yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

Mareg    66

Kółka za zewnątrz sa ok, mają ząbki, denka ustawilem na 3 poziom tak jak mi kazali tutaj na forum 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Wczoraj zasiałem pszenicę i tak się zastanawiać - pryskać na chwasty Expert + DFF dzisiaj, -czy czekać aż powschodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9234

Za sucha gleba, nie zageściła się przed siewem. To raczej nie wina siewnika, tylko warunków na polu. Mam taki kawałek po soi, gdzie gleba rozpadła się w pył i siewnik się zapadał po ramę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25615

Tylko sprawdź szczeliny pod każdym kółkiem, bo każde denko ma swoją regulację. Może ktoś przed Tobą zmieniał i nie wyregulował.

Bo to nowy nabytek?

A kółka na wałku nie wyrobione, może wałek kręci a one stoją

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Kółka normalne, nie dzielone, właśnie też tak teraz jeszcze myślę że może kółka na walku się obkrecaja

 

No właśnie to nowy nabytek... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
14 godzin temu, pawelol111 napisał:

Może być rózny nośnik substancji.

no weź, błagam i butelka inna. To wszystko przez butelkę. Ja prdle


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
53 minuty temu, Mareg napisał:

Kółka za zewnątrz sa ok, mają ząbki, denka ustawilem na 3 poziom tak jak mi kazali tutaj na forum 

Weź butelki po napojach, wodzie lub kartony po mleku. Odetnij od góry i podstaw pod redlice. Korba i zobaczysz czy siewnik równo sieje. Ustawienie denek ma duże znaczenia na oko równo, a na wagę +- 30%. Sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25615

Jeszcze jest tak prozaiczna sprawa jak ustawienie zasuwki na każdym aparacie wysiewającym. Wszystkie muszą być jednakowo otwarte. To ma bardzo duży wpływ na normę wysiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, nie napisał:

jutro jadę z expert met 0,23 + komplet 0,23 + deltametryna, (expert met trudniej kupić niż mięso za komuny)

Wiesz gdzie można dostać? Obdzwoniłem pół Polski i nie ma szans podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Zasuwki były wszystkie jednakowo otwarte, dzięki @ansu za podpowiedź zrobię tak jeszcze z tymi butelkami, pytanie jak sie reguluje i sprawdza te denka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, robert123farmer napisał:

Wiesz gdzie można dostać? Obdzwoniłem pół Polski i nie ma szans podobno

Dziś rano zamówiony expert i właśnie dojechał 😊zaraz pójdzie w opryskiwacz😏

Pytanie czy belisse ,ostroge i euforie można lecieć ctu???

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

W sobotę poszedł Expert 0,35+DFF 0.2+Glean 8g, po ilu dniach od tego oprysku mogę jechać z insektycydem+mikro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

W jaki plon celujesz? Objawy jakich mikroelementów widać? Jakie mikroelementy i jakie ilości?

Duży widzisz wzrost plonu z zabiegu dokarmiania mikroelementami jesienią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
6 minut temu, loquito napisał:

W jaki plon celujesz? Objawy jakich mikroelementów widać? Jakie mikroelementy i jakie ilości?

Duży widzisz wzrost plonu z zabiegu dokarmiania mikroelementami jesienią?

Celuję w 7-8 t. Mikro poprzednie lata nie stosowałem, ale zamierzam przez cały sezon korzystać z mikroelementów od Dr Green.Miałem dawać przez cały rok mikro od Intermag ale po rozmowach ze znajomymi chcę spróbować własnie tych od Greena. Zobaczę czy będą jakieś efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Pogoda jest ładna, więc po 3 ÷4 dniach od zabiegu herbicydowego możesz jechać z zabiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7581
1 godzinę temu, Miran napisał:

Celuję w 7-8 t. Mikro poprzednie lata nie stosowałem, ale zamierzam przez cały sezon korzystać z mikroelementów od Dr Green.Miałem dawać przez cały rok mikro od Intermag ale po rozmowach ze znajomymi chcę spróbować własnie tych od Greena. Zobaczę czy będą jakieś efekty.

Celować można jeśli nie będzie opadów tylko susza i będzie tylko do 5 ton to co będzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379

Panu pszenica siana dwa tygodnie temu i strasznie żóknie, co to może być mszyce czy jakiś wirus, czy brak wody? 

IMG_20191023_160546.jpg

IMG_20191023_160619.jpg

IMG_20191023_160624.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
5 minut temu, galan99 napisał:

Celować można jeśli nie będzie opadów tylko susza i będzie tylko do 5 ton to co będzie ?

Niestety taka jest prawda jak nie będzie opadów to żadne specyfiki, aminokwasy, mikroelementy nie pomogą , ale bądźmy dobrej myśli.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7581
1 godzinę temu, Miran napisał:

Celuję w 7-8 t. Mikro poprzednie lata nie stosowałem, ale zamierzam przez cały sezon korzystać z mikroelementów od Dr Green.Miałem dawać przez cały rok mikro od Intermag ale po rozmowach ze znajomymi chcę spróbować własnie tych od Greena. Zobaczę czy będą jakieś efekty.

Jaki koszt jednego zabiegu na 1 ha  Greena zapewne 50 zł x ile zabiegów planujesz dać ? jaki koszt ? ... 

DR GREEN Zboża 

1 do 3 kg/ha (431g mikroelementów w 2kg nawozu – zalecana dawka) to 4 takie zabiegi koszt z paliwem ponad 300  zł by był coś takiego .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Żeby dawać 1 -3 kg Dr Green i robić takie zabiegi 4 razy to trzeba by było nie mieć matematyki w szkole i rozumu. Na jesieni dać 1kg, na wiosnę dać w fazie krzewienia 1.5kg, czyli razem 2kg, koszt poniżej 40zł. Daleko do 300zł, chyba żeby wylał do rowu 50l ropy przy okazji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7581
10 minut temu, loquito napisał:

Żeby dawać 1 -3 kg Dr Green i robić takie zabiegi 4 razy to trzeba by było nie mieć matematyki w szkole i rozumu. Na jesieni dać 1kg, na wiosnę dać w fazie krzewienia 1.5kg, czyli razem 2kg, koszt poniżej 40zł. Daleko do 300zł, chyba żeby wylał do rowu 50l ropy przy okazji. 

Ale producent zaleca od 1 do 3 kg a ten 1 kg coś zadział jakoś to słabo widzę w skuteczności działania to jakby co to dane kasa wyjebana producent zadowolony bo zarobił tak ja to widzę . Jak by jeszcze 4 zabiegi dać po 2 kg to może coś by było widać to jakby wypić 50 lub setę co lepiej się poczuje .

Stosowałem http://foliq.pl/?produkt=foliq-makro-p 

Dawałem 10 kg w trzech rzutach ale od wiosny nie powiem złego słowa ziarno było dość wyrównane ale koszt 160 zł na 1 ha .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj