yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

Uziu92    5100

150 zł to ponad 2 metry pszenicy. Trzeba by kontrole robić i ważyć dokładnie.

matek89121    822
5 minut temu, Taurus83 napisał:

Nie pamietam. Jakiś full serwis na 3 zabiegi. Od cynku, przez karbon po złoto. Wszystko tam mają. 

Już lepiej jakiś poplon zasiać i wapna nie żałować zamiast tych odżywek. Tak naprawdę nikt nigdy nie robi żadnych porównań bo w żniwa nie ma czasu A dla świętego spokoju się daje bo to tylko 20 czy 50 zł. 

wyślij ich do mnie tylko zaznacz że chce samo złoto  50 zł /kg resztę składników już mam 

Taurus83    517
8 minut temu, yacenty napisał:

pełny pakiet 3 zabiego tak wychodzi, ale tu już pewnie z tytanem, krzemem a nie tylko sam podstawowy pakiet nawozów. Przy dobrej pogodzie i dobrym nawożeniu idzie spokojnie zbudować nadwyżkę plonu która pokryje te koszty.

Taaa...A później przychodzi susza w czerwcu i pszenica ma gęstość 68...przecież to ma dac zysk A nie pokryć koszty...Jak dla mnie i moich słabych gleb to ostatni raz stosowałem...co innego w warunkach stresowych typu przymrozki czy grad Ale na zdrowe, ladne rośliny to wg mnie bezsensu...

4 minuty temu, matek89121 napisał:

wyślij ich do mnie tylko zaznacz że chce samo złoto  50 zł /kg resztę składników już mam 

Już wysyłam. Zamawiaj silosy.

Edytowano przez Taurus83

Wiadomość z agroFakt.pl

Uziu92    5100
7 minut temu, Taurus83 napisał:

Taaa...A później przychodzi susza w czerwcu i pszenica ma gęstość 68...przecież to ma dac zysk A nie pokryć koszty...Jak dla mnie i moich słabych gleb to ostatni raz stosowałem...co innego w warunkach stresowych typu przymrozki czy grad Ale na zdrowe, ladne rośliny to wg mnie bezsensu...

Już wysyłam. Zamawiaj silosy.

dlatego najlepiej przy pszenicy ograniczyć się do miedzi i manganu, kosztu może 15-20 zł, portfel nie zdrenowany, sumienie czyste :D

matek89121    822

a próbowaliście kiedyś z tymi pierdołami i bez na działce ścieżka obok ścieżki

żeby polecać to komuś z czystym sumieniem ? 

• Thanks 1

chuck00    116

Słuchajcie, da radę jeszcze przejechać pszenicę herbicydem w tych temp? Pszenica ma 2 liście, chciałbym zrobić kompletny zabieg odchwaszczający a jutro w dzień ma być ok 10 C, z kolei w nocy 3-4 C. Uszkodzę pszenicę czy nic się nie stanie? 

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

robercikj100    687
10 godzin temu, Uziu92 napisał:

150 zł to ponad 2 metry pszenicy. Trzeba by kontrole robić i ważyć dokładnie.

To wolał bym 100 kg saletry sypnąć lepiej albo tonę wapna na to konto. Myślę że by dały lepsze efekty niż te pełne pakiety wynalazków 

• Like 2

Agrest    8088

Pilne pytanie. 

Na świeżo posiane zboże chlorotoluronu plus dff może iść?

Kiedyś był izoproturon w tej fazie.

Dff wiem że można.

losktos    289

świeżo posiane to znaczy jakie? Dzień po siewie?

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Ursus932    3842
6 minut temu, Agrest napisał:

Pilne pytanie. 

Na świeżo posiane zboże chlorotoluronu plus dff może iść?

Kiedyś był izoproturon w tej fazie.

Dff wiem że można.

Ctu tym bardziej bo jeszcze jakiś czas temu wszystkie lentipury ,tolurexy itp. miały rejestracje bezpośrednio po siewie

Agrest    8088

Tak wczoraj siane.

Mam te środki i pojechał bym bo akurat zakończyłem pryskanie.

rolniczek098    10

Cześć. czym mogę pojechać jeszcze teraz na chwasty w pszenicy pszenżycie i życie ? W pszenicy mam przytulie reszta to standardowe chabry rumianki jakieś fiołki .

Ursus932    3842
1 minutę temu, rolniczek098 napisał:

Cześć. czym mogę pojechać jeszcze teraz na chwasty w pszenicy pszenżycie i życie ? W pszenicy mam przytulie reszta to standardowe chabry rumianki jakieś fiołki .

Pewnie że możesz , a jaki to będzie środek?

SawekBraczyk    57

A w rzepaku wystarczy siarczan , mocznik + Bor , czy dawać te wynalazki ( nawozy dolistne ) ? Czy też się opłaca czy nie jak to tu piszecie o pszenicy .

Agrest    8088
3 godziny temu, rolniczek098 napisał:

No właśnie środek też nie wiem :/

Im dłużej myślisz tym bardziej termin Ci ucieka.

Dziś były piękne warunki.

Prysnąłem dziś 2l lentipur 0,2l diflanil, 0,55 deltametryna na mszyce.

20191107_081954.jpg

MarcinNH    155

Wschodzi mi pszenica po kukurydzy. W przyszłym pod koniec przyszłego tygodnia ma już być załamanie pogody. Chcę pryskac expert + dff tylko dff od drugiego liścia. Coś się stanie jak pojade na jeden liść? 

www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

yacenty    1658
16 minut temu, MarcinNH napisał:

Wschodzi mi pszenica po kukurydzy. W przyszłym pod koniec przyszłego tygodnia ma już być załamanie pogody. Chcę pryskac expert + dff tylko dff od drugiego liścia. Coś się stanie jak pojade na jeden liść? 

Wydaje mi się to słabe rozwiązanie, z tego co mi wiadomo dff jest srodkiem nalistnym więc musi spasc na chwasta a nie na ziemie aby go zniszczyć. Doglebowe to raczej są inne srodki.

U nas kombinacja z DFF zawsze szła na 3 lisc pszenicy - co za tym idzie - już dość duże chwasty.

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 

• Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 

• Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 

• Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj