Konrad2277

Oględziny kombajnów przez Agrofotowiczów

Polecane posty

Gość   
Gość

Janekrolnik może ten twój znajomy to jednak chce sprzedać tą laverdę i to może ona: http://olx.pl/oferta/new-holland-l524-laverda-3600-4-2-czujnik-strat-ziarna-CID757-ID4Ig1b.html#8217886840

 

A może ten znajomy to ty sam. Nie no niezła kryptoreklama, te twoje pszczółki tak się sprzedają jak świeże bułeczki że aż musisz się podszywać pod rolnika na forum. A ponoć na zachodzie robiły za oczko w głowie poprzedniego posiadacza, tak je picował i co teraz nimi zainteresowania nie ma?

 

Takimi działaniami to na pewno zdobędziesz klientów, jak tak się ukrywasz to ja od razu bym podejrzewał że coś kręcisz i np. chcesz bubel wcisnąć.

 

Byliśmy w brzezinach koło morawicy; ma dużo kombajnów, doradzi, miły facet, kolega poleca laverdę... Aj ludzie czy wy naprawdę jesteście tak tępi i myślicie że nie idzie wyłapać szemranych zamiarów w takich opowiastkach z tyloma faktami a nawet adresami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekrolnik    0

Sluchaj ja mam bisko do tego goscia i czasem jezdze  do niego bo on czesto przywozi maszyny bo ma swoje tiry, dobrze wiesz ze za dobry sprzet trzeba zaplacic. Ma i tansze i drozsze , Czasem jeszcze maszyna jest na samochodze nie zdieta.  Wozi to 3 samochodami i czasem w niedziele jest nie rozladowany jeszcze ale przywozi sprzety ładne,bo np heder nie jest powycierany . Ja tam wole sprzęt sprowadzany bo jak wyciągniesz miarke oleju to bardzo często olej żólty i kartka ze np mobil 10w40 ,to napewno nie jest superol czarny jak smoła , wiesz to zalezy na co kogo stac. Nie wnikam ile poplacil ale byłem tez u kilku prywatnych ludzi . Sluchaj u nas kazdy goni po zarobkach , nie oszukuj sie , i maszyna dostaje ognia , unas jest inna kultura kazdy w zniwa patrzy zeby jak najwiecej zarobic. Sam wiesz ze jak sie nic nie rypie to kosisz do upadłego bo to tylko pare dni , jak nieskoszisz to skosi ktos inny . Ja kupie cos u niego bo wole dolozyc jesli maszyna jest tego warta , wiesz ze czasem maszyny sa takie same tylko z nazwy i tylko z nazwy i modelu a sa to 2 ruzne maszyny i w tedy ceny sa inne 

 

Sluchaj w niemczech mam znajomego wiesz ze  do komisów niemieckich trafiaja auta ktore byly w polsce , gdzie je pomalowali cofneli licznik , nasi rodacy jada po auto do niemiec bo tam jest orginał ale na lore wezmiesz kilka nascie nieraz aut , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co ty bredzisz? Jeśli jedziesz do szwabów po auto a kupujesz u ciapatego, ruska lub polaka, no to powodzenia ci życzę i krzyżyk na drogę.

 

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekrolnik    0

Janekrolnik może ten twój znajomy to jednak chce sprzedać tą laverdę i to może ona: http://olx.pl/oferta/new-holland-l524-laverda-3600-4-2-czujnik-strat-ziarna-CID757-ID4Ig1b.html#8217886840

 

A może ten znajomy to ty sam. Nie no niezła kryptoreklama, te twoje pszczółki tak się sprzedają jak świeże bułeczki że aż musisz się podszywać pod rolnika na forum. A ponoć na zachodzie robiły za oczko w głowie poprzedniego posiadacza, tak je picował i co teraz nimi zainteresowania nie ma?

 

Takimi działaniami to na pewno zdobędziesz klientów, jak tak się ukrywasz to ja od razu bym podejrzewał że coś kręcisz i np. chcesz bubel wcisnąć.

 

Byliśmy w brzezinach koło morawicy; ma dużo kombajnów, doradzi, miły facet, kolega poleca laverdę... Aj ludzie czy wy naprawdę jesteście tak tępi i myślicie że nie idzie wyłapać szemranych zamiarów w takich opowiastkach z tyloma faktami a nawet adresami?

 

Sluchaj kto chce sprzedac kombajn ja nie wyszukuje linkow i nie publikuje ich na forum jak zrobiłes to Ty , bo masz kombajn dosprzedania . Przejrzyj sobie cale forum ile powstawiali linkow do ogloszen czy stron 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie, ja mam kombajn do sprzedania i mówię to jawnie a nie rżnę greka że to kombajn sąsiada który dba o maszyny lepiej niż o żonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekrolnik    0

No właśnie, ja mam kombajn do sprzedania i mówię to jawnie a nie rżnę greka że to kombajn sąsiada który dba o maszyny lepiej niż o żonę.

 

Widocznie poczules sie urazony ze ktos moze miec odmienne zdanie choc Johndery to tez pozadne maszyny absolutnie tego nie neguje ale to maszyny paliwozerne mam ciagnik Johndera wiem na co go stac

ale paliwo lubi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poczułem się urażony tym że ściemniasz i nagabujesz a nie dlatego że masz odmienne zdanie.

 

Gdyby było jak mówisz zaczął bym od rozmowy o spalaniu i JD, a nie o uczciwości handlarzy i jakości sprzętu sprowadzanego przez nich.

 

Swoją drogą miałem na pokazie w tym roku z tej samej półki classa i JD, jak się okazało JD spalił mniej. Co później dowiedziałem się od użytkowników tych marek okazuje się że w kombajnach class pali najwięcej, JD średnio a NH najmniej. Oczywiście mówię o nowych maszynach i nie wiem jakie ma to przełożenie na stare. Przyznał to nawet sam handlowiec od classa.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Janekrolnik nie obraz sie ale byłem tam w tych brzezinach i z tego co czytam to ty piszesz o innym swiecie... Tam jest sam szrot... to volvo jest w miare ok ale wymyte dokładnie i nawet woda jest w zbiorniku... wiesz co z tym kombajnem się stanie jak wiedziesz w pole ? wszystkie łożyska pojda sie jeb.c. Rzadko u niego znajdziesz cos ładnego. W większosci rosnie zborze w przenosnikach na podsiewaczu itd...  Dlatego tez uważam że albo nie masz zbytwielkiego pojęcia o kombajnach albo to twoj kolega albo ty sam tym handlujesz. bo tam nie ma co wybrac jak boga kocham nie ma a jak juz cos jest to woła za to jakby złote bylo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalon    25

Witam szukam bizona rekorda do 80 tyś do zapłaty z sieczkarnia i od 97roku

, moze ktoś wie czy ma ktoś do sprzedania takiego juz kilku ogladałem to niema szału 

Edytowano przez stalon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

nowicjusz jak kupisz bizona Rekorda to licz się że części mogą być mniej dostępne jak do Clasa  i  


żeby kupić w miarę kombajn to trzeba wydać do 60000 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GUTO91    0

stalon daj sobie spokój z tym rekordem, siedziałem w ich temacie kilka lat i o kilka lat za długo niestety. za tyle sałaty będziesz miał john'a w niezłym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam stałem przed wyborem kombajnu:P kupiłem Masseya  ale na gospodarce został BIZON i powiem ze dobrze zrobiłem... kolega wyżej pisze ze cena kombajnu jest taka sama jak jakiegoś JD ,,, wszystko okej ale kolega nie wspomniał ze w takim starym JD trzeba myśleć o tym ze już niektóre elementy kombajnu będą wymagały naprawy, wymiany... a tu zaczyna się robić ciekawie ... wystarczy zapytać o najbardziej popularne części do bizona i do podobnej wielkości JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekrolnik    0

Sluchajcie to jest wolny rynek i wony wybór  kazdy mierzy swoja miara jak go stac tak go znać jeden potrebuje kombajnu za 10 a dlugi za 100 czy 200

Mnie stac na kombajn za 30 40 wiec nie patrze na maszyne za 100  a maszyna za dyche tez nie jest w moim guscie to chyba jasne . Co sadzicie o Fergusonie 440 

Pozdrawiam Wszystkich Janek . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sam stałem przed wyborem kombajnu:P kupiłem Masseya  ale na gospodarce został BIZON i powiem ze dobrze zrobiłem... kolega wyżej pisze ze cena kombajnu jest taka sama jak jakiegoś JD ,,, wszystko okej ale kolega nie wspomniał ze w takim starym JD trzeba myśleć o tym ze już niektóre elementy kombajnu będą wymagały naprawy, wymiany... a tu zaczyna się robić ciekawie ... wystarczy zapytać o najbardziej popularne części do bizona i do podobnej wielkości JD...

Zgadza się bo taka sama część np. wariator do bizona będzie kosztować 700 zł, a do JD w serwisie 7000 zł. tylko że do bizona będzie to zakup na jeden rok a do JD czy innej zagranicznej marki zakup na wieki. Chyba że kupimy u tego samego stodolarza co wyprodukował część do bizona, ale wtedy i cena będzie ta sama.

 

Bizon to bardzo dobry kombajn, tylko części zamiennych odpowiedniej jakości brak. A takie rzemiosło kupować to lepiej zainwestować w tokarkę i frezarkę co by samemu dorabiać.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalon    25

Witam koledzy ja szukam rekorda miałem superka ale chce zmienić na młodszy model u mnie czesci w sezonie czynne 24h i pod telefonem mowie co mi potrzebne i mam od reki w promieniu 10km 4 sklepy i w tym dwa co tylko maja częsci do bizona  rekorda i zwykłego no i wiadomo pozastałe podstawowe, ale maja kocioł niesamowity w sezonie, jak pytałem właściciela to mowi ze całego bizona prawie by złożył od nowa, ja potrzebuje prosteko kombajnu i nie oczekuje niewiadomo czego bo wiadomo to już przawie 20 lat mam jednego na oku na hydrostacie ale narazie go przytrzymuje bo schodzi powoli z ceny ale wiadomo że zawsze może sie trafić coś lepszego a to jego zdjęcie

 

 

https://www.google.pl/search?q=bizon+rekord+lublin&newwindow=1&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=AluZVK_cAo6CPaKIgdgP&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1745&bih=894#facrc=_&imgdii=_&imgrc=Buu-2SXSUC7MzM%253A%3BbzJP5k9IEdN_TM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg21.olx.pl%252Fimages_tablicapl%252F199958919_1_1000x700_bizon-rekord-hydrostatic-z-klimatyzacja-lublin_rev002.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Folx.pl%252Foferta%252Fbizon-rekord-hydrostatic-z-klimatyzacja-CID757-ID7Uqhx.html%3B933%3B700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to se go przytrzymałeś, ogłoszenie nie aktualne bo pewnie sprzedał... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalon    25

Nie sprzedał bo wiem jest niedaleko mnie już go troche sprzedaje ale z ceną zaszalał także niema pośpiechu


nie sprzedał kolego ten kombajn jest niedaleko mnie to dlatego wie ale z cena zaszalał i tak szybko nie sprzeda i juz troche schodzi z ceny, podałem tylko jego zdjecie jak go ogłaszał w necie teraz tylko w anonsach puszcza 

Edytowano przez stalon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skibal    0

Sluchaj moj znajomy ma Laverde 3600 heder 4,2 i bardzo sobie chwali mowi ze silnik iveco 160 KM pali niewiele ma tez john dera 1075  mowi ze ta Laverda pali sporo mniej od johndera a 2 hektary skosi spokojnie za godzine czesci bezproblemowe od newhollanda czy bizona .

Kolego uważasz, że Laverda 3600 z silnikiem 160 km skosi 2 ha/h? Bardzo Cię przepraszam, ale mój Claas Dominator 108 SL Maxi, ma heder C510 i 222 km przy ładnej stojącej pszenicy o wydajności 8-10 t/ha skosi 2/5 ha na godz pracy. Dodam, że nie zatrzymuję się przy wysypie, jako, że ja jako kombajnista oraz szwagier kierowca ciągnika znamy się jak łyse konie i wprawa pozwala nam na wysyp "w locie". Tak więc nie wydaje mi się byś mógł równać się z moją perełką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

A wiec dobrze rozumiem ze 108 skosi od 18 do 25 t/h to pięknię.

Ja 3 letnim NH TC 5060 RS z 3 poziomami sit z CX  to 108 z 95 r objeżdżam jak chę, a kosiłem do 15t/h bez stawania oczywiście.

208 z 6 m hederem znajomego podobnie kosi jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skibal    0

Chciałbym to zobaczyć jak objeżdżasz mnie jak chcesz. Jaką prędkość rozwijasz młucąc ową pszenicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

0d 3 do 6 km, zależy od odmiany pszenicy, przeważnie wychodzi mi 12, i tak liczę, jak 15 t uzyskiwałem to około 8 km/h kosiłem przy polnie ponad 6 t.Heder 4,6m

Więc ty przy 25 t/h musisz kosić ponad 12km/h jak dobrze rozumiem.

Kuzyn ma 108 na siwym podwoziu, z hederem 5,1 lub większym troche, koło 2000 r i podobnie kosi jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skibal    0

Nie wiem jak Twój kuzyn to robi, że kombajnem silniejszym o 50 km i szerszym o 50 cm hederem i dodatkowym wytrząsaczem jedzie wolniej od Ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Bo jak szybciej jeździ to gubi. Konie silnika to tu raczej nie mają znaczenia, bo mocy mi nie brakuję, a w mocnych górkach to 1 bieg wbijam, a  normanie to 2 koszę.

Wytrząsaczami mi nic nie sypie, a czujniki ustawione na 100%, na sitach ustawiam na 60-70 %

 

Ale RS i 3 poziomy sit z CX robią robotę, i tu nawet 6  wytrząsacz nie pomaga 108,  i tu jest różnica, jedyni co żałuję że kupiłem heder 4,6, bo z tyłu za mało razrzuca słomę.

Jak kupowałem to myślałem że to to samo co TC 56, i jak z sąsiadem spotkałem sie w polu, to ja szybciej jeździłem o 1/3 a plon pszenicy miałem koło 5 t/ha a on z 2,5 t/ha, bo to był rok z tymi wymrożeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skibal    0

Gubienie ziarna to kwestia ustawień. W mojej okolicy są dwa Mediony 310 i tną trochę mniej od Dominatora ale też na poziomie 2 ha/h przy wydajności 8t/ha. Nie mniej jednak ja przed sezonem wymieniłem sita i nic a nic z tyłu nie wyleciało. Na sam koniec żniw pomagałem kosić znajomemu i na jednym kawałku byłem ja czyli 108 maxi wujek 98 sl i forszrot 517 i tak ja jeździłem z jednej strony a oni we 2 z drugiej. I prawda jest taka, że po nich zostawały ściechy a po mnie nic a nic ani trochę, a jeździłem najszybciej z całej naszej trójki. Tak czy inaczej ustawienia kombajnu to podstawa. Druga sprawa jest taka, że moc kombjnu to nie tylko możliwości uciągu maszyny ale przede wszystkim brak spadku obrotów. Ja zawsze koszę na 2 i nie ma mowy by zabrakło mocy nie pochłaniając przy tym znacznej ilości paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Czytam z zaciekawieniem i wtrącę swoje trzy grosze, z tego co się orientuję to 108-ka ma w standardzie system 3-D co tłumaczy brak strat na sitach, tylko nie wiem czy to chodzi non-stop czy można wyłączyć?

Sam ostatnio kupiłem MDW 525 i zaciekawiło mnie to co pisze @tomek73, bo wychodzi że mój jest bliźniaczo podobny i myślę że ziarno w słomie nie będzie po nich zostawać, nie wiem jak jest w 108-ce rozwiązana aktywna separacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
    • Przez PanJoker
      Panowie, mam u siebie w kombajnie bodajże filtr wody a bynajmniej tak pisze w katalogu. Przymocowany jest on w okolicach kolektora wydechowego o ile sie nie mylę. Może mi ktoś powiedzieć do czego on służy i jakie ma zadanie?? Kombajn Case jeżeli to coś pomoże.
    • Przez PanJoker
      Tak jak w temacie, gdzie w lubelskim lub w woj. sąsiednich można kupić jakieś większe używane kombajny?? Typu claas 108, case 1680,2188, John Deere 2066?? Czy w ogóle są takie miejsca gdzie warto pojechać?? Mile widziane również adresy stron www.
    • Przez cikenos
      Witam może ktoś coś powiedzieć o tym sprzedawcy zna ktos te strony? 
      https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-828-profi-plus-vario-fendt-828-profi-plus-vario-CID757-IDXQ0T4.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj