Podeszczu

zakładanie pastwiska

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Podeszczu    0

Czy ktoś przerabiał pole na pastwisko ? Ogólnie posiadam 1,5 ha pola, kawałek mokradeł troche czarnoziemu troche lekkiej ziemi i trochę gliny ;/ chciałem na tym polu załozyć pastwisko, jaka trawe byście doradzili i czy wyszłoby fajnie jakbym posiał trawe razem z jeczmięniem zimowym teraz na jesień, na wiosne bym skosił i teraz pytanie czy zakorzeniła by sie na tyle zeby na 2 pokos wypuscic krowki czy lepeij na wiosnę zasiac trawę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim cokolwiek zrobisz pobierz próbkę gleby, żeby wiedzieć jakie pH, chyba że regularnie wapnujesz to pole. Posiej lepiej na jesień będzie lepszy efekt, wtedy 1 pokos bym zebrał, a na drugi już wpuścił krowy. Co do traw to siałbym coś z dsv lub barenbrug np. BG4 Milkway Universal. Na jesień npk ze względu na wolne przemieszczanie fosforu, a wiosną polecałbym saletrosan 30 ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podeszczu    0

a posiac razem z jęczmieniem? i czy są to dobre odmiany na pastwisko bo nie ukrywam nie mam doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podeszczu    0

a jak się sprawują trawy firmy DSV country lepsze są od barebrug ? i inne pytanie nie posiadam siewnika do wsiania trawy wiec musiałbym zamówić jaki siewnik polecacie ? 1 ha niby nie duzo więc i recznie by było ale czy będą wschody dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 14.06.2019 o 13:05, Podeszczu napisał:

a posiac razem z jęczmieniem? i czy są to dobre odmiany na pastwisko bo nie ukrywam nie mam doświadczenia

nie,nie, nie, nie i jeszcze raz nie! niech Pan nie sieje traw z wsiewką zboża - lepiej dać pełną normę wysiewu na pastwisko czyli 50kg/ha, albo też wspomóc się mieszanką życic jak Polska Łąka Standard - westerwoldzkie lub BG-1 - wielokwiatowa. Nie konkurują tak bardzo o wodę, swiatło i składniki pokarmowe :) 

z mieszanek na pastwisko polecam mieszanke z koniczyną białą BG-6 lub bez koniczyny BG-4

https://www.barenbrug.pl/pastewne/produkty/mieszanki-traw-pastewnych/bg-4-milkway-universal.htm

https://www.barenbrug.pl/pastewne/produkty/mieszanki-traw-pastewnych/bg-6-milkway-super.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podeszczu    0

mam zamiar pole przed wsianiem dobrze nagnoić i wtedy zasiałbym powiedzmy BG-6 jakie jeszcze nawozy moga wspomóc ? może wapno tez ? w okolicy dośc duzo każdy pola na łąki przerabia ale bardzo duzo zielska wyskakuje nie wiem jakie nasiona stosują może jeszcze gęściej zasiać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 1.07.2019 o 15:44, Podeszczu napisał:

mam zamiar pole przed wsianiem dobrze nagnoić i wtedy zasiałbym powiedzmy BG-6 jakie jeszcze nawozy moga wspomóc ? może wapno tez ? w okolicy dośc duzo każdy pola na łąki przerabia ale bardzo duzo zielska wyskakuje nie wiem jakie nasiona stosują może jeszcze gęściej zasiać? 

obornik jest super, ale dla młodej siewki mało dostępny więc warto zainwestować w potas (gospodarka wodna i zimotrwałość), odrobina fosforu też wspomoże system korzeniowy a do tego kizeryt plus saletra - na pastwisko z reguły wysiewamy 50kg/ha tak więc ta norma jest ok przy BG-6, najważniejsze to płytko zasiać 1-1,5cm

w razie nadmiaru chwastów zawsze można trochę z chemią wejść opryskiem w miarę bezpiecznym dla trawy i motylka

W razie pytań prosze zadzwonić 662-271-234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

barenberg?....... uff jakoś nie mam do Was szczęścia.  3 uprawy w ostatnim czasie i ciągle biała chorągiewka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 16.01.2020 o 21:24, Troker1979 napisał:

barenberg?....... uff jakoś nie mam do Was szczęścia.  3 uprawy w ostatnim czasie i ciągle biała chorągiewka

to może prościej będzie coś ustalić telefonicznie bądź też przyjechać na gospodarstwo - proszę zadzwonić do przedstawiciela z Pana regionu i spróbujemy wyjaśnić temat ;) 

https://e-barenbrug.pl/kontakt-mapa?map_params[]=4&map_params[]=5&map_params[]=6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj