yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

jasiuhonda    14

Panowie pytanie mozna wapno i obornik dac pod orke razem czy nie bardzo bo chce jeszcze siac po kuku pszenice a trzeba by bylo dac wapno a jest troche obornika to by sie wywiozlo i byłby porzadek...

Wiadomość z agroFakt.pl

damin1    51

Mam pytanie odnośnie pszenicy ozimej estivus. Może ktoś takową posiada. Chodzi mi o chlorotoluron. Można ją pryskać ta substancja czy też nie. W necie nie mogę znaleźć opisu odnośnie tego. No i jeszcze pytanko odnośnie ceny. Tolurex i expert. Za ile kupowaliscie? 

Ursus932    1736
2 godziny temu, jasiuhonda napisał:

Panowie pytanie mozna wapno i obornik dac pod orke razem czy nie bardzo bo chce jeszcze siac po kuku pszenice a trzeba by bylo dac wapno a jest troche obornika to by sie wywiozlo i byłby porzadek...

Lepiej daj obornik pod pług a wapno pod agregat

Ursus932    1736
Dnia 18.10.2019 o 12:03, Raptus902 napisał:

Expert met 0.35 kg + 0.2 legato 500 bedzie dobrze czy za dużo Legato

Będzie dobrze ,sam daje 0,2 dff

10 godzin temu, damin1 napisał:

Mam pytanie odnośnie pszenicy ozimej estivus. Może ktoś takową posiada. Chodzi mi o chlorotoluron. Można ją pryskać ta substancja czy też nie. W necie nie mogę znaleźć opisu odnośnie tego. No i jeszcze pytanko odnośnie ceny. Tolurex i expert. Za ile kupowaliscie? 

Estivus jest tolerancyjny na chlorotoluron więc można pryskac 

Screenshot_20191020-082904.png

• Like 1
  • Thanks 1

MarcinNH    113

expert musi iśc w pełnej dawce 0.35 kg czy można zmniejszyć do 0.3 kg. do tego 0,2 dff akurat tak mi wychodzi z dwóch paczek inaczej musiałbym dokupić

www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

bamberszol    24

Koledzy od czego takie dziurki koledzy? Pszenica blednie z dnia na dzień.?

IMG_20191020_101348.jpg

IMG_20191020_101352.jpg

Koledzy od czego takie dziurki koledzy? Pszenica blednie z dnia na dzień.?

Miran    5

Plonvit zboże+Siarczan magnezu mogę dorzucić do tego coś na mszyce? Zostało mi trochę fastaca.

dzikiWschód    65

wstępnie planowałem też plonvit ale przez to że zawiera azot, co prawda nie wiele ale jest już połowa października i nie chce rozcharkowac roślin więc padło na odżywkę dr Green zboża zawiera te same składniki co plonvit tylko bez azotu. Dodatkowo chce dorzucić 0.5l tebukonazolu czyli tebu+1kg dr Green+ cyperkil 50ml

Miran daj znać jaki będzie efekt po plonvivie bo kosztuje dużo mniej niż dr green

loquito    156

Kogoś kto zna podstawy matematyki i mysli w miarę logicznie nie dziwi, że plonvit zboże kosztuje dużo mniej niż dr Green zboże. Liczyłeś ile kosztuje gram miedzi/manganu w plonvicie zboże, a ile w de Green zboże?

Ulman    1144

Trochę odbiegnę od tematu. Komu oddajecie / kto odbiera od was  puste big bagi?

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Witam. Jakim środkiem czy substancją aktywną mogę załatwić stokłosę jesienią?? Nabawiłem się tego cholerstwa kupując materiał siewny z drugiej ręki!! Do tej pory expert + dff+ glean załatwiało wszystko. Na Pontosie napisane jest że w górnej dawce likwiduje wyczyniec polny ale czy stokłosę też? Probował ktoś? Axial 50, 100 EC można zastosować jesienią ale też tylko wyczyniec polny jest wymieniony o stokłosie nie ma wzmianki. Jak ktoś ma albo miał problemy ze stokłosą i jak sobie z tym radził proszę o poradę. Pzdr!

Zapracowany    201
2 godziny temu, Ulman napisał:

Trochę odbiegnę od tematu. Komu oddajecie / kto odbiera od was  puste big bagi?

W gminie musisz się dowiedzieć gdzie masz odstawić, z tego co się orientuje

Ulman    1144
6 minut temu, Zapracowany napisał:

W gminie musisz się dowiedzieć gdzie masz odstawić, z tego co się orientuje

Tylko że gmina nie wie. Firmy od których kupowałem nawozy nie odbierają bagów bo nie mają  takiego obowiązku. Wysypiska tego nie przejmują. ODR nie ma pojęcia . Dotarłem finalnie do firmy Remondis która ma oddzielną komórkę do zbierania pustych opakowań po nawozach. Raz na pół roku sa w mojej okolicy a to tez nie wiadomo jak będzie bo liczy sie ilość zgłoszeń.  Trzeba te opakowania zważyć ,  , napisać protokół a nawet życzą sobie zdjęć.. Jak nie bedzie wyjścia to załatwie to z nimi , ale ciekawy jestem jak wy sobie z tym tematem radzicie. Może są jakieś prostsze rozwiązania.

Zapracowany    201

W poprzednich latach do lokalnego PSZOK odwoziłem, 

A raz jak była zbiórka wielkogabarytowych, to wrzuciłem kilka wypchanych bik baków

Edytowano przez Zapracowany

panczo1922    87

Generalnie to są kpiny! 

k**wa sprzedać to każdy pierwszy ale odebrać zużyte opakowania nie ma komu! 

Ja pojemniki po ŚOR oddaje tam gdzie kupuję a worki wkładam do rozcietej beczki podpalam... 

W d*pie mam... 

Ja sobie wysypiska na podwórku nie mam zamiaru robić, tak jesteśmy Eko że jak tylko problem się pojawia d*pa jest wypieta. 

• Like 1

Ulman    1144

Ministerstwo ma wielkie cele a takie podstawowe sprawy nijak nie są załatwione. Dziadostwo i tyle

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 

• Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 

• Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj