Konrad2277

Oględziny kombajnów przez Agrofotowiczów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Skibal    0

System 3D działa non stop i pozwala na koszenia na zboczach o kącie nachylenia do 20%. Jest sterowane hydraulicznie. Ale tak na marginesie to 3D zazwyczaj jest w tych kombajnach, ale bywają egzemplarze bez tego udogodnienia. Z tego co się orientuję to nie wszystkie Lexiony też je mają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

System 3d, tak to działa;https://www.youtube.com/watch?v=vSDkP2BlPYo, widać o ile zwiększa się wydajność sit. Apropo sit mam takie jak na filmiku.

W moim 525 są 3 bębny jak tu; http://www.youtube.com/watch?v=RMU0goBWRjY, tylko klepisko nie podnosi się do góry tylko można regulować szczelinę. Pod koniec widać sita, takie same jak na pierwszym filmiku. Miał ktoś z takimi styczność, jakieś opinie?

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesiek68    0

Witam wszystkich .

Poszukije kombajnu do fasoli jaki wybrac zeby nie smolil i nie lupal ziarna syszałem ze volvo dobrze się sprawdza jakie modele wybrac czy macie doswiadczenie z jakimis innymi maszynami. Slyszalem ze taksamo fergusony z tych starszych modeli186 206 itp  niezle sobie radza ale trzeba potwierac elewatory zeby nie sypal do zbiornika . Prosze o praktyczne rady 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GUTO91    0

Zgadza się bo taka sama część np. wariator do bizona będzie kosztować 700 zł, a do JD w serwisie 7000 zł. tylko że do bizona będzie to zakup na jeden rok a do JD czy innej zagranicznej marki zakup na wieki. Chyba że kupimy u tego samego stodolarza co wyprodukował część do bizona, ale wtedy i cena będzie ta sama.

 

Bizon to bardzo dobry kombajn, tylko części zamiennych odpowiedniej jakości brak. A takie rzemiosło kupować to lepiej zainwestować w tokarkę i frezarkę co by samemu dorabiać.

 

fakt, części dobrej klasy do tego kombajnu brak. rekord może i się sprawdzi, ale na małym areale. swego czasu ojciec miał dwa bizony i rekorda, także w temacie jestem. aktualnie wole dołożyć 7k do johna przed żniwami i wymienić elementy eksploatacyjne niż 2k do rekorda i mieć mechanika na etacie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiuc2    5

Panowie to ja trochę z innej bajki. Szukam osób skupujących maszyny mam na sprzedaż Sampo 600. Jestem chętny na wymiane na większy kombajn oczywiście za dopłatą. Poradźcie mi gdzie uderzyć. Może ktoś ma kontakt do takich osób. Wiem, że za wschodniej granicy brali takie maszynki ale jak to teraz wygląda to nie wiem.


Zapraszam do obejrzenia:

olx(kropka)pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj