ciachosky

Fendt serii 600 czy deutz fahr serii dx 6.

Polecane posty

mirro    6401

Fendt Favorit 816. Półbiegi pod obciążeniem bezcenne w transporcie, zwrotny, dużo leju. sporo wyjść, cięższy od serii 500, silnik MAN D0826 nie do zdarcia. niektóre maja hamulec silnikowy (górski) fajnie działa. amortyzowana oś. hamulce na przyczepy pneumatyczne i hydrauliczne, szukaj takiego z tłumikiem przy kabinie. Nie połaś się  bez przedniego tuz.
Zmiennik momentu 25 tyś. - to z wad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciachosky    0

Też brałem go pod uwagę nawet takiego oglądałem ale wg mnie miał jakiś problem ze skrzynią biegów. No i niestety znacznie przekraczał mój budżet i niestety z tego co przeglądam rynek to jest poza moim zasięgiem bo w dobrym stanie to wydaje mi się, że za takiego trzeba dać minimum 100 k, a ja w zasadzie mam 60 k no max 80 k zł. Dzięki za konkretną wskazówkę może jeszcze komuś innemu się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

to popatrz jeszcze na valtre seri 8000. w tej lasie kupisz z miekka osia na pneumatyce a w tedy dolozyc hamulce do przyczep to kwestia 2 tys zl i jeden dzien roboty. Skrzynia 40tka 3 polbiegi itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Renault Ares seria 700 może? Skrzynia 42km/h. Powinieneś wyrobić się w tej kwocie. Mankamentem jest tylko to, że na wstępie musiałbyś dołożyć pneumatykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciachosky    0

 

2 godziny temu, Mikruss napisał:

to popatrz jeszcze na valtre seri 8000. w tej lasie kupisz z miekka osia na pneumatyce a w tedy dolozyc hamulce do przyczep to kwestia 2 tys zl i jeden dzien roboty. Skrzynia 40tka 3 polbiegi itp. 

Znasz jakieś może typowe mankamenty tych sprzętów? Może mógłbyś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie?
 

2 godziny temu, tomo12 napisał:

Renault Ares seria 700 może? Skrzynia 42km/h. Powinieneś wyrobić się w tej kwocie. Mankamentem jest tylko to, że na wstępie musiałbyś dołożyć pneumatykę.

Fajne są te Renaty ale nie mam jakoś do nich przekonania znajomy ma tylko nie pamiętam jaki dokładnie model, ma problem ze skrzynią biegów i już od kilku miesięcy się z tym buja, jak pyta jakiegoś mechanika czy by się podjął roboty to owszem chętnie ale jak mówi że to renault to od razu rzucają słuchawką :D było już kilku ale nic nie wskórali, a problem jest ze zmienianiem biegów. Wymienili mu już chyba elektrozawór wzięli kasiorę i nic to nie dało. Kolejna rzecz to jego egzemplarz to składak (silnik chyba jd) i jakoś to mnie nie przekonuje do nich. Chociaż nie powiem ale pierwszy kierunek to był właśnie na Ares'a 725, niestety po przykładzie kolegi boję się ich :D i w zasadzie to wpłynęło na kierunek zakupu jakiejś mechanicznej maszyny, którą mógłbym ewentualnie sam mógł naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

z takim podejsciem i mechanikami pozostaje ursus. w reni jest skrzynia gima czyli to samo co w mf a jak ktos nie ogarnia tematu gdzie jest to mega popularne to valtre niech odpusci w przedbiegach bo tych ciagnikow jeszcze bardziej sie boja. Ja mam valtre 6350 i t170 a wczesniej 6550. skrzynia hitech 3 wszedzie ta sama czyli z dostepem czesci zero problemu nawet uzywki ale ceny czesci kosmos hehe. Skrzynia ma chofzic cicho bez zbednych szumow pukania  itp. polbiegi potrafia miec opóźniona reakcje to w tedy kalibracja, musisz sptawdzic czy sie nie slizga żaden tak samo rewers jezeli jest eh. a jak sie cos slizga to szykuj 20 tys bo na jednym koszu sie nie skonczy. Temat rzeka jak w kazdym innym ciagniku dlatego ja szukam zawsze uszkodzonego do remontu albo do poprawek. W t170 skrzynia byla rozwalona poszlo 30 tys ale śmiga jak wsciekla, do tego miekka os na poduszkach pneumatycznych i skrzynia 40tka przy 2000 obr .

Co do samodzielnej naprawy skrzyni nawet jak jest mechanicxna to bez odpowiedniej literatury czesto narzedzi czy odpowiednich manometrow nawet nie masz co myslec. Zlozysz na oko bo bedzie dobrze a bardzo szybko zaoszczedzone pieniadze na mechanika moga wyjsc bokiem.

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciachosky    0

Oczywiście zgadzam się z tobą Mikruss dlatego na razie szukam informacji na forum żeby wiedzieć na co zwrócić uwagę przed zakupem, a jak już kupię to nie będzie dla mnie problem (jak dla co niektórych w innych postach na forum) wydać 100 czy tam 200 zł na literaturę, z resztą bez której to nawet bym nie podchodził do takich operacji.
Dzięki za podpowiedź na co zwrócić uwagę przy Valtrach.
Valtra wydaje się faktycznie fajną opcją muszę jakąś starszą obejrzeć bo z tych nowszych serii konkretnie t140 z turem quicka (z 2011 roku chyba) miałem okazję pracować i powiem szczerze, że bardzo przyjemna maszyna dla operatora tylko w tamtym przypadku tur nie był "dobrany" do tego traktora bo była bardzo niestabilna i skłonna to wywrotu.
Ogólnie to miałem taki pomysł żeby ściągnąć nawet do siebie jakiegoś porządnego mechaniora po zakupie jakiegoś tam sprzętu i żeby go przejrzał (pomierzył ciśnienia, ocenił itp.) żebym wiedział czy kupiłem bubel czy nie i czym ewentualnie należałoby od razu się zająć, niestety po czasie widzę, że w przypadku maszyn rolniczych jest to niszowy rynek i nie bardzo mechanicy chcą się bawić w takie coś dlatego chciałbym jak najwięcej istotnych informacji zdobyć przed zakupem żeby maksymalnie ograniczyć wydatki po zakupie rzekomo sprawnego sprzętu, który mógłby okazać się totalnym bublem.
Jesteś kolejną osobą, która mi podsuwa ten pomysł i coraz bardziej zastanawiam się, czy faktycznie nie lepszym rozwiązaniem byłoby kupić traktor do remontu i zrobić go stricte dla siebie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

jest fajna t130 na olx za niecale 80 tys z uszkodzonym sprzeglem napedu i nawet kolega mechanior to ogladal z tym ze procz napedu do zrobienia 2 sekcje hydrauliki elekteyczne ktore nie dzialaja. Moze sie udac je uratowac a jak nie to jedna 5 tys zl. Do tego naped przy okazji kosze do przegladu i na pewno nowe uszczelniacze. Jak policzylismy to max 20 tys a jak sie uda to polowa z tej kwoty na remont. Minus ze jest na pompie boscha vp30 bo nowsze na cr duzo lepiej pracuja. Starsz 8000 sa na zwyklej mechanicznej pompie ale jak bedzie standyna to pompa i wteyski w dobrym serwisie tez pod 10 tys za naprawe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciachosky    0

No niestety ponad stówki to nie mam ale przeglądam na bieżąco nawet i zachodnie strony. Znalazłem np. zaje.... fendta https://www.traktorpool.pl/details/ciągniki/Fendt-614-LSA-E/4326541/ on ma mniej niż 7000 mth ale ile gość chce za niego :D gdyby był w moim budżecie to bym brał. Jak zapytałem mechanika co on na to to powiedział "można powiedzieć, że dotarty". Także staram się być na bieżąco no ale niestety max co wyskrobię to jakieś 80 k i nic więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj