ma123

Rozbieranie siłownika hedera claas mercator 60

Polecane posty

ma123    1

Witam ciekinie mi siłownik od hederu w claasie mercatorze wyjąłem go no i nie bardzo wiem jak mam go dalej rozebrać wykręciłem dwie śrubki na klucz imbus które znajdują się na cylindrze ale został jeszcze jakiś pierścień z drutu którego widać przez małe podłużne okienko no i nie wiem co dalej z tym zrobic może ktoś z was to kiedys rozbierał i wie 

peewee1984    11

Musisz przekręcić dławnice, to ta część siłownika z której tłoczysko wychodzi. Jak bedziesz nią obracał to trafisz na tekie miejsce gdzie się drut w okienku skończy. Musisz jego końcówkę podwadzić i kręcić dławnicą w taką stronę, żeby ten drut wywijał się na wierzch. Jak wyjdzie już cały to go zdejmij i energicznymi szarpnięciami za tłoczysko powinieneś ściągnąć dławnice. Jak coś to wrzuć fotki to Ci to opisze...

ma123    1

dzięki za odpowiedz znalazlem juz początek tego druta jutro  zobaczę czy to mi wyjdzie 

Wiadomość z agroFakt.pl

peewee1984    11

Jeżeli Dlawnica sie obraca to luz, czasami tak zardzewieje że bez palnika nie ma co podchodzić. Jak będziesz odkręcał tłok od tłoczyska to sprawdz dokładnie czy nie ma jakegoś zabezpieczenia. Zazwyczaj jest blokowany nakrętką samokontrującą, kołkiem na klucz ampulowy, zabezpieczeniem sprężynowym, albo na klej. Przed próbą odkręcenia zdejmij uszczelnienie, czasami zabezpieczenie jest pod nim schowane. Jeżeli nie znajdziesz żadnego zabezpieczenia to pewnie jest klejony, więc żeby klej puścił to trzeba go podgrzać. Przy zdejmowaniu starych uszczelnień uważaj żeby wkrętakiem nie zarysować powierzchni na której są osadzone bo może przeciekać. Jeżeli w dławnicy pod uszczelniaczem TTI będzie jakaś korozja to ją usuń, bo też będzie ciekło. Przy składaniu smaruj obficie smarem lub olejem, łatwiej wchodzą na swoje miejsca, a dławnice dobrze jest wsadzić na smar miedziany, zapobiega zapiekaniu i korozji

ma123    1

Dzięki za wytłumaczenie  tego naszczęście wszystko poszło dobrze nic nie zardzewiało i nie cieknie po złożeniu temat uważam za zamknięty 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ma123
      Witam mam problem z regulacją klepiska nie da się go podnieś wyżej niż 4 dziurkę na skali od góry i tu pytanie czemu to tak cieżko chodzi i czy we wszystkich kombajnach to tak chodzi czy tylko w moim jest tak dodatkowo ktoś kiedys jeszcze dzwignię urwał i jest spawana 
    • Przez BaRtEk7710
      Witam.Mam pytanie odnośnie noży do sieczkarni przy kombaijnie .Czy lepsze są noże ząbkowane czy płaskie .I jakiej firmy są godne polecenia.
    • Przez ma123
      Witam mam problem z częścią klepiska wszyscy mówią na nią że to jest przedłużenie klepiska lub grzebień ale niestety nie znalazłem w internecie ani części ani poprawnej nazwy i tu prośba może ktoś wie jak to się nazwa problem w tym ze u mnie tego wcale nie ma i jest przez to nie dokońca jest wymłócone zboże. znalazłem jakies zdjecie w internecie ale nie wiem czy o to chodzi 
      https://imged.pl/grzebien-przedluzenie-klepiska-claas-5-klawiszy-wytrzasaczy-33974474.html
    • Przez TomaszStach
      Witam. Mam pytanie. Orientuje się ktoś, co to za marka optibelt Rumunia? I jak ma to się do pasów Gates?
    • Przez Jasczakkrzysztof
      Witam kupiłem kombajn New Holland TX30 z 1991r i potrzebuje do niego kosze sitowe górny i dolny i sita. Może ktos posiada taki kombajn na częsci?? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.