yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

galan99    7577
7 minut temu, yacenty napisał:

zobacz główne zdjęcie na stronie głównej agrofoto.pl - tak wyglądała moja pszenica w niedziele 27.10

Bardzo ładnie wygląda pszenica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

no nie powiedziałbym, moja ta po lewej, od tego podwójnego paska, po prawej kolegi. Siew na mega wysuszonym polu przez poplony


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, losktos napisał:

 

Ja ograniczam trzecia dawkę. Mineralizacja azotu z liści nie następuje od razu, potrzeba czasu. Także wydaje mi się że we wczesnych fazach nie ma co zbytnio zaniżać dawek

oki dzieki za odpowiedz ,  czyli dam normalna dawke na pszenice , a 3 dawki to prawie wgl nie stosuje sie ( bo 3 dawka to jest głownie jak pszenice robimy na konsumpcje ? bo u nas to tylko paszowke sie produkuje bo i tak ceny jednakowe są ) chyba ze nieraz bywały gdzies słabe pszenice i rzadkie pozno siane to i 3 dawka azotu szła nieraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja w tym roku na 90% juz nie dam 3 dawki, ostatnie dwa lata spaliłem pszenice trzecią dawką


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Nie liczył bym na to, że po burakach zostaje więcej jak po innych uprawach. Na kłos to już z 10lat N nie stosowałem

 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

150kg, tylko jeszcze nie wiem jak

ale raczej 60kg w rsm na start a później 90kg w saletrze/saletrosanie, bo jeszcze jakoś 8-9ton mi zostało sypkich


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

2x po 200l RSM 32/ha.  1 jak da się wjechać na pole 1marca. 2 Początek strzelania w źdźbło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

burak to nie fasola, że wiąże azot, wiele go tam nie zostało, jak 70 ton towaru z pola wyjechało. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
2 godziny temu, ansu napisał:

2x po 200l RSM 32/ha.  1 jak da się wjechać na pole 1marca. 2 Początek strzelania w źdźbło.

i jakie plony przy 170kg N?
druga dawka dyszą czy wężem?
Ja jednak myslę zeby na 2 dawkę dać saletre - jak już pisałem dużo mi tego zostało.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

ja od dwóch lat daje na druga dawkę po 100 mocznika i 100 saletry gdy jeszcze jest opcja ze te nawozy beda w stanie się rozłożyć i przemieścić w głąb profilu bo potem na w okresie 3 dawki zazwyczaj jest sucho i z nawozu niewiele roślina skorzysta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
7 godzin temu, yacenty napisał:

i jakie plony przy 170kg N?
druga dawka dyszą czy wężem?
Ja jednak myslę zeby na 2 dawkę dać saletre - jak już pisałem dużo mi tego zostało.

Obie dawki dysza. Plon zdeterminowany wodą. Trzecia dawka i ponad 200N nie miała wpływu na plon. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nie dokrzewiasz za mocno?

Mi jednak mowili zeby pierwszą dawkę robić słabiutką: 40-50kg N a dopiero później gonić a tu od razu gonisz. Jak do tej pory to u nas pszenica krzewi się bardzo mocno - wynika to z braku zimy i dłuższej wegetacji.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Duża 1 dawka ma podobno wpływ na długość klosa i liczbe ziaren w kłosie. A czy to prawda to nie wiem bo przy trzech mocnych rozkrzewieniachna na wiosnę to nie ma sensu chyba już jej dokrzewiać a dając duża pierwsza dawkę to samo to spowoduje dalsze dokrzewianie. Także ja sam nie wiem jaka strategie teraz odbierać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

RSM to tylko 1/4 azotanowa to przy 200l/ha RSM32 to 20kgN

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

I ja w tym sezonie zamierzam dać do 170 kg Na tylko że w saletrze . Tylko też zastanawiam się w jaki sposob. W tamtym roku poszło 200, 200 i 100 ostatnia dawka poszła na rozwinięty flagowiec . A może dać 2x250 albo 200 i 300 . Jak myślicie.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Saletra to 1/2 azotu w formie azotanowej, działającej natychmiast bez amidowej działającej dużo później gdzie w RSM jest połowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Ja w tamtym roku dawałem 2x200 saletry i na jednym kawałku poszło jeszcze 100kg w saletrze i ni ch*ja nie było zwyżki w płonie ani nic z tych rzeczy także 3 dawkę sobie odpuszczam na zawsze. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

U mnie ogólnie na zboża w tym roku pierwsza dawka 120-150kg saletry na ha, druga ok 150kg i 3 na pszenice ok 100kg. Myślę że w przyszłym roku będzie podobnie bo zboża są rozkrzewione a zimy najpewniej będzie łagodna. Najgorzej jest że nie pamiętam kiedy ostatnio podało, więc pewnie będę oszczędzał w drugiej i trzeciej dawce bo i tak woda będzie limitować plon  


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Azot azotem a pogoda swoje.Wiosna tego roku pokazała co stać się może po azocie jak brak opadów.Na polu gdzie zdecydowałem się dać 2 dawkę azotu zebrałem ok 3 tony z ha.Skróciło zredukowało zachamowało rozwój pszenicy.Tam gdzie poszła tylko jedna dawka 7,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

na rotaxie zebralem 7.5 ton przy 3 dawkach i nawożeniu 190 kg, kolega pole 2 km dalej, dał 2 dawki i 160 kg i zebrał 9.5 tony.
U mnie gęstość 67-68, u niego 75. Jak robiłem 3 dawkę niby spadł deszcz, ale później mega przysuszyło i smiem twierdzić ze spaliłem ziarno.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
26 minut temu, Bartek933 napisał:

Podajesz w kg N?

a po co w kilogramach nawozu jak każdy daje inny nawóz :P o innej zawartości N


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

To dopisuj N, ja zawszę piszę że saletrę. Swoją drogą dużo dajesz tego nawozu


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj