Ruletka55

Fendt 514c (98r) - Po zalaniu (zatopieniu)

Polecane posty

Ruletka55    0

Hej, 
Spotkała mnie przykra sytuacja,  traktor zostal zalany

Przechodząc do sedna sprawy, martwi mnie jak podejśc w ogole do uruchomienia tego traktora, co niezbędnego warto zrobić ?
Obecnie ciagnik umyłem dokładnie myjką ciśnieniową, teraz suszy się

Co na pewno zrobie w najbliższym czasie to: 
- postaram się wyszuszyć elektroniczne rzeczy, odsłaniając plastiki, trudno dostepne miejsa sprobuje dosuszyc suszarką
- wymienie olej w skrzyni bo na bagnecie majonez
- wymienie olej w silniku (profilaktycznie)
- wymienie paliwo

O czym powinienem jeszcze pamietac ? Myslalem o wyciagnieciu komputera pokladowego i zaniesc do elektronika zeby poczyscil specjalnymi substancjami


Dzięki za pomoc
 

Edytowano przez Ruletka55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Sprawdź czy woda nie wdarła sie do cylindrów. Najlepiej wykręć wtryskiwacze, czy co tam jest i obróć parę razy wałem. Oleje to oczywistość że do wymiany Z elektronika moga być kłopoty, nikt ci nie powie jak do niej podejść - indywidualna sprawa

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

na słońce go , w środku porozbierac,i niech suszy się z tydzień,ale i tak mogło komputer spalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186

Tylko jak będziesz myl to uważaj na wiązki bo możesz uszkodzić wujo umył myjką 510 i wiązka była do wymiany bo błędy wywalało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruletka55    0

OK dzieki za odpowiedzi. 

Pytanie czy ktos wie gdzie znajduje sie komputer pokladowy ? Chcialbym go wykrecic i zawiezc do serwisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Szyba z ramką drzwiową 4 tyś Korbanek. tylko jako komplet. Jeżeli ramka nie pogięta wyciąć starą szybę wkleić nową. 600 PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruletka55    0

@mirro zgadza się, szyba okolo 600zł, ramka trochę pogięta ale bedzie trzeba sprobowac samodzielnie ja naprostować, tragiczny stan az nie jest. 

Gorzej z dachem, 1300 zł nic taniej nie moge znalexc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Ja rozcinałem i prostowałem bez przykładania do nowej szyby nie ustawi, Czasem lepiej ponadcinać w pokrzywionych miejscach. Ale ramkę co się niej trzymasz przy wsiadaniu musiałem już kupić. Inaczej nie ustawiłbym całości do spawania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruletka55    0

No chyba bede musial sprobowac tak zrobić, probowałem po prostu przeginac ale slabo idzie. Ale Spróbuję tak jak radzisz, ponacinać w przegietych miejscach i zaspawac po ustawieniu. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Wjaki sposób uszkodził się dach i drzwi przy zjeździe do bagna? Ciężko to sobie wyobrazić


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dakota    112

Kompa to susz najlepiej sprężarka nie suszarka, bo suszarka możesz popsuć bardziej


A komp jest z prawej strony w kabinie, zdejmiesz osłony to zauważysz, bo i tak musisz zdjąć wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruletka55    0

@Krzysztof81 była zapięta przyczepa objętościówka,  traktor wpadł w bagno a przyczepa została na górze i po prostu tył traktora na tyle się zapadł, że góra objętościowki zaczepiła za dach który połamała dość mocno. Natomiast drzwi rozwaliły się, bo były otwarte i jak sprzet wjezdzał w bagno to zaczepilo za drzewa i gałęzie. 

@dakota, komputer znalazłem i naszczęście jest suchy. Komputer znajdował się w aluminiowej skrzynce szczelnie zamknięty (z uszczelką), więc to jest mega pocieszające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

przekrecałeś ręcznie wałem korbowym? Żeby nie było niespodzianki jak u mnie w MTZ. Jedna tuleja zardzewiała.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7971

jak silnik nie pracował a wlot powietrza gdzieś przy dachu to wody nie powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruletka55    0

Jeszcze tego nie robiłem, ale słuszna uwaga będę musiał to zrobić.  W jaki sposób najlepiej zaobserwwowac czy jest ok (w ktorym miejscu) ?
Druga sprawa zastanawiam sie jak olej wymienić w skrzyni (bo jest biała bujza) spuścić i niech sobie schnie ? Nie mam pojęcia jak to skutecznie przeczyścić

@Uziu92 tak, wlot powietrza przy dachu, ale może dostało się jakoś przez odmę ? komin ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7971

jak były pod wodą to mogło, wtryski do wyjecia i tak. A skrzynie to zalać olejem, pojeździć i znów olej zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521

woda mogła przedostać się pomiędzy tłokiem a tuleją jeśli woda sięgała powyżej głowic nawet jeśli wlot powietrza i wylot z komina nad wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
    • Przez rafalfalk1
      pacjent to fendt 610 ls z 81roku.jak wyjąć wałek rozrządu? 
    • Przez szefek112
      Witam, szukam nowego ciągnika max 145 km ponieważ na tyle wyliczono maksymalną moc ciągnika względem moich ha.. ciągnik na modernizację. Chcę aby miał 6 cylindrów. Na początku myślałem, że nie mam dużego wyboru. Dealerzy, handlowcy różnie podają moc ciągników... moc maksymalna, moc znamionowa, moc wg iso itp. ale dowiedziałem się, że mnie interesuje moc znamionowa ciągnika więc poszperałem trochę i wg broszur na stronie producentów, o mocy znamionowej do 145km jest jednak kilka modeli szóstek a mianowicie :
      John deere 6145R - 145km
      Class Arion 610 - 135 km
      Case Puma 140x - 140 km
      Case Maxxum 145/150 - 145 km
      New Holland t7.175 - 140 km
      New Holland t6.160 - 135 km  /  New Holland t6.180 - 145 km
      Steyr 6145 Profi - 145 km
       
      Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić ale tak właśnie wyczytałem z broszur. 
      Proszę o opinie, informacje, zalety, wady i wasze rady  
       
      Ciągnik miałby pracować na 40h gospodarstwie w pługu 4 obrotówce, 3m agregacie talerzowym i zestawie uprawowo siewnym, przyczepy. W przyszłości możliwe, że będzie dołożony tur. Moje pytanie też jest takie w jakim wyposażeniu warto wybrać taki ciągnik, czy miękka oś i kabina zdadzą u mnie egzamin czy raczej nie oraz jaką przekładnie wybrać ? 
      z góry dziękuje 
       
      ps. czy orientuje się ktoś jaką moc znamionową ma Deutz 6155 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj