Konrad2277

Oględziny kombajnów przez Agrofotowiczów

Polecane posty

Konrad2277    0

Drodzy koledzy ;)

Czas leci a niektórzy szukają nowych (używanych) kombajnów;)

Na pewno wielu z nas przejechało setki kilometrów za maszyną która będzie pasować jednak okazuje się że to co oglądamy to złom :)

Sprzedający informuje nas przy rozmowie że maszyna jest cudowna, a niema na co patrzeć :)

Dlatego uważam że powinniśmy sobie pomóc w szukaniu maszyn, a przynajmniej informować gdzie byliśmy i co widzieliśmy bo benzyna kosztuje i nasze nerwy też wysiadają gdy myślimy że w końcu będzie dobry sprzęt :)

 

Ja byłem u handlarza w miejscowości Bocianicha (koło Łasku) aktualnie ma 2 kombajny, merkator 75 i fahr m1200. Merkator nawet ładny ale heder spawany i drogo ceni, fahr to ruina, tył ledwie co się trzyma i pełno dziur :)

 

Bizon rekord z buczka

http://www.allegro.pl/item1060278951_kombajn_bizon_rekord_z058.html

kombajnu właściciel nie chciał odpalić , bierze olej, opony do wymiany (popękane i od środka przecięte).

 

Do handlarza z Morawicy też nie warto jechać bo sprowadza stare złomy i je odmalowywuje .

 

Handlarza podającego się na Włoszczowe też nie warto jechać bo też złomy za grosze kupione z zagranicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasio92    27

ja polecił by miejscowość Damasławek koło poznania rok temu brałem tam swego claasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

jasio92 a co powiesz o prasach John deer'a z Damasławka pare ich mają wybieram się je sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasio92    27

chaner123 ale u którego handlarza u tego z henpaszu czy z z Agro tip bo ja brałem u tego drugiego i wtedy jeszcze stały tam dwie prasy Johna i parę ciągników o tamtych prasach bardzo ci nic nie powiem bo z bliska im się nie przyglądałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

eee ludzie chyba troche przesadzacie nie powinno sie takich zeczy robic jak wy robicie tzn odganiacie kupców od tych włascicieli maszyn,kazdy niech pojedzie i zobaczy co to za sprzęt a moze akurat komus ten stan bedzie odpowiadał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Sąsiad wczoraj przyprowadził z pod opola Claasa Dominatora 85 z stołem do rzepaku bardzo ładnego.Rocznik 75 dał 36 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2277    0

eee ludzie chyba troche przesadzacie nie powinno sie takich zeczy robic jak wy robicie tzn odganiacie kupców od tych włascicieli maszyn,kazdy niech pojedzie i zobaczy co to za sprzęt a moze akurat komus ten stan bedzie odpowiadał ;)

 

ale raczej każdy szuka w dobrym stanie, a kilometry kosztują

 

jasio92 a w Domasławku sprowadzają małe czy duże maszyny ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasio92    27

u handlarza z henpaszu są sprzęty małe i duże zresztą są jego maszyny wystawione na allegro ale u tamtego z Agro tip jak ojciec dzwonił 4 miesiące temu to stało tylko 140km Reno w barwach claasa jeden i drugi handlarz znajdują się na ulicy nowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

No chyba nie chcielibyscie zeby ktos wystawił linka na AF z wasza maszyna ktora sprzedajcie i mowi ze to złom i nie warto jego oglądac, bo napewno cos kiedys sprzedawałes a napewno ten sprzet nie był idealny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

no niby tak, ale kiedyś jak jeździliśmy za traktorem to chciało mnie nieraz trafić jak ciągnik opisywany był jako sprawny bez defektów a w rzeczywistości okazywał się albo rozerwany tak, że właścieciel bał się nim z garażu wyjeżdżać, albo kopcił tak, że z 2 wsi go można było zobaczyć jak pracuje, itd

więc jestem za, jeśli coś ktoś ma do zarzucenia konkretnego danemu sprzętowi to niech pisze, pojęcie złom jest tu się zgadzam względne,

 

 

"nie był idealny", to mówię co jest do zrobienia, żeby mnie potem ktoś ciepło nie wspominał, "ściemniactwo" trzeba tępić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Drodzy koledzy B)

Czas leci a niektórzy szukają nowych (używanych) kombajnów;)

Na pewno wielu z nas przejechało setki kilometrów za maszyną która będzie pasować jednak okazuje się że to co oglądamy to złom :)

Sprzedający informuje nas przy rozmowie że maszyna jest cudowna, a niema na co patrzeć :D

Dlatego uważam że powinniśmy sobie pomóc w szukaniu maszyn, a przynajmniej informować gdzie byliśmy i co widzieliśmy bo benzyna kosztuje i nasze nerwy też wysiadają gdy myślimy że w końcu będzie dobry sprzęt :)

 

Ja byłem u handlarza w miejscowości Bocianicha (koło Łasku) aktualnie ma 2 kombajny, merkator 75 i fahr m1200. Merkator nawet ładny ale heder spawany i drogo ceni, fahr to ruina, tył ledwie co się trzyma i pełno dziur :)

 

Bizon rekord z buczka

http://www.allegro.pl/item1060278951_kombajn_bizon_rekord_z058.html

kombajnu właściciel nie chciał odpalić , bierze olej, opony do wymiany (popękane i od środka przecięte).

 

Do handlarza z Morawicy też nie warto jechać bo sprowadza stare złomy i je odmalowywuje .

 

Handlarza podającego się na Włoszczowe też nie warto jechać bo też złomy za grosze kupione z zagranicy.

 

Tego handlarza z Bocianichy znam bardzo dobrze bo to nie daleko mnie, jestem u niego co tydzień nieraz. Dużo ludzi z okolicy ma od niego maszyny i ja też mam między innymi beczke, siewnik i w piątek jade po wycinak BVLa :) Do kiszonek pożyczałem od niego ciągniki np Case MX110, Fendta 511, 515C NH8340, ładne sprzęty, są w galerii u mnie. Kombajny ma te co mówisz, Mercatora nie dawno przywiózł, Fahr stoi od zimy i jeszcze ma jakiegoś JD ale nie wiem modelu to ma go rok i na usługi sobie miał zostawić. Miał też ostatnio jakiegoś Classa to poszedł od razu. W tamtym roku miał ładnego NH8040 byłem nawet napalony na niego ale jakoś tak wyszło też krótko był. Fendty zawsze ładne przywozi, nieraz w sobote ze dwa przywiezie a w niedziele już ich nie ma. Ceny może ma wysokie ale można dużo u niego wytargować, przynajmniej ja tak moge :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2277    0

Kombajny ma te co mówisz, Mercatora nie dawno przywiózł, Fahr stoi od zimy i jeszcze ma jakiegoś JD ale nie wiem modelu to ma go rok i na usługi sobie miał zostawić.

 

Kolego ten fahr o którym mówisz że stał od zimy to z nim ugodziliśmy z ojcem i sprzedał komuś innemu :) a ten co teraz stoi to złom bo on go przywiózł z merkatorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Ja moze troche z innej bajki.

Ostatnio dałem pompe wodna od mojego JD do regenaracji do Smrokowa koło Miechowa. Gosc powiedział ze ja zrobi. Zrobił za jakies 3 tygodnie za 300 złoty. Zakrecam a tu po 5 minutach leje sie z niej gorzej niz przed regeneracja. Wiec jade do niego ( sobota to była) i mowie co i jak. Kazał zostawic i mowił ze na poniedziałek bedzie gotowa. Dzwonie w poniedziałek mowi ze na wtorek dzwonie we wtorek mowi ze na srode, dzwonie w srode mowi ze w czwartek.itd. W koncu sie zdenerwowałem bo ludzie kosza a ja stoje i dzwonie i mowie ze ja ta pompe odbieram(dalej była nie zrobiona) on cos mi tam mowi ze po co mi ta pompa ktora przecieka. Mowi ze bedzie o 17-ej w domu. Zajechałem a tam jego syn mi mowi ze jego niema tylko bedzie za trzy godziny. Ja mowie to po jasnego Ch..a kazał mi tu przyjezdzac. TYlko straciłem paliwo a ten zaczał mi ublizac i przeklinac. Dzwonie do niego. Umowiłem sie w innej miejscowosci za godzine. Dojechałem tam dzwonie znów a on mowi ze niebedzie teraz tylko kazał mi jechac 10 km dalej. Dojechałem on przyjechał za jakies 50 minut. Mowi ze to prawdopodobnie leje z weza ja mu mowie ze nie bo przeciez pod kołem pasowym nie biegnie zaden waz. Troche sie posprzeczalismy ale odzyskałem pompe ale straciłem 300 zł. Mowie wam uwazajcie na ta firme bo to jedni kretacze i nieprawdomówni ludzie ;)


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Moge polecic firme Wiesław z opatkowic koło proszowic ( małopolskie). Ja tam zaopatruje sie w sprzet. Miła obsługa zawsze doradzi pomoże. I ma przystepne ceny. A handluje kombajnami ciagnikami przyczepami kombajnami do ziemniaków pługami opryskiwaczami itp. Ma tez czesci do kombajnów zachodnich nowe i uzywane :)


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekrolnik    0

Witam wszystkich

 

Ja tez szukałem kombajnu przez jakis czas ziezdzilem różne miejsca i prywatnych i handlarzy.Dopiero znajomy powiedzial mi o kombajnach Morawicy że kupił tam dobrego MFA 240 przekosił nim zeszły sezon bez awaryjnie , Zeczywiście wygłądal jak nowy . Pojechałem tam niedawno i tez udało mi sie kupić bardzo ładnego MFA 206 . Co do tego ze są tam same złomy to nie zgodze sie z tym bo okazało sie ze z mojch rejonów kupili w Morawicy już 5 kombajnów MF Volvo i Clasa. Ja zapłaciłem nie mało ale jestem zadowolony bo maszyna jest warta ceny , może jak ktoś chce kupić coś za tanie pieniądze to nic dobrego nie kupi ..... Na marginesie powiem ze sąsiad teraz zazdrości mi mojego MFA :P Acha i jeszcze ten gość z Morawicy ma transport także może go podwieść mnie skasował nie drogo. Pozdrawiam Janek :)

Edytowano przez janekrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Dajcie mi namiary na tego facecika do Morawicy, mieszkam ok 70km od Morawicy jakbym był w okolicy może zobaczyłbym co tam stoi


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekrolnik    0

Dajcie mi namiary na tego facecika do Morawicy, mieszkam ok 70km od Morawicy jakbym był w okolicy może zobaczyłbym co tam stoi

 

 

Witam

Nie było mnie tu kupe czasu roboty mase w polu i człowiek zmęczony . Kolego byłeś u tego gościa w Morawicy ja byłem ze znajomym ostatnio no i naściągał kilka ładnych maszyn njektóre świecące nawet żułte zelone czerwone a tak powaznie byliśmy oglądac volvo i john dera ma przywieść jeszcze pokazywał fotki tych johnderow to na fotkach ładne błysk zobaczymy jak beda wyglądać w zeczywistośći aha jak hceszto masz telefon 661918347

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

ja polecam do znalezienia kombajnu okolice Radomska, łódzkie

swojego Case tam kupiłem

wieś Dmienin gmina Kodrąb

ciekawa wies, każdy chłop ma na podworku kilka kombajnów

jest też profesjonalny importer

a więc na każdą kieszeń coś się znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Fajna nazwa gminy :) są tam jakieś ładne claasy dominatory lub rekord lub johndeery?

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

KUpowałem 5 lat temu,... więc

ale wtedy było do wyboru do koloru

można też było na zamówienie sprowadzić

u gościa u którego kupiłem był wtedy jeszcze New Holland clas merkator john deer 975

a u innych fergusony droninborgi fahry

jest co wybierać

 

duży importer kombajnów jest w Łasku koło Łodzi

tam są maszyny z wyższej półki Clasy i Case po 100000 i więcej

ale też mniejsze czasami choć rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
    • Przez PanJoker
      Panowie, mam u siebie w kombajnie bodajże filtr wody a bynajmniej tak pisze w katalogu. Przymocowany jest on w okolicach kolektora wydechowego o ile sie nie mylę. Może mi ktoś powiedzieć do czego on służy i jakie ma zadanie?? Kombajn Case jeżeli to coś pomoże.
    • Przez PanJoker
      Tak jak w temacie, gdzie w lubelskim lub w woj. sąsiednich można kupić jakieś większe używane kombajny?? Typu claas 108, case 1680,2188, John Deere 2066?? Czy w ogóle są takie miejsca gdzie warto pojechać?? Mile widziane również adresy stron www.
    • Przez cikenos
      Witam może ktoś coś powiedzieć o tym sprzedawcy zna ktos te strony? 
      https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-828-profi-plus-vario-fendt-828-profi-plus-vario-CID757-IDXQ0T4.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj