ciachosky

Fendt serii 600 czy deutz fahr serii dx 6.

Polecane posty

ciachosky    0

Cześć wszystkim 

Szanowni forumowicze mam dylemat i to nie mały bo jak na razie nikt mi nie doradził tak naprawdę, w którym kierunku iść. Otóż potrzebuję ciągnika, który będzie chodził w transporcie z zestawem ~ 25 ton. Najbardziej mi osobiście podpasowały fendt-y od 612 lsa do 615 ale ostatnio padła propozycja żebym wziął pod uwagę deutza z serii dx od 6.30 do 6.80. Zaznaczam, że główne wymogi to skrzynia 40 km/h, instalacja pneumatyczna dwuobwodowa i dobra hydraulika.

Który model i którego producenta wg was będzie najlepszą opcją. 

Proszę nakierunkujcie mnie jakoś wg własnych doświadczeń, który sprzęt będzie najmniej awaryjny i długo mi posłuży? 

Z góry dziękuję za pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Osobiście nie wzioł bym żadnego z nich pod uwagę głównie ze względu na koszta napraw i brak nowych częsci oczywiście nie mówię tu o silniku.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciachosky    0

To co byś proponował? Wydaje mi się że moc niezbędna do sprostania moim potrzebom to mninimum 140 koni i mam na ten cel 60~80 tyś. zł. No i tak jak wyżej traktor musi mieć instalację dwuobwodową i dobrą hydraulikę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

dysponujesz takim zapleczem finansowym i takiego złomu szukasz??? w tych pieniądzach da się kupić ciągnik co najmniej z 2000-2006 roku a nie z lat 80tych.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
Dnia 13.06.2019 o 22:31, mariusz(ZDUN) napisał:

Osobiście nie wzioł bym żadnego z nich pod uwagę głównie ze względu na koszta napraw i brak nowych częsci oczywiście nie mówię tu o silniku.

takie bzdury piszesz widocznie nie wiesz co to za seria 612,614,615lsa

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Powodzenia przy pierwszej poważnej awarii skoro bzdury pisze


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciachosky    0

To znajdź takiego :D 
Tak jak napisałem na początku mi potrzebny jest traktor z instalacją dwuobwodową i skrzynią 40 km/h. Ursusa spełniającego te wymogi znaleźć to jak ze świecą szukać. Nawet i w tych nowszych tj. 1634, 1734, 1934 itp. rzadkością jest instalacja dwuobwodowa, a co śmieszniejsze nawet nie każdy miał skrzynię 40 km/h :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

instalacja pnematyczna nie stanowi żadnego problemy spokojnie można ją dołożyć robimy takie rzeczy na codzień chodzi o to że w tej cenie bym takch zabytków nie szukał znaleść ćiągnik ze skrzynią 40 na godzinę to też żaden wyczyn bo zdecydowana wiekszość taką ma w tej chwili. wiec nie rozumiem takiego wymogu. Poza tym ja nie twierdzę że 600ki są złe tylko napisałem, że są drogie w naprawie, i są już problemy z częsciami ato jest zupełnie inna sprawa wiec proszę czytać ze zrozumieniem, a nie krytykować wypowiedz, bo ja akurat w tym temacie mogę się wypowiedzieć.....


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciachosky    0

Ja oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, że żaden problem dołożyć taką instalację ale nie chcę i nie mam czasu bawić się w takie modyfikacje dlatego chcę kupić jakiś gotowy pakiet. Na pewno masz większe doświadczenie z nimi ode mnie tak więc skoro uważasz, że masz dużo do powiedzenia w temacie to może podziel się jakimiś spostrzeżeniami i opisz mi na co muszę zwrócić uwagę podczas zakupu 600ki żeby nie wkopać się na minę, może posiadasz do serii 600 jakieś książki (instrukcje obsługi, napraw), którymi możesz się podzielić i w których znajdę jakieś bardziej szczegółowe informacje na temat tych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Wyjaśniłem co to dosadnie jeśli cię to nie przekonuje życzę powodzenia..... 


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciachosky    0

Szczerze powiedziawszy to rzuciłeś tylko jakieś ogólne hasło bez żadnych szczegółów ale widzę, że nie ma co liczyć na konkrety :) mimo to dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Żal tu pisać....


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciachosky    0

No i właśnie takich ludzi nie rozumiem. Skoro tak to po co w ogóle się wypowiadasz?
Założeniem forum jest dyskusja, dyskusja wymaga argumentów, a ty rzucasz wniosek, że generalnie stare 600ki są drogie w naprawach (co jest w nich takie awaryjne co przekreśla je w porównaniu do jakichś innych traktorów przecież każdy może się popsuć...) i ogólnie to stare badziewie (jakby nie można już było kupić nigdzie jakiegoś dobrego egzemplarza) ale konkretnie dlaczego tak uważasz, na co zwróciłeś uwagę podczas własnych doświadczeń, które skłaniają ciebie do takiej opinii to już zapomniałeś nadmienić, co więcej rzucasz kolejną jakże wiele wnoszącą informację, że w tych pieniądzach można kupić coś powyżej 2000 roku ale na pytanie co wg ciebie jest godne uwagi już nie raczysz odpowiedzieć...
Zatem oszczędź innym tych nic nie wnoszących "odpowiedzi" i przestań się wypowiadać jak nie zamierzasz robić tego precyzyjnie przedstawiając swoje argumenty, czytaj, polecając coś z moich propozycji napisz dlaczego, odradzając mi moje propozycje również napisz dlaczego! 
Ja zgłosiłem się tu o pomoc i radę użytkowników, a nie jakieś hejterowskie opinie Januszy bez poparcia swoich poglądów. Tak więc jeśli na prawdę chcesz pomóc i coś wiesz na ten temat to przedstaw jakieś argumenty i czytaj ze zrozumieniem to co inni do ciebie piszą albo po prostu ich uszanuj i nie pisz nic jeśli nie rozumiesz na czym polega forum i chęć pomocy/porady innym.  :)

Edytowano przez ciachosky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Jaj sie nie umie czytać ze zrozumieniem to trzeba sie do podstawówki cofnąć tam tego uczyli i to w początkowych klasach napisałem dosadnie jako mechanik i w tej kwestii czyli napraw i ich kosztów sie wypowiedziałem ale cóż niektórzy mają mózg gdzie indziej niż trzeba........ 


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciachosky    0
Cytat
22 minuty temu, pawelol111 napisał:

Tryb wstecznego 10k kosztuje, byle pierdoła w tysiącach. Zabytek.

 

No i to jest konkret. Wielkie dzięki. Może w takim razie mógłbyś coś innego mi polecić w tych pieniądzach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370
Dnia 16.06.2019 o 11:40, ciachosky napisał:

To znajdź takiego :D 
Tak jak napisałem na początku mi potrzebny jest traktor z instalacją dwuobwodową i skrzynią 40 km/h. Ursusa spełniającego te wymogi znaleźć to jak ze świecą szukać. Nawet i w tych nowszych tj. 1634, 1734, 1934 itp. rzadkością jest instalacja dwuobwodowa, a co śmieszniejsze nawet nie każdy miał skrzynię 40 km/h :) 

Ideał, i po hvj germańskie farfocle

https://www.olx.pl/oferta/ursus-25014-nowy-nieuzywany-powystawowy-gwarancja-ursus-silnik-deutz-250km-CID757-IDAgSe0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Tryb do każdego tyle kosztuje czy nowy czy stary to żadne tłumaczenie. Raczej naprawy to nie problem jak masz dobrego mechanika. Największym problemem jest znalezienie nie wyjechanego egzemplarza. Jest to tak samo prawdopodobne jak trafienie 6 w totolotka. Na Twoim miejscu poszukalbym jeszcze Renault 155.54 tylko ciężko będzie znaleźć egzemplarz z pneumatyką. Jeszcze Case MX, bardzo udana seria. A co do tego wynalazku z linku to tam znalezienie części zamiennych to będzie wyzwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciachosky    0

Myślałem o tych Renault, miałem nawet okazję trochę popracować taką i mój wniosek był taki, że ma słabe przełożenia ta, którą używałem miała chyba z prawej strony rewers mechaniczny (taka długa dźwignia jeśli dobrze pamiętam). No i słyszałem, że też są uciążliwe w naprawach i awaryjne dlatego sobie je odpuściłem, co więcej trochę ich w zasadzie widziałem i nie przypominam sobie żebym spotkał się z egzemplarzem gdzie jest chociaż jednoobwodowa pneumatyka. Jeśli chodzi o case Mx to znajomy ma bodajże mx 110 i ciągle narzeka bo nieustannie coś mu się w nim psuje, nie wiem ile w tym prawdy ale on twierdzi, że za dużo tam elektryki. Zastanawiałem się też nad CS 150 ale też niedaleko mojej miejscowości mają takiego i dość mocno marudzą na niego (chociaż mi wydaje się być fajnym sprzętem). Także wygląda na to, że chyba zależy na co się trafi dlatego wydawało mi się, że fendt jest właśnie najlepszą opcją. Oglądałem też NH i MF ale jakoś do nich to już całkowicie nie jestem przekonany. 
Dzięki za podpowiedź, będę musiał poszukać więcej jakichś info na temat tych Renault i jeszcze raz przeanalizować za i przeciw :) 

Edytowano przez ciachosky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj