yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

loquito    240

Jaki nawóz przedsiewny stosujesz?
A druga rzecze jest taka że ŚOR dobiera się według zapotrzebowania roślin. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

4 zabiegi po 2 kg w całym sezonie to koszt na hektar ok 160 zł, a po 3 kg wychodzi 240 zł jakby zamawiać na stronie producenta. Także nie jest to jakiś bardzo duży koszt w porównaniu ile jest mikro w 1 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
Przed chwilą, Miran napisał:

4 zabiegi po 2 kg w całym sezonie to koszt na hektar ok 160 zł, a po 3 kg wychodzi 240 zł jakby zamawiać na stronie producenta. Także nie jest to jakiś bardzo duży koszt w porównaniu ile jest mikro w 1 kg.

Ale po co pchać w roślinę 4*2*50g=400g miedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484
3 minuty temu, loquito napisał:

Jaki nawóz przedsiewny stosujesz?
A druga rzecze jest taka że ŚOR dobiera się według zapotrzebowania roślin. 

W tym roku poszło 100 kg soli potasowej i 150 kg poli 6 na 1 ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

I jest to zgodne z tym co producent Polifoski 6 i soli potasowej zaleca, aby te ilości co wysiałeś były w górnych granicach oczywiście, bo tych niższych dawek nie ma co stosować bo 

17 minut temu, galan99 napisał:

to słabo widzę w skuteczności działania to jakby co to dane kasa wyjebana producent zadowolony bo zarobił tak ja to widzę


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

Pszenice opryskane na chwasty. Na 26ha poszedł Legion 1,0/ha i na 14ha Toluron 1,4l + Adiunkt 0,2 + Surfer 10g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

w sobote chcialem dac mikro na pszenice i pszenzyto ,ale od wtorku juz zapowiadaja przymrozki do -2,-3 st .Pryskac czy sobie darowac????

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

co do odżywek dr Green to rozmawiałem z przedstawicielem i mówił żeby na jesień dac tylko 1 kg/ha a wiosna to już wedle uznania albo tylko ci producent zaleca


luki08 napisał:

w sobote chcialem dac mikro na pszenice i pszenzyto ,ale od wtorku juz zapowiadaja przymrozki do -2,-3 st .Pryskac czy sobie darowac????

sam planuję podać mikro właśnie z dr green i wydaje mi się że nic się nie powinno dziać złego, chyba że chcesz dodać do mikro jakiś azot to przed przymrozkiem nie wskazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Ja stosowałam jednej wiosny te dr Green a jakiegoś efektu nie widziałem parametry takie sobie a wszystko prowadzone jednakowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

od lat zero dokarmiania jesienią.Nigdy pszenica nie wymarzła.Może z 10 lat temu Batuta mi wypadła pasami z 25 %.Po co dajecie te odżywki jesienią?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dzisiaj zacząłem opryskiwac pszenicę na chwasty. Udało też mi się kupić tani perytroid Kaiso. Wychodziło 10 zł na hektar więc dodałem. Zostało mi jeszcze 3 ha. Zacząłem po południu jak słońce wyszlo bo do południa straszna mgła byla a wieczór coraz szybciej się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek393    20
14 minut temu, tomekZ058 napisał:

panowie co myślicie o herbicydzie Bizon ?

Dołączam się do pytania, opryskałem 4 ha na próbe w tym roku( pierwszy raz pryskalem na jesien)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ansu i co pryskales? Bo w sobote sieje i się zastanawiam czy pryskac od razu czy czekać aż powschodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

są przypadki ze też i pszenicę potrafi zaatakować więc lepiej zapobiegawczo opryskac. koszt nie duży bo 10-13 zł na hektar to nie jest majątek a ochroni plantacje przed ewentualnym wirusem i zlikwidowaniem plantacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Pryskalem expertem i legato ostatni kawałek około 17, straszą mnie że na mokre rośliny nie powinno się pryskac i mogłem zaszkodzić pszenicy, ma ktoś jakieś doświadczenia z tym? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83
6 minut temu, Mareg napisał:

Pryskalem expertem i legato ostatni kawałek około 17, straszą mnie że na mokre rośliny nie powinno się pryskac i mogłem zaszkodzić pszenicy, ma ktoś jakieś doświadczenia z tym? 

Nie zaszkodziłeś rośliną tylko swojej kieszeni. Legato to diflufenikan który działa głównie przez liście i częściowo przez korzeń- wiec osłabi działanie. Expert to doglebówka i pobierana jest przez korzenie wiec zadziała a na wilgotna ziemie jeszcze lepiej. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

W zeszłym roku pryskalem tym samym podczas gęstej mgły a na koniec jeszcze lekko pokropilo, do żniw czysciutko, więc nic się nie przejmuj😏

W zeszłym roku pryskalem tym samym podczas gęstej mgły a na koniec jeszcze lekko pokropilo, do żniw czysciutko, więc nic się nie przejmuj😏

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Dzięki za odpowiedz 😃  zauważyłem że na jednym kawałku gdzie sialem delawara 33 mtn jest posiane prawie równo normalnie, tam gdzie euforia i desamo mtn 41 niestety są te cholerne pasy nadal 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

W jaki sposób można je wyregulowac? I czy w ogóle da się? 

Co do dźwigni miałem ją ustawiona w tym pkt, a wy jak ustawiacie? 

IMG_20191024_130724.jpg

Edytowano przez Mareg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Denka ustawia się jak w poznaniaku. Z przodu siewnika pod paką masz śróbki którymi regulujesz położenie denka względem kółka wysiewającego. Wajcha na zdjęciu jest zle bo całkiem otwarte, powinna być na trzecim ząbku od dołu dla pszenicy. Groch, łubin na 5 lub 6, rzepak, proso na 1 wszystko licząc od dołu ustawia się zależnie jak grube nasiona wysiewasz. Przyjrzyj się co się dzieje z denkami jak poruszasz tą wajchą. To są wiadomości elementarne dla siewnika..

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj