12V będzie więcej, a z pewnością chcesz mieć osobne ledy i światła robocze, więc potrzebujesz dwa przełaczniki, więc z obciążalnością będzie ok przełączniki umieściłem w pudełku po nożykach do rotacyjnej, mi tam do ciapka to wizualnie pasuje, no ale do JD?

Znalezione obrazy dla zapytania przeÅÄcznik 1-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

a ja założyłem mono sciemniacz radiowy do ledow i włączam sobie pilotem z kabiny ciągnika a sciemniacz mam podpięty pod światła postojowe i wszystko działa jak nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587
37 minut temu, yacenty napisał:

Hejka,

Kupiłem takie lampki LED niebieskie - 9W - do podłaczeczenia na belce opryskwiacza. https://www.grene.pl/lampa-robocza-led-belki-opryskiwacza-9w-1000-lm.html

Jaki przewód potrzebuję aby to podpiąć do ciągnika 3 pinowym wtykiem? 2x1? czy mniejszy?
Do tego chciałbym jeszcze założyć zwykłe ledy ok 30w aby oświetlić obszar z tyłu opryskiwacza.

Polećcie jeszcze jakiś wyłącznik, który umieszcze na przewodzie w kabinie, aby jednym pstryczkiem włączyć lampki

Myślałem ze jesteś gość na poziomie i mam szacun dla ciebie a ty z taki głupi temat zakładasz i zapytanie dziecinne .

Takie instalacji je to mój syn w trzeciej klasie podstawówki lepił .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

I nie musi ale żeby 9W podłączyć to nie potrzebne uprawnienia elektryka do MW .

A kto ci baterie do pilota wkłada.

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
robert1226 napisał:

37 minut temu, yacenty napisał:

Hejka,

Kupiłem takie lampki LED niebieskie - 9W - do podłaczeczenia na belce opryskwiacza. https://www.grene.pl/lampa-robocza-led-belki-opryskiwacza-9w-1000-lm.html

Jaki przewód potrzebuję aby to podpiąć do ciągnika 3 pinowym wtykiem? 2x1? czy mniejszy?
Do tego chciałbym jeszcze założyć zwykłe ledy ok 30w aby oświetlić obszar z tyłu opryskiwacza.

Polećcie jeszcze jakiś wyłącznik, który umieszcze na przewodzie w kabinie, aby jednym pstryczkiem włączyć lampki

Myślałem ze jesteś gość na poziomie i mam szacun dla ciebie a ty z taki głupi temat zakładasz i zapytanie dziecinne .

Takie instalacji je to mój syn w trzeciej klasie podstawówki lepił .

wyślij syna do mnie dorobi do kieszonkowego. nie każdy musi być alfa i omega a niektórzy są po prostu przemadrzali.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

NiE musisz być alfą i omego ale bez przesady.

A co do syna to kiszonkiowego nie dostaje bo jest juz dorosły i dobrze zarabia .

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
To pisze do swojego elektryka

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5392

Myślę że w sklepie Ci doradzą i pokażą różne włączniki do wyboru. A na tył doradzam kiedy 48w, kilka złotych droższe ale widać różnicę


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Jakieś konkretne te 48w?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5392

Ja mam najzwyklejsze za ok 40zł, a mam porównanie bo z tyłu ciągnika są 27w i teraz napewno wolałbym dopłacić kilka złotych i też mieć 48w. Z tym że nie wiem czy zakłócają radio bo radia nie mam w kabinie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753
10 godzin temu, Krzysiek3110 napisał:

ja zrobiłem sobie włączanie światełek z takiego przycisku

tam pisze że do 3A na 230VAC wytrzymują, więc na 12V będzie więcej

Znalezione obrazy dla zapytania przeÅÄcznik 1-0

Mylisz się, 230v to prąd zmienny, a 12v w ciągniki to stały, to całkiem inaczej się liczy. Jeśli ten włącznik wytrzymuje 3A na 230v AC, to na 12v DC upali go pewnie już 2A natężenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Identyczne montowałem w tym roku sąsiadowi. Przewód 2x1,5 mm. 

W środku w kabinie puszka z wyłącznikiem i przekaźnikiem na magnesie (przyczepiane na metalowym błotniku). 

 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Na razie zrobię tylko belkę na ściemniaczu. Jak widzę 48w i dwa ledy, to juz trzeba by było jednak puścić nową instalcję z aku a nie ciągnąć z gniazda 7pin


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek10734
      Wyskakuje błąd 5034 traktor steyr i przekaźnik (won) się wyłącza . Po odpaleniu traktora przekaźnik chodzi 5 sekund a za chwile wyskakuje błąd i się wyłącza . Z błotników tez nie działa 
    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj