Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Podeszczu    0

Witam

Mam problem na łące chodzi o to że ginie trawa są to łąki torfowe takie jakby gęsta szfama, wełna na początku był to mały placek a teraz rozeszło sie to na pół łąki i sąsiednie łąki tez to mają trawa jest rzadka a jak coś wyrośnie końcówki robia się zółte jakby rdza az niektóre place to juz tylko sam torf odziwo kilometr dalej łąki piękne jakby jakaś zaraza weszła  czy coś, wsialem na wiosne trawa wyrosła ładna zielona a dzisiaj jechałem zobaczyc uschła kiełki około 3 cm zrobiły się brązowe a przepadywało ładnie i często. Spotkał się ktos z takim problemem nie wiem co to moze być i nie wiadomo co robic bo  z łąki nic nie ma

Bycek1234    0

może jest zbyt niska łąka i podmokła? wtedy się lubi pojawiać taka trawa której nic nie chce zjesć. Może braki wapna? albo poprosty ktoś gdzieś kiedyś w okolicy nabył sobie tekiej trawy na swoją łąkę i ta sie dobrze zadomowiła i sieje spustoszenie na innych... wtedy to chyba tylko roundup wchodzi w gre. Przyczyn może być wiele a na sam opis ciężko stwierdzić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Rav3N
      Witam przy okazji pierwszego posta na forum.
      Wymyśliłem sobie na działce trawę z mikrokoniczyną. Poprzednia (kupowałem jako tzw. autostradową) nie dała rady. Pewnie spory wpływ na to miał fakt, że siana była za późno (połowa maja), ale też w nieodpowiedni sposób.
      Po wyrównaniu działki, po prostu rozrzuciłem nasiona pożyczonym siewnikiem i przejechałem walcem. Deszczu się nie doczekałem a działka jest zbyt duża, żeby ją podlewać. Przyszły upały i najpierw miałem wysyp chwastów, a trawa wzeszła tylko w dwóch miejscach - w okolicy stawu i w obniżeniu działki, gdzie kiedyś była łąka. Ona niestety też za długo nie porosła, bo wpadły dziki i przeryły wszystko (działkę w całości mam już ogrodzoną, więc teoretycznie jeden problem z głowy).
      Ziemia na której ma rosnąć trawa to gleba klasy IV - VI, na wierzch której trafił cały urobek z wykopanego stawu. Wszystko było później przeorane i talerzowane. Wielkość do obsiania po odjęciu stawu ~1ha. Działka ma być typowo rekreacyjna, koszona traktorkiem. Załączam kilka zdjęć jak to wygląda na chwilę obecną.

Plan mam taki:
      1. Orka
      2. Talerzowanie
      3. Siew trawy
      4. Bronowanie
      5. Wałowanie
      Co o tym myślicie? Może czegoś nie trzeba robić, a może przydałoby się coś jeszcze?
      Jaką trawę z mikrokoniczyną kupić? Ile powinno jej być na ten hektar? Znalazłem worki 30kg, ale podają wydajność w granicach 40m2/kg. Na forum czytałem, że na 1ha wystarczy około 35-40kg. Wysiewać razem z np. owsem czy bez..?
      Wybaczcie długiego posta i niefachowe określenia. Liczę na Waszą pomoc i wyrozumiałość.
      Pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez zdolnyrolnik
      Witam, zasiałem 27.03.2020 mieszankę zbożowa z lucerną niestety zrobiło się teraz zimno w nocy mróz nawet po -6 w dzień około 7 stopni teraz w nocy ma nie być mrozów podobno a dopiero od niedzieli poprawa pogody ma być naprawdę ciepło i właśnie tu kieruje swoje pytanie czy dla mieszanki zbożowej i lucerny nic się nie stanie? A jeżeli wzejdzie i będą jeszcze pużniej  przymrozki mogą zaszkodzić to dla lucerny? Bardzo proszę o odpowiedź.
    • Przez jedrek10001
      Witam dzierżawie działkę od urzędu miasta a druga od osoby prywatnej z tymi działkami graniczy jedna działka sąsiada który co roku podbiera mi grunt twierdzi że tak jest granica moje pytanie czy urząd Miasta i osoba od której dzierżawie powinny wyznaczyć granice czy to leży po mojej stronie narazie chce zobaczyć jak to wygląda prawnie chodzi mi najbardziej o urząd Miasta proszę o pomoc bo z moich obliczeń z geoportalu wynika że ukradł już 30 metrów w głąb moich działek 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj