aprochota

Zetor forterra wymiana oleju w skrzyni

Polecane posty

aprochota    157
Witam zabieram się za wymianę oleju przekladniowego i mam pytanie czy żeby spuscic olej to odkreca się śrubę w tylnym moście i w zwolnicach to wiem. Ale pod skrzynia biegów też są 2 śruby czy te też?

DarekD    64
Napisano (edytowany)

też odkręć . Jakim olejem Planujesz zalać ?

Edytowano przez DarekD

nowy

Wiadomość z agroFakt.pl

aprochota    157

Agro stou 10 w 30. Do silnika też go stosuje. I naradzie wszystko gra. W skrzyni 1 raz wymieniłem od nowości 12 lat i 3000 godzin. Ale olej był jeszcze w dobrym stanie normalnie przezroczysty

Bartek933    2979

Najpierw wypompuj olej przez gniazdo a resztki dołem

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

heniek36    15

moim skromnym zdaniem to wywierć dziure w najniszym miejscu i wszystko zleci a potem zastrugaj kołka i go zabij a tak na serio masz 3000 godz i takie pytania zadajesz?

aprochota    157

Bo jeszcze w skrzyni nie wymieniłem oleju jak byś dokładnie czytał to byś wiedzial

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pudło
      Witam , mam problemik z cieknącym olejem hydrauliczno-przekładniowym , a mianowicie po wymianie pompy olejowej , filtrów i oleju dosyć mocno "poci się " z pod dekli (pokrywek} filtrów . Podczas wymiany filtrów założyłem nowe oringi na te dekle , ale nie trzymają . Macie jakiś pomysł jak to uszczelnić , skoro oringi nowe a nie uszczelniają?
      Dodam jeszcze że zalałem bardziej rzadkim olejem  niż dotychczas był .
    • Przez Pacias94
      Witam. Czy opony o rozmiarze 380R70 przod 460R 85 sa dobrze dobrane i czy nie bedzie problemu jakiegos z napedem? Prosze o pomoc na pw lub tym temacie.
    • Przez michal009
      Witam. 
      Znalazłem zetora Proximę 85 i mam zamiar go kupić. Tylko, w śród dotychczas oglądanych (ale Proxima Plus) miały takie siłowniki podnośnika jak we Fronterrach (grube). Ten ma 2, ale nieco cieńsze. Jaki może być udźwig podnośnika? Boję się, żeby nie miał 3200 (niby jest tylko w Proximie 65) tylko chociaż 4100, bo w planach talerzówka 2,5 metra z hydro-pakiem. Czy da radę takiemu sprzętowi? Czy w tamtym okresie były różne wersje w podnośnikach w Proximie 85? Traktorpedia podaje, że Proximie 85 były niby tylko 4150 kg. 
    • Przez Daniel0214
      Prosze o napisanie ile ten model zetora spala g na kWh no i ile spala tak wam w poszczególnych pracach litrów paliwa na godz zegarową
    • Przez darus74
      Witam. Zamierzam kupić Zetora serii x540 . Interesuje mnie jak użytkować wzmacniacz momentu (półbiegi) dwuzakresowy i trzyzakresowy. Konkretnie chodzi oto czy przełączanie między zakresami musi odbywać się przy konkretnie dużych obrotach (jak to jest np. w ursusach i zetorach ciężkich ) i czy używać wszystkich zakresów można na wolnych obrotach silnika. Zwracam się o poradę zwłaszcza użytkowników tych modeli. Osobiście posiadam ursusa 904 i instrukcja wspomina o utrzymaniu wysokich obrotów w momencie przełączania na inny zakres. Denerwuje mnie to a nie zawsze pasuje mi zwiększać obroty. Jeszcze jedno czy można używać tych półbiegów non stop czy tylko krótkotrwale jak w wyżej wspomnianych ciężkich ursusach.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.