reflex52

Przeciekający dzielnik /elektrozawór

Polecane posty

reflex52    0

Witam przecieka mi elektrozawór na turze gdzieś w zaznaczonym kółkiem miejscu i nie wiem za bardzo jak to rozkręcić oring pod tą czarną nakrętką (czarna strzałka) pod cewka wymieniłem ale nic to nie dało i tutaj pytanie czy ktoś to rozbierał dalej wydaje mi się że przecieka gdzieś jak czerwona strzałka, co tam może być za oring lub inne uszczelnienie ewentualnie jaka przyczyna ze przecieka. Z góry dzięki za odp.

Bez tytułu.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Oringi pod ceeka zabezpieczaja tylko trzpien zeby sie tam brud i woda nie dostawaly. Jezeli cieknie spod tej czerwonej strzalki to zapewne nieszczelny jest trzpien od elektrozaworu. Mozesz go odkrecic i sprawdzic czy jest rozbieralny i da sie go uszczelnic. Ewentualnie mozesz spróbować uszczelnic suwak od rozdzielacza, bo sam elektrozawor nie powinien miec kontaktu z olejem... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reflex52    0

A co może być przyczyną że na 2 i 3 sekcji (elektrozawór) w jedną stronę siłownik działa normalnie a w drugą niby działa ale jakby go coś blokowało bo działa bardzo wolno (słychać pompę ze ma obciążenie) gdzie szukać przyczyny 1 sekcja działa normalnie ?

Edytowano przez reflex52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Moze masz gdzies wkrecony dlawik i ogranicza przeplyw oleju. Skoro to 2 i 3 sekcja, to pewnie gdzies w tym zaworze z cewka trzeba by zaczac poszukiwania. Ewentualnie jeszcze w rozdzielaczu moze cos byc, skoro 1 sekcja dziala normalnie. Jezeli masz weze od rozdzielacza do tura podlaczane na szybkozlaczach to zamien 1 i 2 sekcje i sprawdzisz czy sie cos zmienilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 Jedno jest pewne [u mnie] . Jak napięcie dochodzi do 12 v ,cewka nie zadziała i nie ma przepływu oleju,ale jak przekroczy 12 v już ok. Sprawdż miernikiem napięcie,bo może mieć wszędzie 14 v a nie koniecznie na wtyczce do ładowacza.tak miałem na światłach,na wyjściu 14 v ,a żarówki ok.9v i lipa. A ten elektromagnes nie pobiera jakichś ogromnych ilości prądu ,lecz w granicach 40 w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danny82
      Panowie
      jak włączany jest przedni napęd w zetorze 9540. elektrozawór otwiera się i puszcza powietrze na przystawke przedniego napedu?? Pytam gdyż z obcietej rurki wychodzcej z elektrozaworu, podczas uzywania przodu kapie olej, Najprawdopodobniej przekładniowy. Czyżby jakiś uszczelniacz w przystawce ??
    • Przez peter855
      Witam,
       
      Założyłem do mojej 60tki pompę dodatkową nsz 50 . wszystko pięknie gra i dźwiga, z jednym małym mankamentem. otóż przy wysokich obrotach wydajność pompy sięga 112 l/min, rozdzielacz nie daje rady tego przepuścić i olej mi się grzeje. Pomyślałem że założę dzielnik strumienia i ustawię na króćcu priorytetowym przepustowość 50 l/min a resztę na przelew, dzięki czemu będę miał stały wydatek niezależnie od obrotów. Zakupiłem dzielnik od GPW stosowany również w ostrówku i się nieco rozczarowałem. Otóż wyjście regulowane ma bardzo małą średnicę, i boję się że nie przepuści mi tych 50 litrów, ponadto nie wiem jaki jest zakres regulacji takiego dzielnika. może ktoś wie coś na ten temat, albo ma ktoś jakieś inne rozwiązanie? czy taki dzielnik ma możliwość regulacji ciśnienia w układzie? czy już jest ustawiony na konkretne ciśnienie?
    • Przez kiler
      Witam
       
      Czy miał ktoś problem z przeciekającym siłownikikiem w serii john deere 6090RC/MC? Traktor ma 2,5 roku i nie wiem czy ubiegać się o naprawę pogwarancyjną.
       
      Ewentualnie gdzie leży problem, prawy siłownik jest suchy a z lewogo leje się jak z rynny. Koszt wymiany uszczelek w granicach 300zł.
       
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj