yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

Uziu92    7973

ja chcę jeszcze z mikro na pszenicę polecieć a mianowicie z miedzią i manganem, wg badań podobno jesienią podanie mikro najlepiej wpływa na roslinę ewentualnie bardzo wczesną wiosną, ale wiosną pogoda bardziej nie stabilna, teraz przez tydzień ma przymrozkow nie byc i dość ciepło jak na listopad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Ech ja już opryskiwacz rozkręciłem na zime tak właściwie i chyba nie będę już wymyślał a też kusiło mnie jakieś mikro podać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ojciec własnie sprawdzał żółte naczynia - w pszenicy full mszycy - tej zielonej. Wymienił wodę. Jak jutro bedzie to samo to pryskamy na robale.
Tydzien temu było pryskane na chwasty i na robale a mimo to dalej siedza


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
2 godziny temu, Uziu92 napisał:

ja chcę jeszcze z mikro na pszenicę polecieć a mianowicie z miedzią i manganem, wg badań podobno jesienią podanie mikro najlepiej wpływa na roslinę ewentualnie bardzo wczesną wiosną, ale wiosną pogoda bardziej nie stabilna, teraz przez tydzień ma przymrozkow nie byc i dość ciepło jak na listopad.

Wg moich badań to mikro zarówno jesienią jak i wiosną  najlepiej wpływają na portfel. gdy ich się nie kupi to efekt jest w 100% zadowalający. 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14
1 godzinę temu, yacenty napisał:

ojciec własnie sprawdzał żółte naczynia - w pszenicy full mszycy - tej zielonej. Wymienił wodę. Jak jutro bedzie to samo to pryskamy na robale.
Tydzien temu było pryskane na chwasty i na robale a mimo to dalej siedza

A był u ciebie przymrozek w zeszłym tygodniu? U mnie było - 5.5 myślałem że już po mszycy bo literatura podaje że właśnie taki mróz zabija mszyce. Pewien byłem że już po niej. Z ciekawości dziś wystawie też żółte naczynia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
2 minuty temu, luki08 napisał:

A był u ciebie przymrozek w zeszłym tygodniu? U mnie było - 5.5 myślałem że już po mszycy bo literatura podaje że właśnie taki mróz zabija mszyce. Pewien byłem że już po niej. Z ciekawości dziś wystawie też żółte naczynia. 

-5.6 złapała stacja w nocy z 30 na 31 października. Te temperatury to gówno prawda. Może tak kiedys było - u nas pełno mszycy jest nawet w grudniu.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Przymrozek to nie mróz. u mnie 25 września słonecznik przemarzł a mszyca nie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

co do mszyc to w tym roku pryskalem już 2 razy a za drugim razem jakieś 3 dni przed przymroskami dodałem jeszcze po 1kg dr Green zboże i 0.6l tebukonazolu, do razu pisze że liczę się z tum że to mogą być wyrzucone pieniądze ale mam jak niewierny Tomasz jak sam nie dotkne to nie uwierzę hehe a tak serio to zostawiłem pasek kontrolny i okaże się wiosna co wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w ubiegłym roku miałem część pszenicy opryskaną na jesieni miedzią i manganem. Z wiosny rośliny wyglądały dużo lepiej, były jakby zdrowsze. Co do plonu raczej nie widziałem jakichś szalonych różnic. Trzeba by dokładnie przeważyć żeby coś więcej powiedzieć.

W tym roku też chce pojechać z mikro. Jak będą warunki to jeszcze w tym tygodniu pojadę


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Na początku krzewienia już pojechałem siarczanem miedzi,  manganu i magnezu przy okazji robaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Ja tam już nic nię będę jednak jechał z mikro  w tym roku , mszyc jak na razie nie zaobserwowałem ale będę sprawdzał i żółte naczynko też wyniosłem  a pszenica w końcu nabrała jakiegoś wigoru bo wreszcie coś popadało i jest jakaś wilgoć i to była dobra odżywka jak na razie ;) 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
49 minut temu, Agrest napisał:

Chloropiryfos można mieszać z chlorotoluronem i dff?

a czemu nie możnaby było mieszać herbicydu z insektycydem? Przeciez to kompletnie inny świat.
różne insektycydy mieszaliśmy z różnymi substancjami i nigdy nie było problemu - czasem tylko trzeba zwrócić uwagę ze niektóre substancje podnosza pH a niektóre insektycydy gorzej działają przy wysokim pH cieczy roboczej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150

chloropiryfos rozpuszcza woski na roślinie, dlatego np. w cebuli nie można go mieszać z herbicydami kontaktowymi

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

No właśnie o coś takiego mi chodzi. 

Gdzieś ktoś pisał żeby uważać z mieszaniem fosforoorganików.

Jutro chciałem pszenicę pryskać i nie wiem czy zdać chloropiryfos czy cyperkil.

Pszenica słaba mocno nękana przez śmietki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

No raczej nie dotrze bo opady znowu zmniejszone i przesunięte. 

Mszycę i cyperkil zwalczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Kurde ostro tu dajecie z inwestycjami w liście pszenicy, zacne, naprawdę zacne, siarczany, mangany, cytryniany banany....   Jednak więcej będę czytał aniżeli się udzielał. :ph34r:

  • Haha 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
4 minuty temu, ravoj napisał:

Kurde ostro tu dajecie z inwestycjami w liście pszenicy, zacne, naprawdę zacne, siarczany, mangany, cytryniany banany....   Jednak więcej będę czytał aniżeli się udzielał. :ph34r:

a Ty pewnie nic nie robisz nawet nie siejesz 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no dobra pod pszenice mikro powinno sie dawac ale jak ktos np nie stosuje obornika, to w jaki sposob trzeba podac mikro bo najlepszym i najczesciej stosowanym nawozem pod pszenice zazwyczaj jest polifoska 6 a ona mikro nie ma , ale mikro skladniki ma np lubofoska pod zboze tylko ze spotkalem sie ze zla opinia tego nawozu wiec jak mikro uzupelniac , bo w opryskach i dokarmianie dolistne to malo skuteczne jest moim zdaniem pozatym tez nie mam czasu jezdzic ciagle to pryskac przykladowo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj