Rolnik117

Class variant

Polecane posty

Rolnik117    1

Witam stoję przed zakupem prasy class variant 360 z 2013 r jakie mają wady i zalety na co zwrócić uwagę 

Mati100    0

Warto sprawdzić czy pasy nie łączone, podbieracz czy nie wytarty zabardzo, uruchomić posłuchać czy nic nie piszczy, i jeszcze wałek od podawania siatki (taki gumowy) czy przypadkiem nie zawija się na nim siatka. Najlepiej to wypróbować w polu ☺

Rolnik117    1

Właśnie wszytko ładnie, tylko znajomy mówił ze maja te prasy problem z siatka ze siw zawija na Rotor prawda to, jakie waty maja te prasy? 

Wiadomość z agroFakt.pl

Mati100    0

ja mam variant 380 i czasem bela już owinięta siatką zachaczy o rotor ale tylko małe dziurki się robią siatka nie pęka. Co ciekawe nie na każdej beli dzieje się coś takiego, innych wad nie widzę jak narazie.

Rolnik117    1

To właśnie coś jest nie tak jak robi dziury... I właśnie nw xzy ja brać 

Mati100    0

a masz możliwość wjechania w siano czy czegoś innego na testy ?

Rolnik117    1

Tak bym ja brał tylko potem żeby nie stać na polu bo sie siatka zacina, może się ktoś jeacze wypowie? 

tomek9514    5
Napisano (edytowany)

Widzisz cenę innych pras na ogłoszeniach. Porównaj je. Zrobiła trzy belki dobrze to raczej za taką cenę można brać. Chyba że cena jest wygórowana to szukaj spawow na konstrukcji i sprawdź czy łożyska po chwili pracy się nie grzeją. 

Każda prasa używana będzie miała mankament z którym trzeba się liczyć że może wyskoczyć. Nawet do nowej prasy czasem musi przyjeżdżać serwis ale to juz jest w cenie nowki :)

Jak nie piszczy i nie zgrzyta yo brać. Ale pamiętaj żeby od gościa wziąć instrukcje obsługi, katalog części i instrukcje napraw jeśli ma takową. Może Ci du*pe uratować :)

Ew. Zobacz na YouTube jak chodzą te prasy i wzrokowo porównaj czy jest podobnie 

Edytowano przez tomek9514

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KamilWitka
      Witam.Czy użytkuje ktoś prasę  Mascar Corsa 420 L?Mam kilka pytań !!
    • Przez małoroly2018
      dzien dobry. ostatnio wyjechałem prasą w suche siano i miałem problem z rozpoczęciem beli. prasa ma wąski podbieracz 1,4 i koła dogarniajace. w koniczynie i sianokiszonce szło super słomy narazie nie robiłem ale obawiam się że też może być problem z rozpoczęciem beli. poczytałem troche i zamówiłem listwy pokryte gumą na wałek rozpoczynający teraz mam metalowe, ponoć mają trochę pomóc. ponadto wydaje mi się że palce w podbieraku mogłyby być trochę dłuższe, widziałem w ogłoszeniach że są 170 i 190 mm dlaczego jest taka różnica. a czy próbował ktoś zamontować palce z innej prasy np cllas ma identyczne wymiary tylko palce są na końcu podgięte muślę że by lepiej podawały materiał. czy ktoś to już sprawdził ? brakuje mi połowy drutów nad podbieraczem czy mogą one mieć znaczący wpływ na zapychanie się prasy i problemy z rozpoczęciem beli?
    • Przez Rafalk1990
      Witam zepsuł mi się silnik elektryczny przy siłowniku elektrycznym od sznurka  w prasie rivierre 156L nie ma żadnych numerów ani oznaczeń może ktoś już kupował ?
    • Przez MordaxD
      Witam 
      Chciałem się spytać czy nie wie ktoś jak założyćsznurek do tej  prasy Deutz-fahr gp520 sznurek 

• Przez Mateusz320
      Witam posiadam prase arobale 1212 i do niej wałek wom w którym padło mi sprzęgło przeciążeniowe i moje pytanie :czy ta prasa ma wbudowane sprzęgło czy nie? Jesli nie, to jakie sprzeglo przeciążeniowe do niej kupic,  ile nm? 900? 
      Przesyłam tez zdj na którym moim zdaniem jest sprzęgło prasy, i mysle ze nie musze kupowac drogiego sprzegla do wałka 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.